No ziemassvētkiem līdz jaunajam gadam

nosiguldas
nosiguldas 3. janvāris 2016 13:22
987

Gads strauji tuvojās noslēgumam. Tagad nedaudz par to, kas notika laikā no ziemassvētkiem līdz jaunajam gadam mūsmājās.

-Ziemassvētku diena mūsu mājās ir darbu pilna. Vakarā mēs brauksim pie omītes un četras ģimenes paaudzes ziemassvēkus sagaidīs kopā.

Rīts ir sācies ar mājas darbiem un pīrāgu cepšanu. Mīkla uzrūga neticami ātri un skaisti. Tad nu ķeramies pie cepšanas. Katrīnei šī nodarbe ātri apnika, bet pirmā panna tomēr veiksmīgi nonāca cepeškrāsnī. Ja ar pīrāgiem un kāpostu pīrāgu viss bija labi, tad ar citiem darbiem tik labi nevedās.

Žēl gan, ka mūsu eglīte savu rotu vēl pagaidām nav ieguvusi, jo ar visiem darbiem, tā savu vietu istabā ieņēma, bet rotāsim to tikai vakarā, vai no rīta.

Kad nu dāvanas nemanot noslēptas mašīnas bagažniekā un mašīnas salons smaržo pēc tikko ceptiem gardumiem, dodamies ceļā.  Omītes eglīte mūs sagaita rotāta un varam sākt klāt galdu.

Kamēr darbojamies pa virtuvi mūsu mazais ziemassvētku rūķītis Gustavs klāj galdu. Pie gardumu sargāšanas ir nolikts opis, jo viens no ziemassvētku ciemiņiem ir suņuks.

No vēstures:

Vienos ziemassvētkos, kad mūsmājās dzīvoja suns Reksis uz neilgu brīdi atstājām svētku galdu bez pieskatīšanas, kad ienācām istabā, Reksis sēdēja pie galda un garais deguns bija iekārtojies cepeša šķīvī.

Gardās vakariņas beidzās ar dzejolīšiem, jautrību un patīkamiem pārsteigumiem. 

Bija pienācis vakars un laiks doties pie miera. Brīvdienas paskrien ātri un man jādodas uz darbu. Darbā mani gaida kāds patiesi patīkams pārsteigums. Mēs šogad izspēlējām jauku pirmsvētku spēli "Ziemassvētku slepenais draudziņš" un mans draudziņš par interesanto nedēļu, uzdāvināja ciedru čiekuru, kurš bija jāsalaista un jāgaida, kad viņš atvērsies. Pirmdienas rīts lika salekties gan man , gan manai kolēģei. Čiekurs atsprāga ar tādu troksni, likās, ka lūzt sauss koks.

Svētku noskaņai mūsu eglīte ir ieguvusi savu ikgada rotu.

Trūkst tikai baltās niega rotas aiz loga. Kā pērkons no skaidras debess solītais kailsals un 31. decembris sākas ar rožu un citu augu siltināšanu ar salmiem, skaidām un egļu zariem. Gadu pavadījām trijatā. Paskatījāmies vietējo salūtu un salūtu pa televīzoru. Un drīz pēc divpadsmitiem devāmies gulēt.