Maija restarts

Autors: Linduchy, 2016. gada 1. jūnijs, 22:41:49
Maija restarts

Šķiet, tikko bija 1. maijs – hops, jau 1. jūnijs :D Tad nu laiks atskatīties, kas košajā maijā sadarīts ... un sadarīts, redzēts un izjusts ir gana daudz :)

Mēneša lasāmviela mani maijā atkal aizvilināja uz austrumiem. Izlasīju vien 2 grāmatas, toties abas izbaudīju no pirmās līdz pēdējai lapaspusei.

Tahirs Šahs „Kalifa nams. Gads Kasablankā“

20160601221429-20157.jpg

“Neizšķērdējiet mūžu, līdzinoties citiem! Esiet jūs paši! Piepildiet savus sapņus!”

Aizraujošs stāsts par gadu ilgu piedzīvojumu Marokā. Noguris no Londonas drēgnā un drūmā laika, kaimiņiem, stresiem un lielpilsētas jezgas, rakstnieks Tahirs Šahs nolemj ar ģimeni pārcelties uz Maroku un atjaunot iegādāto savrupnamu. Bet izrādās, ka dzīvošana Marokā nav nekāda vieglā – namu apdzīvo ietiepīgi un māņticīgi kalpotāji un neganti džini, remontdarbus kavē marokāņu slinkums, tradīcijas un krāpšanas. Lai tiktu galā ar džiniem, nama sargi uzstāj, ka nepieciešams katrā telpā upurēt dzīvnieku. Strādnieki, sajutuši naudas smaržu, steidz izmantot lētticīgo ārzemju rakstnieku. Dzīve uz nervu sabrukuma un laulības šķiršanas robežas. Grāmatā tik sīki aprakstīta vide, kultūra, tradīcijas, prieki un nedienas … nedienu tur gan vairāk. Ļoti pamācošs stāsts – ko un kā darīt, ko un kā nedarīt, ja gadījumā izdomā pārcelties uz Kasablanku.

Debora Rodrigesa “Mazā Kābulas kafejnīca”

20160601221447-43225.jpg

Romānā autore smalki apraksta dzīvi Afganistānā, cenšoties parādīt vietējo iedzīvotāju un iebraucēju grūtības ikdienas dzīvē, politiskās un sociālās nesaskaņas, sieviešu skarbo likteni, bailes, draudus, nāvi ik uz soļa. Dzīvi, kurā, neskatoties uz grūtībām un skarbumu, netrūkst mīlestības, draudzības, līdzcietības un cerības. Šo stāstu (līdzīgi kā daudzus pēdējā laikā) caurvij islāma skaidrojums – islāms nav ļauna reliģija, tā neaicina nogalināt. Visi musulmaņi nav rīkļurāvēji un teroristi, taču ekstrēmistu nežēlīgie nodarījumi, diemžēl, liek to aizmirst un “likt visus vienā maisā”.

Turpinot mēnesi austrumnieciskās noskaņās, devāmies ar LosOjosVerdes uz Irākas kultūras un mākslas vakaru.

20160601222029-30481.jpg

Vakars sākās ar bagātīgām un treknām vakariņām. Plovs ar grauzdētām mandelēm un rozīnēm bija ļoti gards. Iepriekš nebiju ēdusi pildītus sīpolus (princips identisks kā pildītām paprikām) – apēdu 2 … un man pat nav kauns to teikt :D Gardi, bet daudz jau nevar treknus ēdienus apēst. Taču vakara saimnieki nebija pierunājami – uzstāja, ka “meitenēm vajag vēl paēst”. Nu ēdām ar’, kas cits mums atlika – galvenais, ka vīrieši laimīgi. Bet doma skaidra – austrumos tās sievietes tā piebaro, lai nevar aizmukt :D

Pēc vakariņām sekoja dziedājums. Nesapratām, par ko dzied, bet dziedāja skaisti. Un, protams, dejas. LosOjosVerdes solījās kompromātbildes sūtīt vīram, bet labi, ka kompromāts izpalika :D Ātri vien gan sapratām, ka 1001 nakti negaidīsim, jo kaut kā pārējā tauta veiksmīgi pazuda uzreiz pēc vakariņām.

Pasākums, godīgi sakot, neattaisnoja manas cerības. Gaidīju vakaru, kurā vairāk uzzināt par Irākas bagātīgo kultūru un mākslu. Protams, ēdiens ir svarīga kultūras daļa, bet tomēr… Saprotu, ka pasākums tika rīkots integrācijas projekta ietvaros, ļoti pietrūka profesionalitātes vai vismaz entuziasma, jo radās sajūta, ka tas tiek darīts ķeksīša pēc. Lai nu kā, ēdiens bija gards. Milzīgs paldies! Noteikti aizņemšos receptes gastronomiskajām izvirtībām savā virtuvē ;)

Maijs pilnīgi noteikti tika pavadīts piļu zīmē – nevis pīļu, bet PIĻU!!! :D

20160601222205-73479.jpg

Sāku ar Mazo Mežotnes pili, kur izbaudīju zaļojošo un ziedošo lauku ainavu, brišanu pa nātrēm, pils saimnieces Regīnas vārīto zupu, speķmaizītes un pašdarināto ābolu degvīnu, noklausījos burvīgu Magdalēnas Gekas un Antuāna de Grolē koncertu. Izcils vakars lieliskā kompānijā :)

20160601222430-20913.jpg

Maija turpinājumā sekoja Rundāles pils un Sieviešu Kluba randiņš. Ehz, protams, nedaudz žēl, ka tik mazā kompānijā, bet galvenais nepadoties un turpināt rīkot SK randiņus. Tāpēc es ļoti ceru, ka nākamajās reizēs mūsu bariņš kļūs lielāks :)

20160601222607-83974.jpg

Mēneša izskaņā paviesojos pie hercogienes Jelgavas pilī – uzrakstījām mīlestības vēstules saviem mīļotajiem vīriešiem (jā, jā, daudzskaitlī :D), padzērām gardu karsto šokolādi un pamielojāmies ar zemenēm. Nu burvīgi, ko tur vēl piebilst :)

20160601222722-90552.jpg

Maijā pamazām sākām izpētīt Jelgavu – gan zināmas, gan nezināmas takas. Protams, manam vīram visas takas nezināmas šeit. Bet arī man pašai ir interesanti izstaigāt pilsētu, kura ir tik ļoti mainījusies pēdējo 10 gadu laikā. Labi, ka mainījusies uz labo pusi. Nav kauns :)

20160601222753-34295.jpg

O, un runājot par kaunu, maijā nejauši uzdūros vienam blogam (https://abolsarabeli.wordpress.com/2016/05/26/par-kaunu-no-rita-lidz-vakaram/#comments) par pārdomām par kaunu. Cik ļoti mēs kaunamie par visu, par sevi un par citiem. Fuij, kauns, kauns, kauns un vēl vairāk kauna. Jāskrien pakaļ kaut kādai mistiskajai perfekcijai, kuru mums uzspiež. Un uzspiež tak naudas pelnīšanas nolūkā. Copy/paste pasaulē dzīvojam. Atšķirīgais tiek apsmiets vai nesaprasts un nomētāts ar akmeņiem (tēlaini izsakoties). Cik spēcīgam jābūt mugurkaulam, lai turētos pretī visai pasaulei, lai saglabātu savu ES. Nemitīga cīņa vai apkārtējās pasaules un copy/paste cilvēciņu viedokļu ignorēšanas režīms? Nav vērts plaši diskutēt, jo tāpat viņi nesapratīs … bet varbūt tieši vajag sākt diskutēt? Daudz pārdomu…

20160601223125-74353.jpg

Mēneša prieciņš caur asarām – Jelgavas dzīvnieku patversme un pastaiga ar mazajiem suņukiem. Ak, meitenes, man nav kauns to teikt skaļi – katru reizi dodos prom ar asarām acīs. Tas izmisīgais skatiens suņukam, kad ved atpakaļ uz būri, nevis dodies ārpus teritorijas – uz siltām mājām, kur mīt mīlestība, saskaņa un sapratne. Pagaidām nav… BET BŪS! Būs noteikti, jo katru mīļu brīdi domāju par to – gan jau īstajā brīdī mana vēlēšanās piepildīsies :)

20160601223222-97967.jpg

Kosmētikai veltītajā rindkopā gribu šoreiz izcelt nagus un nagu lakas. Ak, mans eksperiments ar jaunas manikīra meistares atrašanu Jelgavā cieta smagu fiasko. Tieši pirms teātra apmeklējuma tādai nejēgai uzrauties, kas neprot sarkanus nagus glīti nolakot, neapķēpājot visus pirkstus. Pff…mājinieki brīnījās, vai “meistare” palikusi dzīva :D Pozitīvi tas, ka negāju, piemēram, uzacis krāsot. Jo nagus var mājās notīrīt, bet ar uzacīm gan būtu pašvaki – nāktos vaksēt nost un zīmēt ar zīmuli :D

Lai nu kā, nedienas ar manikīri lika man iegādāties dažas jaunas nagu lakas. Visas lieliskas! Liekot roku uz sirds varu ieteikt. Īpaši superforša ir Avon 30 sekunžu nagu laka. Bāc, nu vienkārši ideāla! Es esmu no tām, kurām jāveic 101 neatliekams darbs ar tikko nolakotiem nagiem :D Lūk, šī nagu laka ir īsts atradums! 30 sekundes nav daudz, tās es vēl kaut kā spēju mierīgi nosēdēt :D

20160601223358-48252.jpg

Manu zaļo un ziedošo augu kolekciju maijā papildināja alveja oranžā podiņā - durstīga (haha, tāda pati kā īpašniece :D) Ūdens ar alvejas gabaliņiem ir lielisks padzēriens karstā vasarā. Iesaku!

Un mēneša "zilā mīlestība" - guzmanija....awwwww, vienkārši fantastiska, vai ne? :)

20160601223635-32016.jpg

Baigi gari man sanāca … atkal jau :D Būtu jau vēl ko rakstīt, bet, ok, pietiks!

20160601223800-27550.jpg

Vien īpaši Vit@i lieku klāt bildi ar sāļo kūku – biešu+pesto siera kūka ar lasi (Vit@i tāpēc, ka viņa vienmēr saka, ka mēneša atskaites blogs bez ēdiena NAV īsts mēneša atskaites blogs :D).

Jūnijā gribētos jums visām novēlēt

saulaini dzirkstošus burbulīšus un saldas odziņas dzīvē!

Linda