Manas ziedošās skaistules I daļa

ambera
ambera 12. jūlijs 2012 18:27
3355
Mana karaliene Orhidejas dzimta - miltanopsis
Šo Orhidēju pamanīju veikalā un uzreiz iemīlējos- sapratu šada skaistule trūkst manā ēsošajā Orhideju kolekcijā. Pat cena neatturēja 8.99LV :D
Orhidejas manā māja ir daudz uz šo brīdi jau 35 Orhidejas neskaitot citus mājās mītošos augus. Katrai Orhidejai ir savs stāsts kā nokļuvusi līdz manīm. Attēlā redzamā tika uzdāvināta no vīra uz mūsu ikmēneša iepazīšanās datumu.
Vietas izvēle katrai Orhidejai ,kas uzzied ir goda vieta - viesistaba! Lai ciemiņi arī var priecēt acis.
Dažas Orhidejas ir aī citās istabās . Orhidejas tiek turētas dažādos puķpodos un vāzēs, kur tām tiek klāt gaisma . Šī Orhideja stāv guļamistabā.
Arī šī skasitule savu vietu atradusi guļamistabā.
Cita krāsa ...
Katrai savs skaistums. Katros svētkos ja kaut kas jādāvina man dāvina Orhidejas un citas puķes. Šo uzdāvināja vīramāte.
Protams, Orhidejām un citām puķēm vajag arī ūdeni. Tāpēc katru apskatoties un izvērtējot tiek arī mērcētas un mēslotas Orhidejas. Šādi izskatās processs:)
Attēlā redzamā Orhideja atceļoja pie manis no Vācijas. Pārcieta pārbraucienu nobira visas lapas un pat iemetās daļēja puve. Cītīgi kopu un reanimēju to. par to viņa man pateicās ar skaistu ziedēšanu.
Arī šāda mini Orhideja ir manā mājā - atceļoja no Dānijas atveda vīra brālis ar sievu.
Arī šāda puķe vārdā "Mona Lisa" ir manā apgādībā zied ar sarkaniem ziediņiem:) Puķes savu vietu pa māju maina atkarībā no gaismas pietiekamības.
Nezinu vārdu, bet visos lielveikalos ir ierauāma. Nopiku maziņu , maziņu izauga liela!
Palmiņa ...
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 13. jūlijs 2012 12:58

Brīnumskaisti! (F)
Man ļoti ļoti patīk!

ambera 13. jūlijs 2012 11:44

Astranonija

Man lielākā daļa Orhideju ir vēl tikai otro gadu ;) Dažas tik uzzied pēc gada pārtraukuma, jo veikalā pirktās ir speciāli ātri uzziedinātas , tāpēc paiet laiks kamēr saaug lapas un dzinumi;)

astronija 13. jūlijs 2012 00:04

Skaistas!Tomēr mani izbrīna fakts,ņemot vērā,ka ir tik daudz,ļoti daudz orhideju-kāpēc tās ir ne visai liela auguma? Respektīvi, manas orhidejas otrajā,trešajā gadā saziedēja tik bagātīgi, sadzina tik daudz dinumu,ka,lai tos visus savāktu, man būtu jāuzceļ koka režģis tām apkārt....Atdalīju bērniņus,sastādīju un atdāvināju saviem draugiem, jo audzēt orhidejas patiesībā nav viegls darbs! Kā panākt orhidejas taisnu augšanu? Tas maizais stienītis,tā maikstīte-poda vidiņā -tas nav nopietni,kad orhideja sāk nopietni augt un ziedēt! Esmu saskaistījusi ap 40-60ziediņiem vienalicīgi uz vienas orhidejas. Varbūt kāds var ieteikt labu veidu,kā atbalstīt orhidejas?

ambera 12. jūlijs 2012 19:08

Paldies:) (F) Sākas jau viss ar vienu , pagaidām esmu apstājusies Orhideju iegādē, meklēju tādas krāsas kas man nav ;)
Dažas pati esmu pavairojusi atdalījusi bērniņus :) Tava Orhideja arī skaista!:)

Lapsaa 12. jūlijs 2012 18:33

Fantastika ir Tava orhideju kolekcija :)
Man pašlaik ir tikai viena, bet es nedomāju apstāties :) :D Gribu vēl :)