Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī - lielais stādu gadatirgus!

Autors: pece, 2012. gada 10. maijs, 13:40:00
Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī - lielais stādu gadatirgus!

Sestdien, 12. maijā Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī notiks lielākais šī gada stādu gadatirgus, pulcējot stādu audzētājus un dārzkopjus no visas Latvijas, kā arī no Lietuvas un Igaunijas. Arvien biežāk tiek manīti viesi arī no Somijas, kas liecina par to, ka Latvijas stādu audzētāju darba kvalitāti tiek augstu novērtēta.

Lai arī pēc kārtas jau otrais, šis tradicionāli ir bagātīgākais un kuplāk apmeklētais no visiem septiņiem NBD stādu gadatirgiem. Tā īpašais akcents ir ziemciešu un vasaras puķu stādi, kurus pēc pavasara salnām nu jau var daudz drošāk stādīt dārzā.

Iegādāties varēs arī dekoratīvo un augļu koku, krūmi un vīteņaugu stādus, zaļumu un dārzeņu dēstus, ka arī bioloģiskos mēslojumus un augsnes uzlabotājus. Plānots, ka gadatirgū savu preci piedāvās ap 200 stādu audzētāji, zemnieki un amatnieki.

NBD gadatirgus devīze ir "Un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!"  Tā akcentē vienu no šī pasākuma galvenajiem uzdevumiem - būt stādu audzētāju un kolekcionāru tikšanās vietai, kur iespējams aplūkot un iegādāties arī tādus augus, kurus reti var atrast rūpniecisko stādu audzētavu sortimentā.

Joprojām turpinās akcija „Uzdāvini podu puķei!", kuras ietvaros Dārzs aicina apmeklētājus paņemt līdzi nevajadzīgos plastmasas puķu podiņus, kas tiks izmantoti NBD augu audzēšanai. Pagājušajā gadā akcija deva iespēju atkārtoti izmantot vairāk nekā trīs tūkstošus podiņu, tā veicinot dabas resursu racionālu izmantošanu.

Kā parasti, NBD gadatirgus apmeklēšana ir arī iespēja aplūkot Botānisko dārzu pašā maija ziedēšanas krāšņumā. Šobrīd pilnziedā ir lielākā daļa NBD tulpju kolekcijas, tai skaitā daļa no 160 tulpju šķirņu kolekcijas, ko dārzam ir uzdāvinājis sīpolpuķu selekcionārs Vitauts Skuja.

Tā kā kārtīgam dārzam vajadzīgs arī kārtīgs sargs, pasākumā piedalīsies Ullū un Belle no Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes „Ulubele”, dārzu īpašniekus īpaši aicinot pieņemt savā gādībā prāvāka auguma suņus, kuriem pilsētu dzīvokļi ir krietni par šauru, bet lauku mājas – īstā vieta.

Avots: http://www.nbd.gov.lv/

Sieviešu Kluba diskusijai:

Vai dosies uz šo stādu gadatirgu?