Oh Land - mūzika, kas iedvesmo

10. novembris 2011 10:50
722

Šī gada sākumā, vienkārši atpūšoties un skatoties jaunus video youtubē, atradu sev  jaunu mūziku.. Kā tas ik pa brīdim notiek, ir sanācis, ka nejauši atklāju vēl vienu jaunaju mākslinieci, kuras mūzika liek justies labi.. Bet ja šī nav pirmā reize lasot šo blodu tu jau zini, ka mīlu rakstīt, par to, kas manī modina spēcīgas jūtas un iedvesmo..

 

 

Skatuves vārds Oh Land! pārstāv mūziķi-rakstnieci un producenti - Nannu Ølandu Fabriciusu.. Viņas mūzika vietumis līdzinās citiem ko iepriekš esmu pieminējusi un klausos, taču kopoumā cauri vijās unikāla perspektīva..

 

Dziedātājas saknes aug no Kopenhāgenas Dānijā, viņas māte – operdziedātāja un tēvs – ērģelnieks.. Interesants fakts ir tas, ka Oh Landa izvēlējās pievērsties mūzikai pēc smagas traumas mugurkaulam, kas viņu piespieda atvadīties no balerīnas sapņiem.. Pēc pirmā albūma izdošanas viņa devās pāri okeānam uz māksliniecisko Bruklinas rajonu Ņujorkā, kur viņa sastrādājās ar tādiem pruducentiem, kā Farels Viljams(no grupas N.E.R.D), Dans Karijs un Deivs Makkrakens, kopā viņi radīja mūziķes debijas albūmu Amerikā, pateicoties kuram ar VEVO starpniecību youtubē es arī uzzināju par šo projektu, sākot ar pirmo video–„Sun of a Gun”.

 

Pārsteidzošākais, gan ir tas, ka sāku viņas daiļrades iepazīšanu ar video, kur tika stāstīts par mūzikas klipa radīšanu un tehniskajiem knifiņiem, kas izmantoti, lai īstenotu mūzikas un producentu vīziju, līdz ar to sanāk, ka pirmo reizi klipu redzēju bez mūzikas.. :) Laikam mani aizrāva pašas mākslinieces  degsme stāstot par ieguldīto darbu, mērķiem un to kā viņa redz mākslu un mūziku..

 

Viņas mūzikas ainavas ir pilnas nemitīgas bērnības – izgudrotu valodu, mītisku tēlu un pasauļu, klasisko un eksperimentālo mākslu savienojumu, šī mūzika ir devīga, kraukšķīga, simfoniska un sievišķīga, taču bez primatnējās, kaulus stindzinošās sajūtas, ko vienmēr pavada Florence an The Machine, bet ar savu, unikālu brīžiem bērnišķīgu tajā pašā laikā skandināvisku noskaņu..

 

 Klausoties Oh Land dažkārt es redzu nevainojami baltu sniegu, ziemeļbriežus, neticamas, bet tīras izjūtas un gaisotni, citreiz tieši pretējidzidrus avotus un upītes čalojam, kamēr netipiski karstā pavasara dienā, pļavā lido jāņtārpiņi, varavīksnes galā notiek rotaļas un fascinējošs ritms ar levitējošām notīm rada viegluma sajūtu.. Ir dziesmas, kuru pavadījumā gribās griezties ap savu asi.. liegi krist un taisīt sniega eņģeļus, citas darbīgākas mudina soļot uz priekšu un darīt!

 

Šī ir viena no manām ziemas mūzikām, tāpat kā Edward Sharpe And The Magnetic Zeros(par viņiem pastāstīšu tuvākajā laikā) ir tieši vasaras mūzika.. Oh Land ar saviem ritma motīviem attīsta pozitīvu un uzmundrinošu iztēles lidojumu, kas padara ziemas vakaru gaišāku..

 

Starp citu viņas tuvākas uzstāšanās ir 15. novembrī Parīzē, 16. novembrī Briselē un pēc tam jau mūsu neatkarības dienā viņa uzstāsies saviem Amsterdamas faniem..

 

Vairāk par Oh Land lasi šeit:

• http://www.ohlandmusic.com/

• www.myspace.com/ohlandmusic

• www.facebook.com/OhLandMusic

twitter.com/OHLANDMUSIC

www.vevo.com/artist/oh-land

http://www.billboard.com/#/features/oh-land-artists-to-watch-2011-1005009402.story 

 

 

Aicinu dienas vidū garīgi atveldzēties un noklausīties Oh Land dziesmu!


Katrīna Cinīte

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev patīk šī grupa?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
10. novembris 2011 13:39

Ar interesi noklausījos- kaut kas savādāks un klips arī tāds krāņš:)