Marts ‘divi-nulle-viens-seši’

thezeezee
thezeezee 1. aprīlis 2016 10:22
1518

Šogad marts ir bijis tik raibs, kā tās Lieldienu olas, ko pavisam nesen visi izkrāsojām – košs, krāsains un daudzveidīgs.

1.marta rīts sākās ar pamošanos Atlantijas okeāna krastā, lēnām un nesteidzīgām brokastīm un tādā pat garā pavadītu dienu. Bija mans ikgadējais atvaļinājums, kuru pavadīju kopā ar mīļoto vīrieti, aizmirstot par ikdienas rūpēm un problēmām (tās mēs atstājām Latvijā). Tā arī aizvadījām savas brīvās dienas – aplūkojot Kanāriju salas Tenerifes skaistumus, baudot tās sauli un vēju, priecējot mūsu acis un kairinot garšas kārpiņas ar tradicionāliem un mazāk tradicionāliem salas ēdieniem. Bezrūpīga atpūta un pilnīgs miers.

20160401101450-72659.jpg

20160401102032-85162.jpg

20160401102043-48882.jpg

Lai vai kā... brīvdienas nevar vilkties mūžīgi, tāpēc jau tās ir tik skaistas un īpašas. Pēc sešu stundu lidojuma pāri visai Eiropai, atgriežoties lietus pielietā naktī, pagulējusi dažas stundas, ķēros atpakaļ pie darbiem. Protams, brīvdienu laikā tie bija krājušies, krājušies un iekrājušies, tāpēc lēno un nesteidzīgo dzīves tempu vismaz uz pāris dienām varēju atmest, lai apdzēstu degošākās lietas un vēlāk jau nesteidzīgāk sakārtotu visu pārējo.

Pēc-ceļojuma spars bija pārņēmis mani ne tikai darbā, bet arī mājās. Darbā, protams, darīju lietas ar lielāku entuziasmu, ar lielāku jaudu un izdarīju dienas laikā daudz vairāk kā īsi pirms atvaļinājuma, savukārt mājās veicu tādu revīziju, kāda sen nebija redzēta. Savedu kārtībā skapjaugšu – izšķirojot derīgās lietas no atdodamajām, tāpat arī beidzot aizvedu sen saliktās lietas uz mazturīgo biedrību, lai sāktos to jaunā dzīve. Pēc nelielās revīzijas uzreiz sajutu, cik daudz gaisa un telpas parādījusies dzīvoklī, neraugoties, ka nemaz tik daudz lietu netika izmests.

Pavasaris lēnām, bet manāmi tomēr tuvojās, un martā arvien vairāk bija saulainu dienu ar zilām debesīm, kas to vien darīja, kā aicināja mani pavadīt laiku brīvā dabā, svaigā gaisā. Vienā no šīm skaistajām brīvdienām devos izstaigāt sen whislistā ierakstītu apskates vietu – Pokaiņu mežu. Laiks bija burvīgs – saule un zilas debesis, sniegs lēnām kusa, ledus vēl sedza mežā atrodamos dīķus, un mūsu kompānija – izrādās tikai otrā šajā gadā, kas izvēlējusies gida pakalpojumus, jo sezona teju sākšoties. Bija interesanti uzzināt, kā viss tika atklāts un kā aizsākās Pokaiņu stāsts, kā arī atklāt tajā esošo objektu maģiskās spējas. Tautā runā, ka katrs cilvēks var izārstēt savu kaiti pie kāda no Pokaiņos atrodamajiem objektiem.

20160401101800-24169.jpg

Mana šī gada apņemšanās – vairāk lasīt grāmatas, jau lēnām tiek realizēta un man tas dikti patīk. Jau šobrīd (martā) esmu izlasījusi vairāk grāmatu, kā visā pagājušajā gadā kopā. Šomēness izlasīju ļoti netipisku japāņu autora HARUKI MURAKAMI grāmatu Kafka Liedagā. Man dikti patika neparedzamais un aizraujošais sižets, interesantā grāmatas rakstīšanas pieeja (katra nodaļa savam tēlam), kur beigu beigās personāži un dzīves stāsti savijas vienā loģiskā stāstā. Tēlainā simbolu izvēle un prātam neaptveramie notikumi man nedaudz atgādināja Bulgakova darbu Meistars un Margarita. Šķiet, būs jāpārlasa arī šis autordarbs.

20160401101746-83486.jpg

Mēneša nobeigumā visi darba ļaudis bija dikti priecīgi par četrām oficiālām brīvdienām, jo Lieldienas taču bija klāt! Tā nu bija jānodarbina prāts, lai sadomātu, ko īsti šajās brīvdienās sadarīt. Ar mīļoto izlēmām doties īsā ceļojumā uz kaimiņzemi, konkrēti – uz Pērnavu. Apskatījām pilsētu, izbaudījām gardas pusdienas un vakariņas restorānos, priecājāmies par lielisko viesnīcu un tās sniegtajām ekstrām, devāmies garās pastaigās gar jūru, kā arī nodevāmies laiskai atpūtai akvaparkā. Jāatzīst, ka brīvdienas bija izdevušās, tāpēc nolēmām turpmāk vēl kādas brīvdienas pavadīt Igaunijā, bet nu jau citā pilsētā – apvienojot tūrismu ar jauku atpūtu viesnīcā.

20160401101816-30224.jpg

Lieldienās, protams, krāsojām olas, ripinājām tās un arī metāmies olu kaujās, kurās uzvarēja mana vecmāmiņa, kurai izrādījās visstiprākā ola. Neizpalika arī lielā šūpošanās, jo kurš gan vēlas redzēt odu kodumus uz savas ādas vasarā, tāpēc par to jādomā laikus J! Atceļā uz mājām, izlēmām izmest loku pa Bīriņu pils dārzu, kas izrādījās gara un fantastiska pastaiga. Neviens no mums nebija bijis Bīriņu pilī, taču tā ir jauka vieta, kur šo to redzēt un nodoties gariem pārgājieniem. Kopumā lēnu garu izstaigājām gan parku, gan mežu, un pavadījām turpat divas ar pusi stundas pavasarīgās sajūtās – putniņi čivināja, saulīte sildīja, pirmie tauriņi bija pamodušies un turpat sparīgi lidinājās. Noteikti vēl jaukāk, ja koki un krūmi jau saplaukuši, tāpēc iesaku šo vietu pastaigām (simboliska ieejas maksa = 1.50 €).

20160401101837-71070.jpg

Marts ir izskanējis un manā atmiņā tas paliks kā piepildīts un interesantu notikumu pilns mēnesis.

Konkurss - Kas jauns martā?

20160321112408-23892.jpg

Jumavas grāmatas – Tava laika patiesā vērtība!


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 1. aprīlis 2016 13:56

Ļoti piepildīts mėnesis. Patīk, kā esi to uzrakstījusi(L)

Ciao 1. aprīlis 2016 10:45 thezeezee

ļoti labas, bauda skatīties, mani komplimenti :)

Linduchy 1. aprīlis 2016 10:39

Superīgs marts tev bijis :) (Y)
Visvairāk uzrunāja kāju pirkstu bilža :D (Y)

thezeezee 1. aprīlis 2016 10:38 VIT@

Jap, visas manas bildes, turklāt bildētas ar telefonu :D. Paldies!

Ciao 1. aprīlis 2016 10:34

Ļoooti skaistas bildes, ja Tavas , tad godīgi ļoti labs ķēriens izdevies. Visas smukas! (Y)

pece 1. aprīlis 2016 10:25

Iedvesmojoši - gribas paceļot!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā