Nedaudz par dziesmu un deju svētkiem.

nosiguldas
nosiguldas 23. jūlijs 2015 10:04
837

Jūlija sākumu gaidīja daudzi vecāki un protams arī es. Jauniešu dziesmu un deju svētki. Tā kā esmu mazās dejotājas mamma, padalīšos savā pieredzē un redzējumā uz šo manuprāt, ļoti nozīmīgo pasākumu.

Uzreiz teikšu, es nepiederu pie tiem vecākiem, kam likās, ka viss ir slikti, ka mēģinājumi ir pa grūtu, jo pati esmu bijusi deju svētku dalībniece un man ir ar ko salīdzināt.

Visa gada garumā mazie dejotāji, loti cītīgi gatavojās svētkiem un bija diezgan bēdīgi, redzot, ka skatē atlase ir ļoti stingra. Kad es skatījos koncertu, man kļuva skaidrs, kapēc bija nopietna atlase. 17000 dejotāju trīs dienu laikā salika kopā grandiozu horeogrāfisku uzvedumu. Te viennozīmīgi "cepuri nost" horeogrāfu, režisora un citu darbinieku priekšā. 

Uzsākām braucienu uz Rīgu otrdienā un dienas bija garas 7. autobusā un 22 mājās. Bet, laika pietika, ka bērni varētu atgriesties pusdienās, kuras gatavoja krogs "Sorbas", bērni bija labi un garšīgi paēduši, paspējuši pagulēt pusdienaslaiku un izdejojušies.

20150723093901-46419.jpg

Par ēdināšanu runājot. Bērniem tika piedāvātas brokastīs ļoti garšīgas putras, bet bija daļa, kam nācās stāvēt klāt, lai viņš paēstu. Izrādījās, ka putra ir garšīga arī tiem, kas atbildēja, ka "tādu es neēdu". Te es domāju ir daļēja atbilde uz jautājumu, kapēc dziedātāji ģība. Ja mazos var piespiest paēst, tad ar lielajiem tā nesanāks. Un kurš gan no mums nezin, ka dziesmu svētku nakti, reti kurš guļ un ja guļ, tad dažas stundas.

Mani deju svētki sākās ar ziedu pļavu, jo ziedu vainadziņu vajadzēja trīs dienas. 

20150723093836-27950.jpg

Pirmais vainadziņš tika pīts no mētrām un no rīta konstatējām, ka tas ir par lielu. Pa galvu pa kaklu ķērāmies pie pārtaisīšanas. Paskatījos uz ziedu spaiņiem un nozvērējos, nopirkšu mākslīgo ziedu vainadziņu, kuru izdekorēšu ar dzīvajiem ziediem.

Domāts, darīts. Nopirku rudzupuķu vainadziņu un iepinu dzīvos ziedus, sanāca ļoti labi.

20150723094156-38774.jpg

Uz gājienu es izmantoju jau vairs tikai rudzupuķu vainadziņu, to nepapildinot. 

Vainadziņa cena - 25 EUR  ( noderēs ilgus gadus arī citiem koncertiem.)

20150723094913-72375.jpg

Laiks bija vienreizējs, kājas slapjas un zeķes melnas.

  • Zeķes mazgāt vislabāk ar parastajām veļas ziepēm, tas izrādījās vienīgais līdzekļis, kas ļoti labi atmazgāja zeķītes.
 
  • Pastalas nedrīkst žāvēt uz radiātoriem, te noderēs vai nu matu fēns, vai sildītājs, kas pūš gaisu.
 
  • lai kājas nepaliek slapjas virs zeķītēm vilkām celefāna maisiņus. Velkot maisiņu uz plikas kājas , kājas tomēr izmirka.
20150723100245-98246.jpg
  • Linu blūzi un apakšsvārkus , loti labi var izgludināt, nopērkot veikalā Drogas, cietinātāju. Viņš ir izsmidzināms un blūzīte pēc gludināšanas tik ātri neburzās.
Protams, es gulēt gāju vienos naktī un cēlos piecos, bet skatoties koncertu, es sapratu, ka tas bija tā vērts. Īstenībā, ja pēc lielajiem svētkiem dalībniekiem tiek piešķirta brīdiena, tad pēc skolēnu deju svētkiem, brīvdiena noteikti pienākas mazo dejotāju vecākiem.
 
20150723095727-13768.jpg
 
Kopsavilkumam: Es jutos ļoti lepna, ka mana mazā meitiņa varēja piedalīties tik grandiozā pasākumā. Un  gājiens bija tas noslēgums, bez kā šie svētki nav iedomājami. 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 26. jūlijs 2015 18:43

Man bija iespēja vērot šo pasākumu kā dziedātājas un teātra spēlētājas Rīdzinieces mammai un man neveras mute teikt, ka vaina ir vārguļu paaudzē.

Vispirms jau nevar salīdzināt dziedātājus ar dejotājiem, fiziskā slodze dejotājiem ir lielāka, BET izturības slodze ir daudz mazāka. Bērniem bija jāspēj nostāvēt 5 (!!!) stundas no vietas 31 cm laukumiņā, kas dzīvē vēl bija mazāks, bez normālas iespējas izkustēties vai piesēst. Jo kustēties līdzi, kad dejo dejotāji un dzied citi ir tik skaisti!

Nepiemērots apģērbs bez iespējas sasildīties -piem. meitas korim tērps ar pusrociņām, lindraciņi plāni lina, bet jakas redz bojājot skatu, seģeņu nav. (būtu paredzējusi, laikus būtu termoveļu baltu sagādājusi) ---> jāstāv uz vietas +15 grādos daudz nekustoties.

Rīdziniekiem dziedātājiem brokastīs deva sauso paciņu ar divām šķēlēm maizi un lanagā ar. Nekādas putras nebij. Oki, mans bērns ēda mājās no rīta un ņēma līdzi. Pusdienošana slikti organizēta - vairākas dienas pusdienslaikā lija lietus, ēšana zem klajas debess, pat nav kur paslēpties. Kā komentēja meita - sautējums strauji pārvērtās zupā, tāpat kā plovs. ....

Bonusā iepriekš minētajam Rīgas kolektīvi uz/no mēģinājuma brauca ar sabiedrisko transportu, kas mūsu gadījumā nozīmēja + 2 stundas agrāk no rīta un vakarā + 2 stundas, lai tiktu mājās. Un ne jau kā nerīgas kolektīvi - visiem garantētas sēdvietas, bet piebāztā transportā, visbiežāk stāvot kājās.

Var jau brēkt par tizliem bērniem, bet skolēnu ikdienu dziesmusvētku laikā var un vajag padarīt bērniem draudzīgāku!

PS emocijas foršas tāpat.

dainite 24. jūlijs 2015 10:21

Koncerti bija lieliski. Un, lai kaut kas taptu, ir taču japieliek pūles. Esmu piedalijusies daudzos Dziesmu svētkos, neviens nesaka, ka tas ir viegli. Esam gulējuši simfoniskā koncerta laikā, kamēr 300-galvīgs orķestris spēlē , lai atkal celtos. Bet katra minūte ir tā vērta. Nekas neaizstāj tās emocijas. Un tie bērni arī atkal gribēs piedalīties, esmu droša. Vājuma brīži gadās, un kļūdas jālabo. Būs labi!

hiperkeri 23. jūlijs 2015 22:20

Tu esi super,un tava mazā čiepa arī ir super:) Es arī vēl atceros,kas un kā notiek dziesmu svētkos. Lai gan es tiešām vairs neesmu nekāds fans un iedomājoties sevi bērnu vietā- mazliet noskurinos,jo tas vienmēr ir bijis ekstrēmi un tā ir un paliks,katrā ziņā- labprāt es to neatkārtotu-pieredze man caur piedurknēm līst.. taču esmu par to,ka caur šiem svētkiem bērns iemācīsies kā nekur citur- dzelžainu disciplīnu un to,ko ar to var sasniegt- gan gājienā,gan noslēguma koncertā.tas ir maģiski. jā,mēģinājumi ir briesmīgi gari,nīkšana liela un pa naktīm tik ķiķināšana vien prātā(man palaimējās,jo es dzīvoju pie skolas,kur visi nakšņoja) un par mammu neviens labāk maltīti negatavos,visur ir mīnusi. bet tos plusus nekas nespēj atsvērt. Ma-la-či!

nosiguldas 23. jūlijs 2015 10:48

paldies, ja ir iespēja, noteikti noskaties koncertu, ir vērts, iespaidīgi

(hi)

Linduchy 23. jūlijs 2015 10:30

(F) (Y) Izturīgajai mammai ;)