Praktiski padomi: interjera kolāža

6. marts 2012 08:13
1617

Daudz tiek runāts par to, ka visu ir jāsāk ar plānošanu, tajā skaitā mājokļa remonta un mēbeļu maiņu. Kā veikt plānošanu, ja neesi profesionāls dizaineris? Ar ko sākt un kā visu sakārtot, lai neapmulstu un padarītu mājokli par savu "sapņu māju"? Interjera klubs piedāvā vienu no efektīvākiem un interesantākiem variantiem: kolāžas veidošana!

Kolāžas salikšana ir interesants un radošs process, ar kura palīdzību var izveidot aptuvenu telpas iekārtas modeli, saprast, kāds mēbeļu stils patīk un kādas mēbeles gribas redzēt noteiktā istabā. Process ir aizraujošs un izglītojošs, tomēr arī pieprasa daudz laika, jo darbs ir rūpīgs un smalks. Kā tas notiek?

Jāsāk no pamatiem, no telpas plāna. Ar roku uz baltas A4 formāta lapas (var arī lielāku vai mazāku, bet ar tām būs grūtāk strādāt) jāuzskicē istabas plānu: kur atrodas durvis, logi, sildītāji un makslīgā apgaismojuma avoti. 

Nākošais solis aizņems daudz laika, bet sniegs baudu, iedvesmu un prieku, jo sākas interjera elementu meklēšana. Meklēt elementus var gan internetā, gan žurnālos. Interneta priekšrocība ir neierobežots piedāvājums un atrast var burtiski jeb ko, bet no citas puses tas ir liels trūkums: kad īsti nezini ko gribas, var apmulst informācijas straumē. Otrs variants ir ideju un detaļu meklēšana žurnālos, kas ir vienkāršāk, jo parasti interjeri tajos ir sagrupēti pēc stiliem, kā arī ir profesionāļu komentāri, un tur ir atrodami veseli intejeri, kas ir vēl viens iedvesmas avots.

Kā tad taisīt kolāžu? Kolāža ir aptuvens topoša intejera modelis, uz kura tiek sagrupēti savās iespējamās vietās mēbeles un dažādi interjera elementi. Ideāla lustra, perfekts dīvāns, galdiņš, par ko sapņoji jau daudzus gadus un daudzas citas lietas, ko gribas redzēt savā interjerā, bet grūti iedomāties kā tie izskatīsies kopā – tieši kolāža ļaus iztēloties kopējo bildi. Svarīgi izvēlēties tādus interjera žurnālus, kuros ir visvairāk tādu elementu, kas atbilst paša gaumei.

No pirmā skatiena kolāžas tehnika liekas vienkārša, kaut tā nav. Lai to veiksmīgi pielietotu un izveidotu gaumīgu un sev patīkamu dizainu, ir jāievēro sekojoši punkti:

Atrodod elementus, kas patīk, tos labāk uzreiz izgriezt, lai nepazaudētu;

Daudzos dizaina žurnālos ir koncepti, proti, dizaineri rāda savu meistarību veidojot interjerus, kuros neviens nedzīvos, tāpēc, kad iepatīkas kāds gatavs intejers no žurnāla, ir desmit reizes jāizsver vai interjers ir piemērots ikdienas dzīvei tajā un vai pašiem būs patīkami tajā atrasties;

Izvēloties kā paraugu kādu no dizainiem no žurnāla, jāatceras, ka tos veido cilvēki, kuri arī pieļauj kļūdas. It īpaši tas ir aktuāli, ja ir vēlme iekārtot dzīvokli noteiktā stilā. Lai, veidojot dizainu noteiktā stilā, it īpaši kādā no klasiskajiem stiliem (renesanse, baroks, rokoko, klasicisms, utt.), nepieļautu rupjas kļūdas, ir labi dziļāk papētit stila īpatnības; 

Papildus jāievero arī interjera plānošanas pamatpunktus:

Jāatceras, ka vienā telpā nevar jaukt pārāk daudz stilus. Ir pieļauta 2, maksimāli 3 stilu jaukšana, bet stiliem ir jāsaskan savā staprā. Piemērām, vienā telpā nedrīkst apvienot baroku ar kantrī un minimālismu: tas būs bezgaumīgi. Toties klasicisms labi izskatās ar minimālisma elementiem;

Visticimāk, veikalos nebūs atrodamas tieši tādas mēbeles, kādas iepatikās žurnālā, jo žurnalos bieži tiek publicētas ekskluzīvas mēbeles, kuras tiek taisītas pēc pasūtījuma un kuru cena ir augstāka par vidējo. Interjerā, tāpat kā apģērbu modē, ir jāvēro tendence: ja patika dīvāns, jāskatās pēc tāda stila dīvāna, nevis jāmeklē divānu, kas ir viens pret viens tāds kā tas, kurš iepatikās žurnālā;

Izvēloties kādu krāsu, to ir jāatkarto telpā vismas 2-3 reizes. Piemēram, izvēloties sarkanu krēslu, to ir jāsaskaņo ar citiem intejera elementiem vai nu ar tekstila palīdzību (spilveni, aizkari, pledi), vai ar dekoru palīdzību.

Ievērojot augstāk minētos punktus, paļaujoties uz savu gaumi un veltot... daudz laika, mājoklis tiks pārvērsts par īstu sapņu māju, kur būs prieks atgriezties un gribēsies pavadīt cik iespējams vairāk laika.

Kolāžas var taisīt ne tikai tad, kad plāno mājokļa iekārtas maiņu, bet arī savam priekam, lai atpūstos no saspringtas dienas un ļautos radošam piedzīvojumam!

 

Viktorija A. speciāli SieviešuKlubs.lv

Par bildi paldies http://nealgalloway.blogspot.com/

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu plānoji/plāno savas mājas interjeru?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ambeerr 2. marts 2017 12:40

Ja kādam nepieciešamas fantastiskas mēbeles pēc pasūtījuma, varu ieteikt https://up-mebeles.lv/ (hi)

6. marts 2012 20:25

Tieši tā! Pati ar to daudzas reizes esmu saskarusies, arī sev mājās remontu taisot. Kolāži ļoti atvieglo uzdevumu :)

Sieviešuklubs.lv 6. marts 2012 17:50

Parasti tas remonta laikā arī ir pats grūtākais - saprast, kā izvēlētie materiāli un krāsas telpā izskatīties kopā! Paldies par ieteikumiem!