Pavasaris. Ziedonis. Iedvesma.

thezeezee
thezeezee 20. maijs 2016 10:16
1637

Pavasaris. Daba mostas un man gribētos teikt, ka arī cilvēki lēnām mostas, jo arī mēs taču esam daļa no dabas. Pēc pasīvi pavadītā laika ziemas migā, ielās sarodas arvien vairāk sportistu - skrējēji, skrituļotāji, velobraucēji un citi. Arvien vairāk smaidu rītos un vakaros no pretim nācējiem un līdzgaitniekiem. Daudz vairāk gaismas, ar kuru nu jau kopā mostamies un arīdzan dodamies gulēt. Ievas, ceriņi, tulpes, narcises, ķiršu un ābeļu ziedi – tie zied un priecē acis, reibina degunu un apgaro dvēseli. Burvīgākais laiks gadā, kad gaisā pat šķiet taustāmi jūtama cerības klātbūtne un prieks.

Es pavadīju vairākas stundas, domājot, kas mani iedvesmo pavasarī. Viennozīmīgas atbildes nav, šķiet mani iedvesmo viss :) - siltums, saule, plaukstošās lapas, gaismas un smaržas. Laiks aiz logā aicināt aicina doties garās pastaigās, izskriet piemājas rajona ieliņas vai sēsties uz velo un doties iepazīt pilsētu no jauna. Šī noteikti ir viena no lietām, ko tik ļoti mīlu siltā laikā – velosipēds un svilpojošs vējš gar ausīm, braucot ar to.

20160520101558-66205.jpg

Pavisam cita, bet arīdzan iedvesma pavasarī ir doties šopingā. Pēc ziemas tumšo toņu apģērbiem, skapī atkal iemeties nav-ko-vilkt-zvērs, ko šoreiz var tulkot vispār-nav-krāsu-manā-skapī, tāpēc šajā pavasarī esmu veltījusi kādu laiku veikalu apstaigāšanai un dažu jaunu apģērbu iegādei. Esmu izpētījusi arī interneta dzīlēs piedāvātās preces, lai smeltos idejas apģērbu kombinācijām, kā arī varbūt iegādāt kaut ko tajās, turklāt jo vairāk skatos burvīgus tērpus, jo vairāk gribas aizdoties uz kādu audumu veikalu un mēģināt uzšūt kādu no tiem mājās (jo man taču beidzot ir šujmašīna, kura jau sāk krāt putekļus).

Lai arī neesmu no dāmām, kuras var pavadīt garas stundas virtuvē, taču pavasaris manās mājās nav iedomājams bez rabarberu kūkas. Jāmeklē klades ar pērnā gada receptēm un jāķeras pie rabarberu kūkas cepšanas. Tas noteikti būs jāizdara tuvākajās dienās, plāns ir skaidrs.

20160520101612-91663.jpg

Laiks aiz loga aicina doties un izbaudīt siltumu, taču paradoksāli, ka tieši šobrīd uznākusi iedvesma padarboties ar rokdarbiem. Jau pagājušā gada nogalē iesāku adīt jaku (jo nevarēju veikalā atrast tādu, kā vēlos), bet tai vēl piedurknes palikušas nenoadītas. Tad nu šovasar plāns pabeigt šo jaciņu, pirmo adījumu pēdējo desmit gadu laikā. Varbūt pat nav slikti kāda koka ēnā nodoties adīšanai, klausoties putnu dziesmās un izbaudot vasaru.

Kamēr vasara vēl lēnām nāk Latvijas virzienā, tikmēr beidzies mans 100 laimīgo dienu projekts, par kuru stāstīju jau iepriekšējā blogā. Ideja bija atrast katrā dienā kādu skaistu, laimes pielietu mirkli, iemūžināt to kadrā un publicēt instagram kontā. Šķiet es tikai nesen iesaistījos šajā projektā, kad nu jau 100 dienas ir pagājušas. Ir jauki atskatīties atpakaļ, kas pieredzēts, justs un izbaudīts, taču ar šī projekta beigām laimīgās dienas nepavisam nebeidzas. Mani ļoti priecē tas, ka esmu iedvesmojusi vairākus cilvēkus (gan svešus, gan pazīstamus), kas arī uzsāk šo projektu, jo kā teica Ziedonis “Un tādas lielas laimes nemaz nav.
Ja jums to vēl, tad ziniet: tie ir nieki. Ir tikai tādas mazas laimītes.Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki”.

Aicinu Tevi ienirt pavasara reibinošajā ziedonī un nedaudz aizmirsties, izbaudīt mirkli! Šis ziedonis taču ir tik īss! :)

Konkurss – Pavasara iedvesmas

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.


 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 21. maijs 2016 09:04 Ardlem

Kolosāli ☺! Man prieks dzirdēt, ka kāds ir iedvesmojies - lai izdodas foršs projekts un prieks vairojas

thezeezee 21. maijs 2016 09:02 °sarkangalvīte°

Nu te būs visas instagram.com/zanhuks

Ardlem 20. maijs 2016 14:04

un es esmu viena no tiem, kuru iedvesmoja Tavs 100 dienu laimes projekts :)
šobrīd es veidoju savu 100 laimes mirkļu projektu. bildes gan ir draugiem.lv manā profilā, jo instagram man vienkārši nav.

Aggie 20. maijs 2016 12:13 thezeezee

jap

thezeezee 20. maijs 2016 11:14 °sarkangalvīte°

Kuras bildes gribi redzēt? 100 happy days?

Aggie 20. maijs 2016 11:07

...prieks par tevi... bildes var arī redzēt?

Linduchy 20. maijs 2016 10:52

"Un tādas lielas laimes nemaz nav" :) (Y) Piekrītu par visiem 100% - laime slēpjas ikdienas sīkumos un to kopsummā :) (F)