Programma “WE Women by Lindex” rada lielāku dzimumu līdztiesību

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2021. gada 8. marts, 12:06:27
Programma “WE Women by Lindex” rada lielāku dzimumu līdztiesību

Uzņēmumam Lindex sievietes vienmēr ir uzmanības centrā un sievietēm ir arī vitāli svarīga loma visā modes uzņēmuma vērtību radīšanas ķēdē. Uzņēmums Lindex darbojas neskaitāmos veidos, lai iedrošinātu sievietes, un programma “WE Women by Lindex” ir viena no daudzām iniciatīvām. 

Ar programmas “WE Women by Lindex” palīdzību uzņēmums Lindex iestājas par dzimumu līdztiesību un rada iekļaujošāku darba vidi modes uzņēmuma globālajā piegādes ķēdē, kā arī sniedz sievietēm tādas pašas iespējas kā vīriešiem kompetenču attīstīšanā. Izmantojot programmu, piegādātāju vadības komandām tiek veicināta izpratne par dzimumu līdztiesības jautājumiem un paaugstināts zināšanu līmenis, īpašu uzmanību pievēršot sieviešu veselībai un drošībai, kā arī tam, kā viņas var strādāt, lai palielinātu sieviešu īpatsvaru vadošos amatos un novērstu algu atšķirības. 

“Mēs vēlamies, lai visas sievietes mūsu vērtību radīšanas ķēdē, varētu pilnībā izmantot savu potenciālu. Iekļaujošas un vienlīdzīgas darba vides radīšana ir priekšnoteikums, un tieši tāpēc mēs savā piegādes ķēdē izmantojam programmu “WE Women by Lindex”. Sadarbojoties kopā ar mūsu piegādātājiem, mēs esam sasnieguši lieliskus rezultātus, bet šis ir tikai mūsu ceļojuma sākums, un vēl ir ļoti daudz darāmā. Lai paplašinātos un mūs sadzirdētu vēl vairāk sieviešu, mēs aicinām modes industrijas vadošos dalībniekus piedalīties programmā “We Women”, lai mēs kopā varētu risināt jautājumu par vienlīdzīgām iespējām,” stāsta Anna-Karīna Dālberga (Anna-Karin Dahlberg), Lindex ilgtspējas vadītāja.  

“WE Women by Lindex” 2017. gadā tika uzsākts kā projekts, ko izstrādāja Lindex sadarbībā ar GIZ. Līdz šim projekts ir sasniedzis vairāk nekā 70 000 sieviešu visā Lindex globālajā piegādes ķēdē Bangladešā, Indijā un Mjanmā. Modes uzņēmuma mērķis ir panākt, ka līdz 2025. gadam piegādātāji, kas veido 80 procentus no Lindex produkcijas, ir pabeiguši programmu “WE Women by Lindex” un aktīvi darbojas dzimumu līdztiesības jomā. 

Par GIZ: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ir federāls uzņēmums, kas darbojas pasaules mērogā, attīstot starptautisku sadarbību ilgtspējīgas attīstības jomā. Attīstības partnerība tiek īstenota GIZ vadībā programmas develoPPP.de ietvaros saskaņā ar Vācijas Federālās ekonomikas sadarbības un attīstības ministrijas (BMZ) pilnvarojumu.