Morskie oko

mazaa raganina
mazaa raganina 15. maijs 2011 12:15
1265

 

Acīm ciet es izsapņoju sapni par skaisto ezeru kalnos. Morskie oko...skan kā mūzika un es jau zinu, ka noteikti to ieraudzīšu savām acīm.


Ir 22. jūnijs un neticami auksta diena, mēs braucam pa Slovākijas ceļiem un mūs apbur fantastiskie dabas skati visapkārt. Kur vien veries, visapkārt plešas Tatru kalni.Es varētu pierast pie šiem skatiem, cik žēl, ka nevar vienu maziņu kalna daļiņu atvest līdzi uz mājām...

 

  


Mūsu ceļš ved uz daudzos ceļojuma aprakstos apjūsmoto kalnu ezeriņu gandrīz uz Slovākijas un Polijas robežas. Iebraucot Polijā sekojam norādēm un drīz jau esam vietā, kur sākas mūsu garais ceļš uz kalnu ezeru.


Patiesību sakot šī vieta ir zināma, jo iepriekš jau esam braukuši te garām lūkoties, tā kā toreiz te notika ceļu remontdarbi, tad pasākumu atlikām uz citu reizi. Nu šī reize ir pienākusi.


Morskie oko – ezers tika atklāts pirms apmēram 150gadiem un atrodas Tatru nacionālajā parkā. Kopš 1933. gada ezers pieder Polijas valstij. Tas atrodas 1,395m virs jūras līmeņa.Ezers ir 50metrus dziļš un tajā dzīvo upes foreles.


Novietojam auto stāvvietā un jautājam biļešu pārdevējam cik tālu mums būs jāiet kājām. Viņš atbild poliski, mēs pārjautājam vēlreiz - cik kilometri jāiet kājām? Viņš parāda uz pirkstiem neattapīgajiem letiņiem - un uz viņa rokām saskaitām apaļus 9 pirkstus. Tātad 9km augšup pret kalnu. Pārņem neliels apjukums un mūsu sejās parādās tāda kā neapmierinātība. Nu ko, jau ja tik tālu esam, tad dosimies vien ceļā.

 

Uzvelkam ērtus apavus, saģērbjam visas iespējamās jakas un dodamies ceļā. Laiks ir drēgns un nemīlīgs, nemitīgi rasina lietutiņš. Sākumā ejam tīri raiti, uzjautrinot viens otru, es vēroju dabas skatus un tie patiešām ir iespaidīgi. Kalni ir tinušies mākoņu segās un tas nozīmē, ka par skaistām fotogrāfijām varu aizmirst.


Ik pa laikam mums pabrauc garām Nacionālā parka darbinieki ar automašīnām un mēs prātojam kā viņus uzpirkt, lai uzvestu mūs augšā.


 


 

Jā, esam piekusuši...sevišķi es, neesmu pieradusi pie tādas slodzes. Kāpiena laikā paspējam gan izsmieties, gan izdusmoties, gan sastrīdēties. Brīžiem liekas, viss iešu atpakaļ, bet kad man raitā solī garām paiet invalīdi, tad man paliek kauns un es apņemos sasniegt savu mērķi. Ja ir vēlme un finanses atļauj, tad kalnā var uzbraukt zirga pajūgā, tas prieks gan nav lēts.


 

Ceļš augšup ir asfaltēts un ir iespēja to saīsināt ejot taisnāk, pa izveidotām takām, mēs šo iespēju izmantojam. Šur tur pavīd brīdinājuma zīmes par mežā mītošajiem lāčiem, bet es paļaujos uz to, ka lāčiem ir tik pat bail no manis kā man no viņiem. Vēl joprojām var redzēt pirms vairākiem gadiem notikušās vētras sekas, vēja nopļautas priedes vairāku metru platumā. Jā, vētra plosījusies ne pa jokam.


 

 

Pēc vairāku stundu kāpiena esam sasnieguši savu mērķi. Izmirkuši, nosaluši, izsalkuši un izslāpuši esam sasnieguši dabas brīnumu ko katru gadu brauc aplūkot tik daudz tūristu. Ir 2010. gada 22. jūnijs un šeit ir +2 grādi silts(auksts).


Te nu es esmu un savām acīm vēroju šo skaistumu. Neizsakāms prieks par sevis pārvarēšanu un mērķa sasniegšanu. Kā gan aprakstīt šo neticamo skaistumu...Kalnu ieskauts mums pretī veras ezers, tik mierīgs, nesatricināms un maģisks.


 

Labprāt šo skaistumu gribētu redzēt no augšas, un kas zina, varbūt mans sapnis piepildīsies.

 

Pie ezera ir kafejnīca un mēs izmantojam iespēju, lai sasildītos un izžāvētu drēbes. Pēc atpūtas vēl papriecājamies par skaistajiem dabas skatiem un atvadāmies no kalnu ezera. Attā, attā maģiskā jūras acs!


 

 

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
madmozele 16. maijs 2011 12:38

(Y)

sandrulish 16. maijs 2011 01:13

Mmmm, brīnišķīgs ceļojums!!!!

Un tas ūdenskritums dievīgs... (F)

Noelle 15. maijs 2011 22:56

Ak, superīgi! Kalni, kalni - tā laikam ir mūžam nepiepildāmā vājība (tāpat kā jūra) :)

lauritta123 15. maijs 2011 22:54

Pa smuko! (Y)

mazaa raganina 15. maijs 2011 12:36

Paldiesss! :*

mazaa raganina 15. maijs 2011 12:32

Šim bija jābūt te-Lieliskāko ceļojumu galamērķu klubiņš!!! :S