Pārdomas par to kas ir zaļš

nosiguldas
nosiguldas 24. jūlijs 2012 11:00
560

Es nekad neesmu pastiprināti pievērsusies domai par to, ka tagad mēs sāksim dzīvot zaļi. Tas nāca līdz no bērnības. Man vienmēr ir paticis lasīt zāļu tējas un ome ļoti stingri parasti pieteica, ka to nedrīkst darīt ceļa malās.

Cik sevi atceros man ir paticis sēņot un atrasties tuvāk pie dabas, kad gājām sēnēs, krustmāte domīgi nošūpoja galvu, kad ieraudzīja mežā izmestus atkritumus, ņēma līdz paņemto maisiņu un nesa to "draņķību "uz mājām . Bet tas bija sen, tagad ar maisiņu nebūs līdzēts.

Pirmais ar ko sākt ir audzināt bērnos mīlestību pret visu, kas mums apkārt, mežu, ūdeni, gaisu, jo tas arī ir zaļā dzīvesveida pamats. Ja piesārņojam to no kā viss rodas, tad nevar teikt, ka mēs dzīvojam zaļi.

Kad beidzot piepildīju savu sapni un nopirku māju, kur man būs dārzs, blakus ir mežs un arī pašiem savs avotiņš, mani gaidīja ļoti nepatīkams pārsteigums. Blakus avotiņam iet meža ceļš un uz tā smirdēja un trūdēja lielas kaudzes ar atkritumiem. Ar to sākās mana pirmā iepazīšanās ar vietējo pašvaldību. Pēc nedēļas viss tika iztīrīts, bet vietējais vadonis dabūja kārtīgi pa ļipu.

Bet tā nebija vienīgā vieta, kur vajadzēja pielikt roku un tā mēs ar citiem ciemata iedzīvotājiem sarīkojām pirmo meža kopšanas talku, tad otru un tagad to darām katru gadu.

Otrais, katrs no mums var ko darīt lietas labā. Arī tad, kad gribās teikt- Es taču nemetu atkritumus- kapēc man pēc kāda tas jāvāc. Man ļoti patīk kāds labs teiciens. TU NEVARI VEST SEV LĪDZ PA CEĻU PA KURU TU NEEJ PATS. Ar katru gadu mūsu talkai pievienojas arvien jauni cilvēki un es priecājos, ja tas ir kaut viens. Pēc tādas talkas bērni, kas paši piedalās, skatās, lai viņu draugi nemet atkritumus.

Mūsu bagātība ir mežs un sēņošana, ogošana ir mūsu tautas nacionālā īpatnība. Pajautājat kādam vācietim ,vai viņš lasa sēnes. Atbilde būs nē. Bet mēs labprāt agri no rīta dodamies uz mežu. Tikai žēl, ka bieži nākās skatīt ne visai patīkamus skatus. Izskatās, ka mežā pabijuši vandāļi, sēnes izspārdītas ar kājām salauzti zari, vai nocirsti ar nazi. JAUTĀJUMS- kas notiek ar mums, kad esam prom no civilizācijas. Mazie puišuki, skrien un bļauj pa meži kā mazi mežoņi un māmiņām nemaz prātā neienāk apsaukt mazuli. Bet varbūt ir vērts atcerēties, ka mežā ir arī citas dzīvas radības, kuras varam nobiedēt. Vai ar savām darbībām nodarīt tām pāri.

Trešais- Domāsim un cienīsim ne tikai par sevi, bet arī par tiem, kas mums apkārt.

Es ne vienā brīdī neiesaku atteikties no civilizācijas, es vienkārši gribu teikt, ka ar to, ka savu māju pieliekam pilnu ar precēm, kas skaitās ekoloģiskas ir daudz par maz. Un kur ir tā pārliecība, ka prece, kuru pērkam patiesi ir ekoloģiska, ja labi zinām, ka daba ir piesārņota.

Latvijā ekoloģija vēl nav tik sabojāta kā citās valstīs, tapēc ar to mums vajadzētu lepoties un to sargāt. Tā vietā mūsu valsts vīri ar plašu vērienu ļauj izzāģēt mežus, tiek piesārņotas ūdenskrātuves, vai pie šiem apstķļiem, mēs varam teikt, ka mūsu valstī varam dzīvt zaļi. Baidos, ka nē... 

Pastāsti, kā Tavā ikdienā šobrīd izpaužas „zaļais dzīvesveids” un piedalies blogu konkursā vēl TIKAI ŠODIEN>>

Balva

„Stenders” dāvanu komplekts ar Rožu ziedūdeni-toniku un ziepītēm „Ledusroze”. 

Atsvaidzinošais ziedūdens-toniks ar majestātisko rožu aromātu patiesi mīloši rūpējas par tavu ādu. Tas maigi attīra ādu rītos un vakaros, kā arī dienas laikā sniedz tai tik vajadzīgo mitrināšanu. Piepildīts ar alantoīnu, dabiskas izcelsmes taukskābi, kas acumirklī parada tavu ādu samtaini gludu. Vērtīgais rožūdens izzinās katru tavas ādas vajadzību, ik mirkli atsvaidzinot kā liega vēja pūsma. Nesatur: parabēnus, silikonus, PEG, sintētiskās krāsvielas.

Vairāk par Stenders kosmētiku lasi šeit>>

Vai Tu "dzīvo zaļi"? Pastāsti, kā tieši! 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies