Oktobris-Februāris. Dzīves un telpas revīzija.

VesmaSk
VesmaSk 7. marts 2017 20:00
1264

Dzīve ir kā kamolītis – kādu to satinam, tādu arī dzīvojam. Vienam kamolītis gluds un kārtīgs, citam mezgliem vien. Arī mans kamolītis ritēja gludi un paredzami, bet tad, pavisam nemanot tajā nezin kā iezagās pa kādam mezglam tur, pa kādai cilpai šur, līdz sapratu, ka jāķeras tam kamolam kārtīgi klāt un jāšķetina tas viss vaļā.  

Jau krietnu laiku atpakaļ arvien biežāk sevī pamanīju nogurumu, nespēku, nevēlēšanos neko darīt, neatradu arī vairs gandarījumu savā darbā, no rītiem cēlos ar piespiešanos, brīvdienās tik vien spēka atlika, lai apdarītu pašu nepieciešamāko mājas soli, bet nekam citam – draugiem, pasākumiem – neatlika ne laika, ne arī manas vēlmes. Sapratu, ka kaut kas ir jāmaina un jāsāk ar lielāko nastu – savu darbu. Neko sliktu nevaru teikt par kolēģiem un darbu kā tādu, bet… visa kā sakrājies bija par daudz – visādu papildus pienākumu, papildus atbildības, papildus uzdevumu, papildus....Lieli teikt, ka tam visam „papildus” nebija ne materiālā seguma, ne gandarījuma, ne patiesa „paldies”. Jau sen atpakaļ biju sev nosolījusies, ka nedarīšu darbu, kas nesagādā prieku pašai un no kura cieš mana ģimene, tad nu nolēmu, ka pēdējais laiks pildīt sev doto solījumu. Savu lomu manā izvēlē nospēlēja arī ļoti dārga cilvēka zaudējums pagājušā gada decembrī – 24.decembra rītā cīņā ar vēzi zaudēja mana ļoti tuva kolēģīte, cilvēks -eņģelis. Lieki teikt, ka ne Ziemassvētku, ne Jaunā gada īsti nebija, tas laiks tika pavadīts skumjās un pārdomās par dzīvi kā tādu.

Janvāra beigās izlēmu ielikt sludinājumu par vakanci, atradu savā vietā meiteni, kuru veselu mēnesi apmācīju. Un nu esmu brīva. Līdzko lēmums par aiziešanu no darba bija pieņemts, sajutos gandarīta. Pamazām sāku revidēt savu māju. Vairāki plaukti un to saturs pārcieta negantu revīziju, izmetu ārā daudz vecu un jaunu lietu, pāršķiroju recepšu žurnālus un drastiski tos pārskatīju, atstājot vien dažas lapas, kurās ir receptes, kas mani tiešām uzrunā. Pirmajā savā „bezdarbnieces” statusa dienā es ar lielu baudu un prieku izberzu savu istabu, katru kaktiņu izložņāju, katru stūrīti ar lupatiņu pārbraucu, katru līstīti nomazgāju, tik sen nebiju ar tādu prieku darījusi darbu. Bērniem un vīram vakariņām sacepu kartupeļu pankūkas, kas ir visu manu vīriešu mīļākais ēdiens. Un pēc tam sagādāju prieku savai sunenei Eirai – izgājām abas pastaigāties pa mežu. Cik gan maz tomēr vajag laimei. Arvien vairāk saprotu, ka mana izvēle ir bijusi pareiza un dzīvē visam ir jānāk viegli un ar prieku – gan darbam, gan dzīvei vispār. Ja tā viegluma un prieka nav, tad jāsāk domāt, ka kaut kas nav īsti tavs un kaut kas nenotiek īsti tā, kā tam būtu jābūt.

Šobrīd esmu mazliet uz pauzes, bet kamēr vēl neesmu atradusi savu nākamo darbu, ar prieku būšu bezdarbniece un apmeklēšu NVA piedāvātos seminārus „Sarunu vadīšana un argumentācijas māksla” un „Pašapziņas celšana un savas individualitātes apzināšanās, sevis pasniegšana”, un droši vien vēl kādus, ko piedāvās. Vēlāk apsveru domu pieteikties mājaslapu veidošanas un uzturēšanas kursos, bet to jau laiks rādīs. Vārdu sakot, šobrīd baudu dzīvi un grasos tvert visu, kas interesants, noderīgs un kas palīdzēs atgūt dzīvesprieku. Pamazām ceru atgriezties ari SK, vismaz šim rakstam saņēmos, tāpēc ceru, ka viss vēl priekšā…..

Konkurss: Februāra atskaites

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 8. marts 2017 13:42

(Y)(Y)(F) Rakstīts no sirc, paldies :)

thezeezee 8. marts 2017 11:02

Apsveicu ar drosmi veikt pārmaiņas :)! Lai izdodas veiksmīgs un skaists jaunais dzīves cēliens! (F)

nosiguldas 8. marts 2017 09:47

Īstās lietas nāk īstajā brīdī. :)

Linduchy 8. marts 2017 08:50

(hug)(hug)(hug) Prieks tevi redzēt atpakaļ! Viss būs labi! Apsveicu ar nopietnu un drosmīgu lēmumu! Neviens darbs nav tā vērts, lai mocītu sevi fiziski un psiholoģiski :) Tu noteikti atradīsi superforšu darbu, kas sagādās prieku! :) (F)

rasas 8. marts 2017 08:47

Tiešām no sirds - lai izdodas! :)

LosOjosVerdes 7. marts 2017 20:35

Pirmkārt, welcome back!
Otrkārt, prieks par uzņēmīgu cilvēku. Tā jau ir, ka pats svarīgākais ir büt saskaņā ar sevi. Un ja katru dienu ir jāiet uz darbu kā uz katorgu, visticamāk agrāk vai vėlāk tas atspoguļosies gan veselībā, gan attieksmē pret dzīvi. Lai izdodas atrast savu ceļu!