Modern slavery

gucci123
gucci123 22. jūlijs 2015 14:50
1675

Labdien SK meitenes!

Sen neesmu neko rakstījusi portālā, jo, kā jau mēs visas zinām, tas ir iedvesmas jautājums. Šodien Delfos „uzdūros” rakstam: „Sarosījušies vervētāji: sola vienvirziena biļeti uz Turciju un darbu uz jahtas par masieri”. Rakstā ir runa par sievieti, kuras paziņai ir izteikts šāds piedāvājums. Paziņa ir entuziasma pilna. Taču raksta varoni māc šaubas, vai šis piedāvājums ir adekvāts un vai tik viņas paziņa ar šo piedāvājumu nekļūs par cilvēku tirdzniecības upuri.

Pēc oficiālās statistikas (http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-1164_lv.htm) ES dalībvalstīs 2010.–2012. gadā reģistrēti 30 146 cilvēku tirdzniecības upuri, kur 80% ir sievietes. Uz šo 30K fona (mans minējums, ka cipars ir daudz lielāks, jo ir ļoti daudz neatklātu gadījumu!!!) tikai ap 8K krimināllietu. Izrādās, ka cilvēku tirdzniecība ir otrs ienesīgākais bizness aiz narkotiku tirdzniecības.

Manuprāt, galvenie iemesli, kāpēc notiek cilvēku tirdzniecība:

1)     sabiedrības noslāņošanās; pieprasījums rada piedāvājumu!!!

2)     vispārējā izglītības līmeņa pazemināšanās;

3)     dezinformētība; trūkst informācijas!!!

4)     vieglas peļņas vilinājums (potenciālajam upurim!!!) u.c.

5)     „robežu paplašināšanās” – trūkst cilvēku trafika (satiksmes) kontroles mehānisms!!! u.c.

6)     birokrātiska pieeja ne tikai lokālā, bet globālā līmenī; sodi ir neadekvāti nodarījumam!!!

Latvija ir maza valsts, bet tā atrodas starp vairākām lielām valstīm, Krievija, Baltkrievija, Polija. Sanāk kā tāds tranzīta punkts, un diemžēl mūsu valstī nav speciālas institūcijas, kas šo procesu uzraudzītu. Pārbaudes uz robežām taču kā tādas vairs neeksistē vismaz ES līmenī, brauc, kur deguns rāda. Tās notiek tikai izlases kārtā, un samērā reti, līdz ar to ir grūti izkontrolēt, kas un ar kādu mērķi valstī iebrauc/no tās izbrauc!

Taču, manuprāt, ir lietas, ko mēs varam darīt: gan katra savā ģimenē/draugiem/paziņām, bet arī valstiskā līmenī:

1)     izglītot savus līdzcilvēkus, sākot jau no pirmajām dienām skolas solā; atrast laiku šos jautājumus pārrunāt ģimenē ar bērniem!

2)     CSDD pēdējos gadus ir labs piemērs reklāmām par nebraukšanu reibumā, šādas reklāmas vajadzētu veidot arī par cilvēku tirdzniecības upuriem; esmu redzējusi vides reklāmas un reklāmas internetā, bet tās ir bālas un nepamanāmas, nesasniedzot auditoriju.

3)     vajadzētu palielināt robežšķērsotāju kontroli, izlases kārtā kontrolējot arī privātpersonas, ne tikai kravas auto vedējus.

4)     pievērst uzmanību saviem līdzcilvēkiem, kuriem tiek izteikti šādi potenciāli piedāvājumi; par šādiem piedāvājumu izteicējiem vajadzētu informēt Valsts policiju.

5)     pārskatīt likumdošanu un noteikt bargākus sodus par cilvēku tirdzniecību: http://at.gov.lv/lv/pazinojumi-presei/par-notikumiem/2014/novembris/6731-petijuma-secinajumi-sodi-par-cilveku-tirdzniecibu-ir-neadekvati-izdaritajam/.

6)     vajadzētu izvērst publisku kampaņu plašsaziņas līdzekļos par darba tiesiskajiem aspektiem, piemēram, jābūt darba līgumam utt.

Ir vēl daudzas lietas, ko varētu ieviest un pilnveidot. Aiz katra cilvēku tirdzniecības upura slēpjas salauzta dzīve, daudz asaru, sāpīga pieredze. Tāpēc būsim vērīgi un neļausim sevi vai savus līdzcilvēkus maldināt, jo „bezmaksas siers ir tikai lamatās!!!”

 P.S. Attēls no https://pearlsofprofundity.wordpress.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 21. jūlijs 2015 21:49

Izksatās, ka ir piemirsies pievienot attēlu ... kuru bildi no visa tā kvantuma tieši vēlējies pievienot blogam?
Ja vari, atsūti, lūdzu, to bildi uz redakcija@sieviesuklubs.lv Vai arī varu pielikt citu bildi? :)

Kerstyna 21. jūlijs 2015 14:59

(Y)