Padoms: kā rakstīt blogu, lai citiem ir interesanti?

28. marts 2013 00:00
456

Es nemāku blogot. Man nesanāks! Manus blogus neviens nelasa! Nekomentē... Tad jau laikam nemāku blogot interesanti.. Tās ir tipiskākās šaubas, kuras māc iesācēju blogošanas pasaulē. Labā ziņa - visus šos mītus var gāzt! Tikai Sieviešu Klubā iespējams uzzināt, kā uzlabot savas blogošanas prasmes. Tatad, kā blogot, lai citiem ir interesanti.

Tāda viena likuma, kā blogot pareizi, nemaz nav! Jo, lai arī kādā stilā tu izvēlētos blogot, viss būs pareizi. Bet ir daži knifiņi, kuros padalos, lai tevi blogošana Sieviešu Klubā īpaši aizrautu.

1. Cik vien iespējams, blogo bez gramatikas kļūdām. Protams, protams, saprotam, ka reizi pa reizei kāda kļūda ieviešas un kļūdas savos tekstos ir sevišķi grūti atrast (mūsu rakstos jau droši vien arī pa kļūdiņai kādreiz atrodi), bet raksti ar garumzīmēm, punktiem, komatiem. Atstarpēm starp vārdiem un teikumiem. Mūsdienu lasītājs ir diezgan piekasīgs. Viņš meklē kvalitāti. Jā, Sieviešu Kluba redakcija reizēm ielabo kļūdas, kuras redz iesūtītajos tekstos, bet neuzņemas korektoru funkciju. Blogi, kas iesūtīti bez garumzīmēm, Sieviešu Klubā netiek publicēti.

2. Gluži kā skolā rakstot domrakstu, ievēro principu - ievads, iztirzājums, nobeigums. Žurnālistikā ievadu sauc par līdu (tā rakstīšanas principus apgūsim kādā citā padomu stundiņā). 

3. Izlem, kāda tipa blogu tu rakstīsi. Ir dažādu veidu blogi, bet Sieviešu Klubs izceļ biežāk sastopamos: praktiskie (tajā soli pa solim atklāj, kā kaut ko izdarīt. Piemēram, kā uztaisīt receptes, rotiņas, dekupāžas darbiņus), emocionālie (tajos dalāmies savos priekos, bēdās un pārdomās), piedzīvojumu (ceļojumu, iepazīšanās, netipiski notikumi), izzinošie (tendences, vēsture, kaut kā jauna paziņošana) un izklaidējošie (stila atradumi, krodziņu un kafejnīcu apskati, recenzijas grāmatām, izrādēm, koncertiem).

4. Kad esi izvēlējusies, kāda veida blogs tev būs, sāc brīvā tekstā rakstīt savu domu. Pirmajiem trīs teikumiem ir jābūt ievilinošiem. Tādiem, lai izlasot, gribas lasīt turpinājumu... Jo vairāk emocijas un savas personīgās sajūtas atklāsi blogā (arī izzinošā), jo interesantāks un personīgāks tas šķitīs lasītājam. 

5. Rakstot blogu, iemācies iztikt bez liekvārdībām un vispārzināmām frāzēm. Tas ir viens no grūtākajiem knifiņiem, kuru, protams, apgūst ar laiku, bet nekas nav neiespējami, vai ne? Blogs nevar būt pārāk garš un nevar būt arī pārāk īss. Optimāls izmērs - no pus A 4 lapas līdz A 4 lapai (datorrakstā). Reizēm var nopublicēt arī ko garāku, bet tikai tad, ja stāsts tiešām ir elpu aizraujošs.

6. Lai raisītos pēc bloga izlasīšanas diskusija, Sieviešu Klubā vienmēr uzdodam kādu jautājumu. To, protams, var pievienot arī redakcija, bet kādēļ gan uz sarunu neaizināt tev pašai? Tu taču labāk zini, par ko pēc bloga izlasīšanas vēlies parunāt, vai ne?

7. Kam jābūt blogā, lai to būtu interesanti lasīt? Uz šo jautājumu ir visgrūtāk atbildēt, jo interesantums ir ļoti subjektīva lieta. Kas vienam interesē, otram - ne visai. Tomēr atceries, vienmēr ir interesanti uzzināt kaut ko jaunu, nebijušu, paskatīties uz kādu notikumu no pavisam citas puses. Mans ieteikums - kad uzraksti blogu, pārlasi to un godīgi pati sev atbildi uz jautājumu - ja nebūtu piedalījusies konkrētajā situācijā, vai tu caur šo blogu uzzinātu ko jaunu? Ja atbilde ir jā, interesantuma testu esi izturējusi un vari iesūtīt blogu Sieviešu Klubam. 

Kopā mēs varam padarīt ikdienu interesantāku!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā