Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties spuldzītes?

pece
pece 2. marts 2011 14:00
630

Ikdienā mums sanāk saskarties ar daudzām it kā niecīgām lietām. Aizvien vairāk dzirdam runājam par energoefektīvām spuldzēm, bet jāatzīst, ka man skatoties plauktos, tik raibs vien gar acīm zib, mēģinot saprast, kuri tad ir tie rādītāji, kas ir jāskatās, lai nopirktu savām vajadzībām atbilstošu un videi draudzīgu spuldzīti.

 


Viens no svarīgākajiem spuldzītes rādītājiem ir gaisma, mēs bijām pieradušas izvēlēties tās pēc vatiem, tomēr tagad tas īsti vairs nav rādītājs. Spuldzes gaišuma rādītāju mēra lūmenos, kas ļauj tieši salīdzināt gaismas daudzumu. Salīdzinājumi, kuru pamatā ir vatos izteikta nominālā jauda, vairs neko daudz neizsaka, un tie var būt maldinoši, tāpēc meklējiet 1300–1400 lūmenus, ja vēlaties ko līdzvērtīgu 100 W kvēlspuldzei, 920–970 lūmenus — 75 W spuldzei, 700–750 lūmenus — 60 W spuldzei, 410–430 lūmenus — 40 W spuldzei un 220–230 lūmenus, lai aizstātu 25 W spuldzi.

Savukārt videi draudzīgas un ekoefektīvas spuldzītes raksturlielumiem būtu jāatbilst vēl sekojošiem kritērijiem:

 

spuldzītes degšanas ilgums 16 000 – 20 000 stundas ieslēgšanas /izslēgšanas reižu skaits vairāk kā 60 000 dzīvsudraba saturs mazāks par 3%

 

Spuldzītes degšanas ilgums un ieslēgšanas/izslēgšanas reižu skaits ir būtiski rādītāji pat tad, ja nedomājam par draudzīgumu videi!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 3. marts 2011 07:23

Normāls ražotājs uz paciņas raksta gan vai tā būs siltā (dzeltenīgā) vai aukstā (zilā gaisma). Mājās iesaka izvēlēties siltās gaismas, bet darba vietās vēsās. Vēsās skaitās kā dienasgaismas.

Par iedegšanās ātrumu, taisnība, - izrādās, ka tas var sasniegt līdz pat 2 stundām, kamēr sasniedz max gaismas atdevi (tādas gan izmanto lielās sabiedriskās vietās un ražotnēs, jo tās ir paredzētas, ka degs ilgu laiku no vietas), bet arī to var izlasīt uz spuldžu iepakojuma, ja rūpīgi papēta (vismaz man ir izdevies šīs ziņas atrast, pētīju gan diezgan ilgi pie plaukta :D). Labā ziņa ir tā, ka šis rāditājs spuldzīšu tehnoloģijām attīstoties, uzlabojas.

pikadilija 2. marts 2011 21:51

un ir vel viena lieta ekonomiskjam spuldzem - gaisma, vinja ir vai nu zilganiiga vai dzelteniiga, un shitas uz pacinjas nav rakstiits..... atnakot majas zilus brinumus varredzet, kaa arii vel vien lieta, cik atri vinja iesilst... jo ir taadas kas iesledzot ir tumshas - zilganigas un pec kaadas minutes tik iedegas sava spozhumaa :) man tada majas ir :D :D iesledz istaba gaismu un nevar uz reiz iet iekshaa jo neredz kur :D :D :D japagaida nedaudz :)

jana 2. marts 2011 17:53

Paldies :)