Noskaņu mēnesis – NOVEMBRIS

Linduchy
Linduchy 4. decembris 2016 18:15
1954

Neticami, arī novembris ir palicis aiz muguras. Gads tuvojas noslēgumam, tāpēc biežāk pa galvu maisās dažādas domas un pārdomas – par dzīvi, par visu apkārt notiekošo. Reizēm šīs domas aizklīst drūmos un dziļos ūdeņos, bet es cītīgi un spītīgi cenšos airēt savu galvu atpakaļ uz gaišajiem un pozitīvajiem krastiem. Novembris bija piepildīts ar emocijām - gan pozitīvām, gan ne tik ļoti pozitīvām. Pārdzīvojumi, piedzīvojumi, smiekli, dusmas, sāpes, ilgas, miers, dzīves iespējas, šķēršļi un apziņa, ka dzīvē viss notiek tā, kā tam jānotiek. Mums ir jāiziet cauri pārbaudījumiem, lai kļūtu stiprākiem un gudrākiem. Ja vienas dzīves iespējas durvis ir ciet un nav atveramas ne ar vienu atslēgu, tātad kaut kur tālāk tevi gaida citas iespējas durvis. Tikai jāturpina iet un meklēt. :)

20161204180135-78885.jpg

Novembrī  tika nosvinēta Latvijas 98. dzimšanas diena. Sirma tā mūsu māmuļa. Jo īpaši tāpēc tai pienākas krāšņas svinības. Un es esmu pārliecināta, ka Latvijas pilsētās un iedzīvotāju mājās svētku noskaņa bija. Bet varbūt nebija?

Šajā laikā arī mani pārņēma divējādas jūtas. Es tiešām lepojos ar to, ka esmu latviete. Es mīlu mūsu bezgala skaisto zemīti, cienu tās simbolus, priecājos par krāšņajiem svētkiem. Taču mani līdz riebumam nokaitināja “politikāņu” svinīgās runas – tāda liekulība un izspiestas krokodila asaras! Kaut viņi paši ievērotu to, uz ko aicina tautu, ja viņi paši mīlētu mūsu valsti, nevis tās pavērto nodokļu maksātāju kabatu.

20161204180210-96891.jpg

Tāpēc kādā brīvā brīdī tapa Facebook lapa – domubiedru grupa, kur apkopot visu valstī notiekošo absurdu.

20161204180308-85211.jpg

Katrai grāmatai savs laiks

No novembrī izlasītajām grāmatām es gribētu izcelt divas. Viena no tām bija romāns par Zeldu Ficdžeraldi. Grāmatu lasīju ļoti smagā brīdī. Spožuma un posta apvienojums vienā dzīvē. Stāsts par dzīves līkločiem un pārbaudījumiem. Šī grāmata bija mans brīža glābiņš. Līdz kaulam izjutu galvenās varones sāpi.

20161204180351-66544.jpg

Savukārt otra bija Žila Legardiņjē grāmata "Rīt es sākšu jaunu dzīvi". Smieklīgs kaķis ar peruāņu cepuri uz rozā fona – nu kā man radīts dizains. :D Humora pilns, viegli lasāms un uztverams stāsts par dzīvi, par vientulību un mīlestības alkām. Mēs katrs gribam, lai blakus ir kāds. Un vēlams, lai tas kāds nebūtu galīga ņuņņa, egoists vai vardarbīgs tēviņš. Šo grāmatu var lasīt atslodzei no ikdienas stresiem. Grāmatas stāsts lika gan pasmaidīt, gan nobirdināt asaru vienā brīdī.

Latviešu kino mēnesis

Novembrī sanāca noskatīties pāris latviešu filmas – “Mammu, es tevi mīlu” un “Ausma”. Ja par pirmo no filmām es nevaru teikt neko īpašu, jo, manuprāt, tā filma tiešām arī bija “nekas īpašs”, tad nu par “Ausmu” man gan gribētos teikt dažus vārdus. Padomijas laikos bija populārs stāsts par Pavļiku Morozovu, kas čekai nodeva savu tēvu. Filmas “Ausma” pamatā ir līdzīgs stāsts par padomju laika smadzeņu skalošanas sistēmu, kas lielu daļu uzmanības veltīja bērnu izglītošanai un sagatavošanai “gaišās sociālisma nākotnes” būvēšanai. Godīgi sakot, šo drūmo filmu šizofrēniskā mistrojumā man bija nereāli grūti skatīties. Jau pēc dažām minūtēm man radās vēlme to murgu slēgt ārā, bet iekšā dīdīja velniņš – nu pag, tak filma tādu atzinību sabiedrībā izpelnījusies. Tur kaut kam ir jābūt. Nu saņēmos, sakodu zobus un noskatījos līdz galam. Un, sasodīts, nu nekā tur nebija, izņemot drūmumu un šizofrēnisku savārstījumu. Pēc filmas noskatīšanās palika pretīga pēcgarša.

Ziemas prieki un svētku noskaņas radīšana

Novembrī daba juka prātā – te skaista ziemas pasaka, te lietus un dubļi. Par lietu un dubļiem nerakstīšu, jo tur nav nekā skaista, toties par dabas sniegoto un apsalušo skaistumu gan. Izbaudīju, iekritu bērnībā un ļāvos ziemas priekiem. Sniegavīrs, pikošanās pilsētas parkā, vārtīšanās kupenā, skaistu fotomirkļu ķeršana un pīļu barošana. Novembris tiešām bija skaists un iedvesmojošs.  Šogad jūtu svētku tuvošanos. Ir tās patīkamās gaidas un noskaņa, kuru ik pa brīdim spēcinu ar karstvīna glāzi, piparkūkām, mandarīniem un vecām Ziemassvētku filmām. :)

20161204180504-84164.jpg

Gardās lietiņas

Dobeles dzirnavnieks novembrī iepriecināja ar jaunu brokastu pārslu izlasi. Foršs iepakojums – košs, interesants un uzrunājošs. Un vēl labāks saturs, jo tās var izmantot ne tikai brokastu putru pagatavošanai, bet arī sātīgiem pamatēdieniem un gardiem desertiem.

20161204180558-69063.jpg

Izmēģināju Dobeles dzirnavnieka auzu pārslas ātrā deserta pagatavošanai. Ideāls variants svinīgām pusdienām, jo šo var pagatavot jau iepriekš un ielikt ledusskapī, lai gaida pasniegšanas brīdi. Nekādas liekas un stresainas noņemšanās namamātei. :)

Nepieciešams: auzu pārslas, piens, konservēti ananasi (derēs arī citi konservēti augļi) un žāvētu ogu un riekstu maisījums.

Pagatavošana: auzu pārslas novāra pienā un ļauj atdzist. Kokteiļglāzē ieliek pikuci auzu pārslu putriņas, pievieno konservētu ananasu gabaliņus, pārlej ar sīrupu un pa virsu uzkaisa žāvētas ogas un riekstus. Manā maisījumā vēl bija mini šokolādes ripiņas – nu tā jau ir absolūta gastronomiskā izvirtība. Bet tik garšīgi. Zinu, zinu, ka gavēņa laikā neklātos tādas izvirtības. Bet, ehz, grēkoju. :D

20161204180640-20451.jpg

Sieviešu Kluba randiņš

Novembrī sniga sniegi, putināja, bet Sieviešu Kluba meitenes devās randiņot - tējot un kūkot ciemos pie Nymph. Randiņš mums pagāja ķirbīšu noskaņā, jo baudījām namamātes cepto ķirbja kūku. Ir tik labi reizēm atslēgties no visa, sanākt kopā sievišķīgā kompānijā un papļāpāt. Paldies SK meitenēm par kompāniju, ka saņēmāties un nenobijāties no puteņa. Un milzīgs PALDIES Nymph par uzņemšanu. Turpinot SK randiņošanas tradīciju, ierosinu decembrī SK randiņu rīkot Jelgavā, lai arī jūs visas varētu nobaudīt Silvas gardās kūkas un aromātiskās tējas. :)

20161204180752-18144.jpg

Lai iedvesmojošs un mīlestības piepildīts jums visām decembris!

Linda

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 5. decembris 2016 07:43 Shalako

Jā, kopumā ņemot - labs gan mēnesis :)

Linduchy 5. decembris 2016 07:42 rasas

Mieru, tikai mieru - neviens dzīvnieks necieta :D (angel)

Shalako 5. decembris 2016 01:58

Tomēr jauks mēnesis! Sakārojās nogaršot tās Dobeles dzirnavnieka jaunās pārslas! Būšu Rīgā, nopirkšu. (Y)

rasas 4. decembris 2016 19:02

oh, karsts mēnesis! :)
P.s. un tas kažoks, tas kažoks! ;)