Miermīlīgais oktobris

thezeezee
thezeezee 9. novembris 2016 16:58
1453

Līdz ar īsākiem un tumšākiem vakariem, vēsākiem laika apstākļiem oktobris izvērtās gluži mierīgs. Bija gan daži pasākumi un izbraukumi, bet pārsvarā dominēja darbs (īstenībā diezgan daudz darba), mājas un ierastās ikdienas lietiņas.

20161109165357-96969.jpg

Pirmais datums iekrita sestdienā, kad Līgatnes pusē notika kāds feins pasākums ‘Uguns nakts’, uz ko devos arī es. Rudens vēl krāsojās dzeltenu, zaļu un iesārtu lapu mākoņos, bet nakts jau bija pietiekami vēsa un rudenīga. Visapkārt bija daudz ļaužu, kas nesa rokās lāpas un kādā brīdī devās gājienā pa Vienkoču parku. Jāatzīst, ka man būtu gribējies nedaudz mazākas ļaužu masas un privātāku noskaņu, bet laikam jau tā ir, ka labos un foršos pasākumos ir daudz apmeklētāju. Lai nu kā, izvērtās feins vakars draugu lokā ar lāpu gājienu un sarunām pie tējas, veroties ugunskurā un sildoties pie tā. Tālumā kāds dziedāja, kāds priecājās par uguns žonglieru šovā, bet es baudīju brīdi vienkārši būt dabā.

20161109165410-62648.jpg

Dabas skaistums pavadīja un priecēja mani visu oktobri. Krāsas un košums, saule un mākoņi, izteiktie saullēkti un burvīgie saulrieti. Tas viss tepat ap mums, ja vien protam ieraudzīt. Un brīžiem nekur nav jāiet, jo pietiek paraudzīties laukā pa logu, un redzēt to skaistumu. Tumšāki vakari un drēgnums ievieš pārmaiņas, tāpēc arvien biežāk saritinājos dīvānā apsedzoties ar pledu, malkojot tēju un lasot kādu no manas bibliotēkas grāmatām. Saprotams, ka tās nevar-nepirkt akcija atstāja sekas arī uz manām finansēm, zato par literatūras trūkumu nebūt nevar sūdzēties. Krājumi papildināti.

Brīvie brīži un dienas aizritēja pavisam strauji, un atkal klāt bija darbi, darbi, darbi. Šajā ziņā nebija miera nekāda un bija jāstrādā kā kārtīgam darba zirgam. Varbūt patraks salīdzinājums, bet brīžiem tiešām bija tāda sajūta. Paspēju izdarīt ļoti daudz ko – visupirms jau ikdienas lietas, tad pieķerties pie jauniem projektiem (papildus jau esošajiem),  vēl aizbraukt komandējumā tepat pie kaimiņiem uz Tallinnu, iegūt jaunas zināšanas pāris konferencēs, kā arī palīdzēt organizēt kādu svinīgu pasākumu, kuru beigās varēju arī izbaudīt un priecāties.

20161109165719-61810.jpg

Citās brīvdienās savukārt sanāca pamaldīties pa Jūrmalas pilsētas apkaimi, cenšoties orientēties un atrast visus meklējamos objektus. Ņemot vērā, ka nezinu šo pilsētu tik labi, tad bija tiešām interesanti, turklāt uzzināju arī pāris jaunas vietas, kur iepriekš nebija būts. Protams, tika ņemti talkā arī mūsdienu izziņas palīglīdzekļi, lai atminētu visas mīklas, bet tas pat iedeva īpašu rozīnīti pasākumam, ka jāpārvar redzamas grūtības un šķēršļi.

20161109165429-63230.jpg

Šķiet nu jau ir trešais mēnesis pēc kārtas, kad manā mēneša atskaitē jāpadalās arī kādām bildēm no pārgājiena. Šoreiz satikām sen neredzētus radus, nebēdājām par vēso un nedaudz lietaino laiku, un gājām pārgājienā gar Amatu. Rudens un daba – tie abi ir tik skaisti, īpaši vēl šādā savienojumā. Un jāatzīst, ka mežā nemaz nevarēja sajust tās pāris lietus lāses, kas ik pa laikam tuvojās zemei. Pirms paša pārgājiena arī pavīdēja idejas samazināt distanci dēļ laikapstākļiem un mazajiem ķipariem, bet beigās izrādījās senā patiesība, ka velns-nav-tik-melns-kā-to-mālē.

20161109165442-94903.jpg

Lai vai kā ar visiem velniem, bet oktobrī pieņēmu nozīmīgu lēmumu par darba attiecībām. Ņēmu baltu lapu, pildspalvu un uzrakstīju to slaveno papīru, kas ļauj būt brīvam no darba saistībām. Jāatzīst, ka ir grūti izkāpt no savas komforta zonas un iesildītās vietiņas, jo ir taču zināms, ka tāpat visur savi plusi un mīnusi, tāpēc šis lēmums nenāca viegli. Drīzāk tas bija ilgs un pārdomāts, bet lai vai kā - izdarīts un esmu jaunu izaicinājumu priekšā. Ja nebūs labāk, tad būs savādāk un vismaz būšu reāli mēģinājusi mainīt lietas.

Kopš esmu sākusi mācīties gleznošanas pamatus, pastiprināti pievēršu uzmanību gleznām, ko ikdienā sanāk ieraudzīt publiskās vietās. Uzreiz šķiet interesanti, kā mākslinieks izmantojis krāsas un otas, kādas tehnikas pielietojis. Tieši tāpēc arī devos apskatīt Jāņa Rozentāla izstādi, kas bija redzama Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Jāatzīst, tik daudz mākslas baudītāju vienuviet nebiju līdz šim redzējusi, ja nu vienīgi muzeju naktī. Izrādās, ka tieši pēdējā mēneša svētdiena ir bezmaksas apmekējums pastāvīgajai ekspozīcijai, kas piesaistīja tik daudz ļaužu. Ar interesi un apbrīnu vēroju mākslinieka otas triepienus uz audekla – vieglas līnijas, kas mijas ar pastozām krāsas kārtām, izstrādātas ēnas, kurās redzama teju visa krāsu palete, ja ielūkojas tajā tuvāk. Darbi, kas šķiet varētu tūlīt atdzīvoties, ļoti glīti un talantīga mākslinieka radīti.

20161109165455-16267.jpg

Skaistu punktu oktobrim pielika Rīgas modes nedēļa, kuru vienmēr liels prieks apmeklēt. Viens ir redzēt skates, bet otrs – būt tajā radošajā, modes un stila virpulī. Šķiet pēdējais man īpaši patīk – būt tajā atmosfērā un gaistonē, kur cilvēki ar līdzīgām interesēm atraduši laiku, lai redzētu jaunāko, ko modes profesionāļi un dizaineri sagatavojuši. Redzēju Natālijas Jansones, Daces Behmanes un Amoralles skates. Katra no skatēm bija veidota pilnīgi citā stilā, kas piešķīra tām oriģinalitāti – viena vairāk klasiska un minimālistiska, otrā dominēja gaisīgi un sportiski tērpi, bet trešā jutekliska un valdzinoša.

Kas jauns Oktobrī?

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 10. novembris 2016 08:35 Linduchy

Paldies! :)

Linduchy 10. novembris 2016 07:19

Tu māki notvert laika burvību :) (Y)
Es arī izbaudīju Rozentāla izstādi - tiiiik skaisti, TALANTS! :)
Novēlu, lai jaunās pārmaiņas dzīvē atnes to, pēc kā visvairāk ilgojies! Lai viss izdodas! :)

Kerstyna 9. novembris 2016 17:59

(Y)