Pastaiga pa Ķemeru tīreli

pece
pece 24. septembris 2010 10:12
8392
Kādu brīvdienas dienu mēs devāmies uz Ķemera tīreļa takām (bet tas nebija šogad). Tomēr, lai rosinātu doties un iepazīt Latvijas skaisto un krāšņo dabu, nolēmu padalīties ar dažām bildēm.
Vai nav skaista purva ainava?
Pētām purvu.
Re, cik tālu jau citi tikuši!
Liela daļa Latvijas takas ir izbraucamas arī ar bērnu ratiņiem, tiesa, tas prasa mazliet izveicības un brīžiem tie mazu gabaliņu ir jānes, bet trakiem pieder pasaule!
Te vēl skats uz purvu!
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
paasma 6. oktobris 2010 15:33

no Tīreļu purva Ķemeru purvs ir kādus padsmit km tālāk. Te, tieši tuvāk Tīreļiem, braucot pa Liepājas šoseju, ir Cenas tīrelis. Tur ir jaunāka taciņa, ir visādi augu apraksti, skati savādāki, bet tik pat interesanti.
Bet kara takām jau atkal cits maršruts :) Un tur tiešām ir arī ko redzēt. Iespēja uzkāpt tornī Ložmetējkalnā un izbaudīt kā līgojas tornis kopā ar kokiem :)

Noelle 24. septembris 2010 12:48

Tīreļpurvs skaitās pirmā pasaules kara piemiņas vieta. (varam aizbraukt kopā - izstāstīšu par kara takām - rakstīju par to diplomdarbu) :D

pece 24. septembris 2010 12:47

Ir Tīreļpurvs un Ķemeru tīrelis - vispār tās ir divas dažādas vietas ;)

Noelle 24. septembris 2010 11:55

madmozele - Tīreļpurvs jau nav gluži tas pats kas Ķemeru nac.parks :) Ja nemaldos, Tīreļpurvā pat īsti nav tādu taku - tam vairāk tāda vēsturiskā specifika.

pece 24. septembris 2010 11:28

Ķemeru nacionālā parka apmeklētāji rudens sajūtu meklējumos var doties pastaigā pa Slokas ezera pastaigu taku vai Melnalkšņa dumbrāja laipu – iepazīstot pārmitros mežus. Sportiskāku aktivitāšu cienītājiem piemērota būs dabas izziņas un nūjošanas taka pie Valguma ezera. Savukārt, putnu vērotāji var doties uz Kaņiera ezera putnu vērošanas torni, kur rudens mēnešos vislabāk pamanāma putnu migrācija – ezeru par atpūtas un barošanās vietu izvēlas tūkstošiem caurceļojošo ūdensputnu. Dunduru pļavās atjaunotās Slampes upītes krastos ir iespējams vērot lielos zālēdājus – taurgovis un savvaļas zirgus. Apmeklētāju ērtībai pie Dunduru pļavām ir ierīkots automašīnu stāvlaukums, uzbūvēts skatu tornis un izvietoti informācijas stendi.

pece 24. septembris 2010 11:27

Dabas takās jau nav parasti nekāda lielā slodze - purvos, tur galvenais trāpīt kājas uz takas un skatīties, ka nepaklūp. Ir citviet lielākas slodzes, kur dabas takas pa pakalniem mijas. Bet purvam rudenī ir īpašs smukums!

minniite 24. septembris 2010 11:09

Skaisti :)
Būs kaut kad atkal jāaizbrauc:)

madmozele 24. septembris 2010 11:05

Tas purvs tik liels un biedējos,nekad neesu bijusi Tīreļpurvā.Gan jau slodzīte nepajokam laipojot pa purvu...?