Piedzīvojumi naksnīgajā Minhenē!

mazaa raganina
mazaa raganina 25. maijs 2011 09:51
947

sciencephoto.com

 

 

Viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju! Šis ir gandrīz par mani, ar to atšķirību, ka tā mazā turku pupa nemaz nav turku, bet latviešu un ne pupa, bet viena sieviešu dzimtes ceļotāja, kas ceļoja uz Vāciju.

 

Esmu pašā Bavārijas sirdī – Minhenē. Tiešām es te jūtos pavisam maziņa, jo celtnes ir lielas un cilvēku daudz, ka tik nepazust šai miljonu pilsētā. Un kā domāts, tā darīts...es pazūdu šajā pilsētā un ne jau dienas laikā, nē. Tas būtu pārāk vienkārši. Es pazūdu pusnaktī: lietū un tumsā. Bet, lai stāsts nebūtu tik ļoti bēdīgs, mēs pazūdam divatā ar savu ceļabiedri...

 

Bet sākās viss tā....

 

Vispirms seko brauciens uz Minhenes TV torni. O, tas ir patiešām grandiozs pasākums cilvēkam, kam bail no augstuma un ziniet, man ir pat ļoti bail. Pie lifta man ļimst kājas, bet atpakaļceļa vairs nav, biļetes nopirktas un es dodos apkarot savu kārtējo fobiju-bailes no augstuma. Es vēl aizmirsu pieminēt, ka ārā līst un visapkārt zibeņo.

 

Minhenes TV tornis ir otrs augstākais Bavārijā, tā augstums ir 291, 28m. Augstākā skatu platforma atrodas 192 m augstumā. Līdz pirmajai skatu platformai 185m augstumā lifts mūs uzved apmēram 30sekundēs. Lifta ātrums ir 7metri sekundē un vienā reizē tas var uzvest 30cilvēkus. Brauciens augšup notiek tik ātri, ka es pat nepaspēju nobīties, toeties vēderā iemetas kuteklis.

 

 

 

TV tornis atrodas Olimpiskajā centrā un tepat līdzās atrodas slavenais BMW muzejs.

 

Kopš 2004. gada šeit atrodas roka muzejs, te var apskatīt pasaules slavenu mūziķu mūzikas instrumentus, apģērbus, apavus utml. lietas. Šeit regulāri notiek koncerti.

 

Esam augšā, sākumā tā kā bail un man ir jābaidās, jo esmu skaļi deklarējusi, ka MAN IR BAIL NO AUGSTUMA!

 

 Jau pēc maza brīža bailes pagaist kā nebijušas un mēs kāpjam visaugstākajā platformā. Ārā plosās dabas stihija, visapkārt zibeņo, vējš šeit pūš neiedomājami stipri, bet lietus tas tāds sīkums vien šķiet, jau pierasts. Skaidrā dienas laikā no šejienes var redzēt Alpus, bet tagad mums rodas tikai nojausma, ka tur tālumā varētu būt kalni. Par lietussargu te labāk nedomāt, jo vējam tas prasītu pāris sekunžu darba, lai atbrīvotu no tāda aprīkojuma.

 

Esmu tā sajūsmināta par apkārt valdošo stihiju, ka spiedzu no sajūsmas un te var spiegt uz nebēdu, tāpat neviens nedzirdēs, jo dabas radītais troksnis ir daudz stiprāks par manu spiedzienu. Mana ceļa biedrene mēģina uzvilkt mugurā lietus mēteli, un te seko atrakcija par baltu velti. Viņas mēģinājumu izjauc spēcīga vēja brāzma un viņa tiek raustīta kā pie elektrības pieslēgta. Skats ir tik amizants, ka es smejos vēderu turēdama un es neesmu vienīgā, arī citi apmeklētāji uzjautrinās par šo skatu. Kad beidzot viņa veiksmīgi tiek savā lietus mētelī, mēs turpinām sajūsmināties par varenajiem skatiem visapkārt. Visapkārt ir negaisa mākoņi, zibens nemitīgi šauda savas zibens šautras, šķiet, ka pirmo reizi man nav bail no pērkona.

 

Esam tā aizrāvušā un nepamanām, ka esam palikušas vienīgās no savas grupas. Ātri uz liftu un tas mūs noved dažu sekunžu laikā lejā. Nekur tālu mūsējie nav tikuši, tepat suvenīru veikaliņā pērk dāvaniņas mājās palikušajiem. Mūsu pazušana tiek atlikta vēl par dažām stundām...

 

Priecīgas par piedzīvoto, kaut arī izmirkušas, dodamies uz savu autobusu. Tālāk mūsu ceļš ved uz slavenāko Minhenes alus bāru Hofbrauhausu. Tā kā alu es nedzer, tad sākumā mani šī doma neiepriecina, bet apdomājos un nolemju doties līdzi. Kad vēl man būs tāda iespēja doties uz Bavārijas slavenāko krogu!

Turpinājums sekos...

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 25. maijs 2011 19:55

superīgs aprakstiņš, gaidu turpinājumu ;)

Un - īpašs Tev paldies, ka dalies ar saviem stāstiem mana klubiņa ietvaros! (hug)

mazaa raganina 25. maijs 2011 16:42

Paldies, jaukā!!!Bildes vēl kaut kā tapušas pirms trakā negaisa.Vēlāk vairs nebija iespējams fotografēt.

25. maijs 2011 16:25

Vācija, vispār var lepoties ar savu skaistumu, lieliskas bildes un apraksts (Y) ;)

ewe 25. maijs 2011 13:03

Šopavasar biju Minhenē. Tur patiešām ir skaisti... Un jauki.

Cerīte 25. maijs 2011 13:01

:) (Y)

spaara 25. maijs 2011 12:01

Forši, ar humoriņu uzrakstīts :)

vespo 25. maijs 2011 11:33

ar nepacietību gaidīšu turpinājumu, jo tieši uz Bavāriju plānoju vasarā braukt :)