Mūsu veltījums Latvijas dzimšanas dienai

nosiguldas
nosiguldas 17. novembris 2015 10:32
1075

Katram no mums Latvija, Latvijas svētki, Dzimtene, dzimtā vieta asociējas ar ko savu un ar ko ļoti īpašu. Vieta, kur esam mēs visi kopā ir  Latvija un Latvijā  ir kāds stūrītis, kas mums ir īpaši tuvs, tā ir vieta, kur mēs dzīvojam. 

Vieta kurā dzīvoju es -  ir skaista un unikāla vieta, kurā dzīvo īpaši cilvēki. 

Tas ir  Inčukalna novads:  Ar Inčukalna kaķi un medību pili, Vangažiem ar Ludiņas mākslinieku dārzu, Sēnīti un velna alu, Gauju un Egļupes avotu un vēl un vēl.  Mums ir,  par ko stāstīt citiem, ar ko lepoties un ar ko dalīties.  

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā mēs pulcinājām mūsu novada iedzīvotājus Kārļzemniekos, Medību pilī, lai  iepazīstinātu ar  šo vietu un pakavētos vēstures notikumos. Kamēr vecāki bija iesaistīti šajā neparastajā piedzīvojumā, mazākie Inčukalna iedzīvotāji, kuru skaits sniedzās pāri četrdesmit, gatavojās galvenajam vakara notikumam. 

Mēs Latvijas svētkus svinības pasludinājām par novada ģimeņu apvienošanas svētkiem. Svētku simbols, kuru veidoja mūsu novada mazākie iedzīvotāji, bija  Akas zīme, tā ir Saules un pasaules zīme, kas sargā ģimeni.

Lielākie bērni gatavoja lukturīšus, bet mazākie krāsaino sāli, lai ērtāk būtu ievietot svecītes.

Kad vecāki bija gatavi pievienoties bērniem, mēs visi kopā devāmies laukā, kur veidojām gaismas zīmējumu. Pagaidām mūsu  Akas zīmē, vai Ozoliņš ir vēl mazs, bet es ceru, kad ar katru tikšanās reizi, tas kļūs arvien lielāks.  


Mūsu pasākuma nosaukums bija Mārtiņdienas ķirbju ballīte. Mārtiņdiena ir  seni latviešu svētki, kas apvienoja visus tuvus un tālus draugus un radus kopējā pasēdēšanā. Tika klāts bagātīgs galds, tika svinēti ražas svētki.

 Ķirbis latviešiem ir saules brālis, kas ar savu krāsu vēl ilgi mūs priecē rudens tumšajos vakaros, tāpēc tas bija mūsu goda viesis un skaistākā ķirbja īpašnieks saņēma īpašu atzinību.

Vakara aktivitātes bija veidotas ar īpašu domu, tās deva iespēju bērniem pabūt kopā ar vecākiem, iesaistīties kopējās atrakcijās un aktivitātēs.

 Kopā tika veidota kolāža. Mēs runājām par Latviju, par gaidāmajiem svētkiem un katrs ielīmēja kartē savu īpašu novēlējumu. Otra kolāža ir kaķis, kas ir Inčukalna simbols arī tas saņēma vēlējumus.

Vakara turpinājumā bija dejas, kas  turpinājās līdz vēlam vakaram. Mēs pavadījām jauku vakaru, kurā bija iespēja pabūt kopā ar visu ģimeni, atcerēties senas tradīcijas, iegremdēties vēstures notikumos un nosvinēt jau pagājušos un tuvojošos svētkus. 


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 17. novembris 2015 10:42

paldies, tradīciju turpināsim:)

Linduchy 17. novembris 2015 10:40

Cik jauks pasākums :) (Y) (F)