Praktiski padomi: Kā iekārtot bērna istabu?

24. janvāris 2012 12:34
1677

Bērna ienākšana ģimenē aizskar un maina pilnīgi visus dzīves aspektus: gan dienas ritmu, gan attiecības starp jaunajiem vecākiem un radiem/draugiem. Maiņas jāienes arī dzīvoklī, lai padarītu to bērnam drošu. Kas ir jāņem vērā? Lasi talāk!

 


 

Pirmajos mēnešos vai pat pusgadu domas par mājokļa iekārtošanu bērnam nav īpaši aktuāla, jo, pārsvarā, ne laika, ne spēku jaunajiem vecākiem šinī adaptācijas periodā nav. Tomēr atlikt šīs domas tālākā plauktā nav ieteicams, jo labāk pārveidot māju pirms bērns savainosies uz asa stūra, nevis pēc. 

 

Jāsāk ir ar drošību: aizpraud rozetes, nodrošini stūru drošību, lai bērns nesavainotos iesitoties tajos. Jāpieverš uzmanība arī atvilknēm: ja bērns viegli tās var atvērt, tas nav tikai neērti vecākiem, kuriem būs visas mantas jāliek atpakaļ, bet tas ir bīstami pašam bērnam, jo atvilknēs bieži glabājas asas un smagas mantas, ar kurām bērni mēdz savainoties.

 

Tomēr ir arī daudz patīkamas lietas, kas ir saistītas ar pārmaiņam majoklī līdz ar bērna ienākšanu ģimenē. Ja ir iespēja, vecākiem parasti gribas iekārtot bērnam atsevišķu istabu un te sākas patīkamas rūpes: sienu un mēbeļu krāsu izvēle, mēbeļu pirkšana vai pasūtīšana, aksesuāri, rotaļlietas, tekstils, gleznas/bildes... Darbu daudz, bet, saplānojot visu pareizi, var iztikt bez lieka stresa. Labāk sākt ar krāsu izvēli, kura noteiks visas parējas detaļas. Bērnu istabai krāsas labāk izvēlēties vai nu gaiši neitrālas, vai košas. Ja vecāki izvēlas košas krāsas, tad toņus parasti izvēlas atbilstoši dzimumam: meitenēm gaišākas krāsas rozā, dzeltenā vai bēšīgā tonī, bet puišiem klasiska ir zila krāsa, dažādos toņos. Izvēloties košas krāsas, nevajag izvēleties uzmācīgus toņus, lai bērnam un vecākiem tie ātri neapniktu.


Izvēloties mēbeles bērnu istabai, ir jāpieverš īpaša uzmanība materiāliem un drošībai. Mēbelem obligāti ir jābūt ar drošības sertifikātiem un vēlams no dabīgiem materiāliem, lai bērns no paša vārīgākā vecuma neelpotu ķīmiskus izdalījumus. Arī tekstilu bērnu istabai ir jāizvēlas pēc iespējas dabīgu tādu pašu iemeslu dēļ.

 

Cik rāda daudzu ģimeņu pieredze, rotaļlietu daudzums bērnam aug ģeometriskā progressijā. Tāpēc laicīgi ir jāpadomā par vietām, kur rotaļlietas varēsiet glabāt. Skapji pēc iespējas ir jāatstāj apģērbiem, aksesuāriem un lielākām rotaļlietam, bet mazākās rotaļlietas visērtāk glabāt dekoratīvās kastēs. Mūsdienās veikalos var iegādāties dekoratīvas kastes jebkurai gaumei un kabatai, kā arī tādu kasti vecāki paši var uztaisīt atbilstoši savai gaumei. Kastes taisīšana un dekorēšana var kļūt par lielisku laika pavadīšanu divatā. Kad ar savām rokām tiek taisīts kaut kas priekš bērna, var arī sirsnīgi parunāties. Bērna istabai labāk izvēlēties kastes ar vāciņu, jo tādas ir praktiskākas par atvērtām: tajās nekrājas putekļi un arī bernam nav tik viegli tikt  pie mantām un izmetāt tās pa visu apkārtni.

 

Bilžu vai gleznu izvēle ir viens no jauno māmiņu iecienītakajiem posmiem. Vecāki, kurus dzīve ir apdāvinājusi ar radošo rokdarbu vai zimēšanas talantu, var izdekorēt sienas ar paštaisītiem dekoriem un bildēm. Citiem ir jāvelta laiku un jāpiemeklē atbilstošu bildi internetā vai veikalā. Izvēloties bildi, ir jāatceras, ka tai jāsaskan gan ar krāsam istabā, gan jābūt atbilstošai bērnu istabas iekārtojumam, proti, tai jābūt maigai, pozitīvai un jaukai. Bērnu istabā nav ieteicams likt agresīvas un drūmas bildes, jo tas noskaņo bērnu uz atbilstoša viļņa.

 

Ja majoklī nav iespējams bērnam iekārtot atsevišķu istabu, tad, pēc iespējas, bērnam ir jāatdala kaut daļu no vecāku istabas, vismaz ar aizslietni un to istabas daļu jāiekārto atbilstoši bērna vajadzībām.

 

Bērna ienākšana ģimenē ir lielas, bet tomēr patīkamas rūpes. Cerams, padomi dažas rūpes atvieglos un palīdzēs dzīvokļa iekārtošanas procesu padarīt patīkamāku.

 

Tev ir konkrētāki jautājumi par bērna istabas iekārtojumu? Droši jautā!

 

 

Viktorija A. speciāli SieviešuKlubs.lv

Par bildi paldies http://kennedyhomedesign.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies