Modes kokteilis Rīgā

Linduchy
Linduchy 31. oktobris 2013 11:51
2870

Šonedēļ Rīgu apņēmis modes drudzis – dizaineri un modes pasākumu organizatori iespringst, lai viss noritētu bez aizķeršanās, modeles cenšas neizmežģīt kājas mega-augstos papēžos, masu mediju pārstāvji un modes blogeri visu iemūžina foto, video, tekstu formā utt, ‘‘modīgās‘‘ personas, sapucējušās kā nu kura, žilbina visus apkārtējos... Bet visi pārējie, kurus interesē modes jaunumi, pulcējas Rīgas Mākslas telpā (un vēl šur tur).

29. oktobrī Grand Palace Hotel norisinājās Riga Fashion Week atklāšana, prezentējot DDAD&DENIS DURAND COUTURE glamūrīgo 2014. gada pavasara/vasaras kolekciju ''DDAD Croisette''.

Glauna tērpu kolekcija glaunā vietā. Organizatori bija pacentušies godam, jo izvēlētā dizainera kolekcija atbilda modes nedēļas atklāšanas pasākumam šikā viesnīcā par 100%.

Vakar, 30. oktobrī modes nedēļa uzņēma apgriezienus. Ilya Bulichev & Tailor džinsu prezentācija Kosmoss Dizaina Studijā, Sin On The Beach, Alexandra Westfal un M-Couture Rīgas Mākslas telpā un pikants vakara noslēgums QooQoo stilā Kaņepes Kultūras Centrā.

Gaidot pasākuma sākumu RFW zālē, bija vairākas domas galvā. Pirmkārt, kā jau ierasts šādi pasākumi sākas ar nokavēšanos...bet ar 40 minūšu nokavēšanos – tas jau ir nedaudz pāri pieklājības robežām. Otrkārt un galvenokārt – viesi, kas tikuši pie pasākuma ielūgumiem. Šoreiz pat nebūs runa par apģērba kultūru, jo man jau sen ir skaidrs, ka mums tādas nav (vairumā gadījumu), uzvaras laurus plūc ''mākslinieciskais stils'', kas manā skatījumā ir frīkains, pokemonisks bezstils. Bet tas, kas mani šokēja, bija uzvedība, graujoši nekulturāla uzvedība.

Tuvāk pie ieejas bija sastājušies dažādi preses pārstāvji – gan žurnālisti, gan fotogrāfi, gan video operatori (saprotams, visiem tehnika rokās). Tiklīdz paziņoja, ka var doties iekšā, ‚''viesu'' pūlis sāka spiesties, stumdīties, grūstīties, lai tik ātrāk tiktu iekšā. Varētu padomāt, ka zālē vietas maz un kādam vietas nepietiks. Jaunieši pat nereaģēja uz aizrādījumiem, turpinot grūstīšanos. Ļoti skumji. Tik zems līmenis – kā uz tirgu vai diseni būtu sanākuši. Šāda situācija, lai arī pirmo reizi piedzīvota modes nedēļas ietvaros, tomēr domāju, ka nebūs pēdējā, ja ielūgumus izdala kam un kā pagadās.

Un nu laiks vietējiem māksliniekiem (šoreiz izvairīšos lietot latviešu dizaineri).

20131031114523-15579.jpg

Modes nedēļu Mākslas telpā atklāja stilistes un mākslinieces Annas Kustikovas jaunais zīmols Sin On The Beach. Zīmols specializējas pludmales modē. Šīs kolekcijas pamatā bija retro stils ar mūsdienīgu piešprici. Krāsaini, gaumīgi kombinēti, interesanti tērpi. 2014.gada pavasara/vasaras pludmales modē ir apvienots viss – melnbalts, košas krāsas, ziedu apdrukas, pumpiņas un svītriņas.

 

20131031114627-75314.jpg

Alexandras Westfal 2014.gada pavasara/vasaras kolekciju raksturo tīras krāsas, austas detaļas no ādas un sporta apģērba elementi. Interesanti tērpi, bez pārspīlējumiem, nekā lieka – jūtama japāņu mākslas iedvesmas nots. Gaumīgi. 

 

20131031114805-26916.jpg

M-Couture 2014.gada pavasara/vasaras kolekcija ieturēta pasteļtoņos, ar kontrastainiem materiāliem – organza/āda. Savdabīgas kombinācijas, bet skaidrs ir viens – kontrastam būs būt. Atsevišķi tērpi/tērpu detaļas uzrunāja.

Gaidu ar nepacietību pārējo dizaineru veikumu prezentācijas!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 31. oktobris 2013 14:10

Ooo... Alexandras Westfal šogad izskatās ir labojusies, pagājušā gada kolekcija, bija super garlaicīga :)