Pasaku pils - Neushvansteina

mazaa raganina
mazaa raganina 9. maijs 2011 00:50
1011

 

Pils kā no pasaku grāmatas.


Katras mazas meitenītes dzīvot pasaku pilī un nēsāt princešu kleitas. Man izdevās pabūt šādā pilī, princešu kleitas gan man nebija, bet tas nemazināja prieku turp doties.


Tādu pili izdevās uzcelt karalim Ludwigam II , kurš valdīja Bavārijā no 1864 līdz 1886 gadam. Pils atrodas augstā klintī ar skatu uz Alpu panorāmu. Pils tika celta pēc karaļa izveidotām skicēm iemiesojot visas viņa vēlmes un fantāzijas un celtniecības darbi noritēja 30 gadus. Šī bija vieta, kur aizbēgt no reālās dzīves un dzīvot sapņu pasaulē un Ludwigs bija liels sapņotājs.

Pilī bija ieviestas tam laikam ļoti modernas tehnoloģijas: telpas tika apkurinātas ar karstā gaisa centrālo apkuri. Ūdens bija pieejams katrā stāvā, tualetēm bija automātiskā skalošanas sistēma. Karalis bija ierīkojis elektrisko zvanu sistēmu, lai izsauktu savus padotos. Dažos stāvos bija ierīkoti telefoni un maltīte tika uzvesta augšā ar lifta palīdzību. Arī celtniecības darbos viņš ieviesa jauninājumus, tas parādīja valdnieku kā inovatīvu risinājumu piekritēju. Celtniecības darbi kalnā bija apjomīgi un grūti, tie prasīja daudz pūļu un laika. Karalis mīlēja dabu, strādniekiem, kas strādāja caurām dienām un naktīm, viņš deva tiešus norādījumus, lai pils celtniecības dēļ netiktu izpostīts nekas no apkārtnes skaistuma. Scenogrāfi, arhitekti, amatnieki un mākslinieki rūpējās par precīzu karaļa norīkojumu izpildi.

 

Diemžēl ceļot šo pili viņš izšķērdēja lielas valsts kases naudas summas tādējādi noved valsti gandrīz līdz bankrotam.Karalis bija ārkārtīgi mīklaina persona, kopš 1875. gada viņš gulēja dienā, bet dzīroja naktīs. Viņš dzīvoja savā fantāziju pasaulē, pilnīgi noslēdzoties no ārpasaules. Karalim patika pārģērbties, viņš priecājās par teātra spēli, mīlēja gleznas un labprāt citiem dāvāja dārgas mantas. Ludvigu saistīja grezna dzīve, ekstravagantas izdarības un neierobežota vara. To visu var redzēt arī ārkārtīgi greznajā pilī.


Ludwigs bija liels Vāgnera mūzikas piekritējs, lai baudītu mūziku, viņam bija izbūvēta speciāla zāle, kurā notika operas uzvedumi. Vienā vārdā varu raksturot šo zāli – greznība!!!

 

 


 

Pabijām arī karaļa guļamistabā, šeit visas mēbeles ir tumšās krāsās un uz mani šī telpa atstāja smagnēju iespaidu. Vēstures elpa dveš no katra stūra, no simtsgadīgajiem aizkariem un grīdas seguma, un mani nepamet sajūta, ka esmu pieskārusies vēsturei...


Interjers pilī ir grezns un ieraugot ko tādu atliek vien nobrīnīties, kā cilvēka rokas spēj ko radīt tik neticami greznu un skaistu.

 

 

1886. gadā viņš gāja bojā mīklainos apstākļos netālu esošajā ezerā. Jau savas dzīves laikā viņam labpatika radīt par sevi mūžīgās mīklas mītu. "Mūžīga mīkla gribu es palikt sev un citiem," tā viņš reiz rakstīja savai audzinātājai.

Dažas nedēļas pēc viņa nāves pils tika atvērta publiskai apskatei.

Šī ir viena no visapmeklētākajām pilīm Eiropā. Apmeklētāju skaits vasaras mēnešos var sasniegt pat līdz 6000cilvēku vienā dienā. Volts Disnejs, zīmējot savas multfilmas, par paraugu ņēma šo XIX gadsimta Bavārijas karaļa Ludviga II teiksmaino celtni. Pils apskatei atvēlētas vien 35 minūtes, taču pat šis ierobežotais laiks neattur cilvēku stāvēt rindās, lai tiktu iekšā pilī. Un kur nu vēl skaistie suvenīru veikaliņi, kas tā vien vilina, lai ienāktu iekšā un kaut ko nopirktu. Atzīšos, man arī ir magnētiņš ar pils attēlu...

 

 

Ja vien Jums netraucē daudzie cilvēku pūļi, tad iesaku šo pili iekļaut savā apmeklējamo objektu sarakstā. Lai tiktu augšā pilī ir iespējams par attiecīgu samaksu uzbraukt zirga pajūgā vai sparīgā solī doties 30minūšu kāpienā augšup. Pils iekšpusē fotografēt nedrīkst, tāpēc fotoaparātus jānoliek malā.

Ja godīgi, tad man šī pils likās ļoti iespaidīga tieši no ārpuses un vēl elpa aizraujas veroties ārā pa pils logiem, jo skatam paveras ķeizara ezers un Alpu kalni. Vēl ir iespēja doties uz kalnu aizu, kurai pāri ir uzbūvēts dzelzs tilts, asas izjūtas garantētas.

Noderīgu info vari meklēt šeit un pat doties virtuālā ceļojumā.

http://www.neuschwanstein.de


 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 10. maijs 2011 23:24

:$ :*

Noelle 10. maijs 2011 22:08

Paldies Tev par burvīgo ieskatu! (F) Un vēl lielāks PALDIES par pirmo publikāciju Lieliskāko ceļojuma galamērķu klubiņā! :)

Pateicoties Taviem jaukajiem blogiem par Vācijas skaistākajām vietām, jau domāju, ka nākamajā ceļojumā lielu laiku gribēšu veltīt tieši Vācijas apskatei :)

Ilze_Liekmane 9. maijs 2011 16:57

Skaisti :)

Cerīte 9. maijs 2011 12:46

(Y)

minniite 9. maijs 2011 12:14

super. Tagad makvīns kārdinās ar ceļojumiem :D

mazaa raganina 9. maijs 2011 12:11

Paldies, es jau tāds prasts bildētājs... :$

9. maijs 2011 12:10

Kolosālas bildes... gribas uz pilīm :)

lauritta123 9. maijs 2011 11:57

Wow... gribu gribu gribu.. Nu paldies par rakstiņu, vismaz iespēja pasapņot! (angel)