Lindai Leen jauna apģērbu kolekcija "Etnografizēts"

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. jūnijs 2012 10:48
3728
Austras koks Pasaules koks ir universāla Pasaules skatījuma koncepcija, cilvēces zināšanu un priekšstatu apkopojuma modelis. Latviešu senā raksta tradīcijā izkopta un saglabāta sava Pasaules koka zīme ar atbilstošu nosaukumu - Austras koks. Austra - tā ir rīta gaisma. Pasauli radījusi gaisma, kuru auž Saule un Saules meitas. Austras koks ir saikne ar garīgo, un ne tikai saikne, bet arī izpausme.
Derību Sakta Senatnē rotas ne tikai saturēja apģērbu un greznoja valkātāju, bet arī liecināja par tā mantisko un sabiedrisko stāvokli un etnisko piederību. Šī sakta no ir Kurzemes, kur izteiktāk par citiem novadiem tās veidoja lielas un greznas. Saktas aplis simbolizē šo pasauli, Visumu un tukšais vidus – plānu, visa “iespējamā matricu”, dievišķo pasauli, dvēseli, kopā veidojot harmonisku pilnību. Stiprina valkātāja pašapziņu, palīdz nošķirt savas domas un koncentrē enerģiju.
Jumis Tā ir auglības un ikviena pienesuma zīme. Jumis ir arī dzīvības noslēpuma zīme, kurā ietverta vīrišķā un sievišķā principa simbolika. Zīmē to pārstāv pāra jeb dvīņu princips, tātad simetrija. Zīmju uzbūves ziņā Jumis ir Viens, kas attīstās un dalās, un vairojas pa divi – pieaug un vairojas pārī. Dieva svētība.
Laimas slotiņa Laimas zīmes līdzība ar spalvu liek domāt par putnu, kurš agrāk ticis uzskatīts par dvēseles simbolu, un Laima ir dvēseles sargātāja. Laima iedibina notikumu ritmu jeb rindu, tā darbojas tur, kur aktivitāte, kustība, notikumi. Savukārt slotiņas uzdevums ir nokopt, notīrīt, noslaucīt. Laimai allaž slotiņa ir klāt, ar to viņa noper pirtī tikko dzimušu bērniņu. Laiks arī noslauka – dzēš visas pēdas un sagatavo vietu nākamajiem notikumiem. Slauka prom negatīvo informāciju, arī „ļaunās acs” padarīto.
Lībiešu bruņurupuču sakta Pārsvarā kopš 11. gadsimta sākuma lībiešu krūšu važiņrotu piestiprināšanā lietotas vietējo lībiešu meistaru izgatavotas saktas, kuras simbolizēja labu un pārtikušu dzīvi. Pavisam Latvijas teritorijā ir atrasts ap 370 šādu saktu. Ļoti krāšņa un reti sastopama rota ir bruņurupuču sakta ar mezgliem . Sakta koncentrē enerģiju un stiprina valkātāja pašapziņu. Šīs bruņurupuču saktas unikāls eksemplārs ir atrodams Baltu Rotu muzejā.
Ūsiņš Šī zīme simbolizē senu latviešiem raksturīgu debesu gaismas dievību Ūsiņu, kas vēstī pavasara atdzimstošās Saules atnākšanu, kuras pavadonis ir Mēness. Ūsiņš kā debesu gaismas dievība atnes gaismu un siltumu, atved Sauli, atslēdz durvis pavasarim un citādiem labumiem, kas no šīs gaismas un siltuma atnākšanas izriet. Dod valkātājam veiksmi ceļā.
Zalktis Sens dzīvības enerģijas un atjaunotnes simbols. Zalktis savā būtībā ir nemitīgi mainīgas un plūstošas kustības jeb laika viļņa enerģētisko izpausmju zīme. Kā dzīvības un atjaunotnes zīme Zalktis simbolizē seksuālās enerģijas pulsāciju , tās aktivitāšu un pasivitātes stāvokļu ciklisku maiņu. Iekļauj vīrišķā un sievišķā sadarbību. Tiešs analogs austrumu pasaules pretstatu vienības Iņ-Jan simbolam. Zīme nodrošina valkātājam Māras dotu veselību, zemes spēku un dievišķu viedumu. Informācija: www.kasjauns.lv Foto: Nils Vilnis
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
spaara 26. jūnijs 2012 15:22

Esmu latvju zīmju cienītāja un nēsātāja, bet tās "sievu sitamās maikas" ar latvju zīmēm man nepavisam nepatīk. Kleita ar taureņiem gan ir glīta.

Noelle 26. jūnijs 2012 14:26

Patīk koncepts (tieši tāpat ka patika arī projekts "pastala", vienīgais, kas man kaut kā disonē ar kopējo mierīgo un tādu kā apgaroto noskaņu, ir tās košizaļās kleitas (bet, es pieļauju, ka tās ir, lai iedzīvinātu šovasar aktuālo košo krāsu tendenci, tīri tādēļ - ir o.k.). :) Kopumā - super! Prieks, ka ir vēl kāds, kurš iedzīvina senās tradīcijas mūsdienu lietotājam piemērotā veidolā! :)

pantai 26. jūnijs 2012 13:23

man visi modeļi ļoti patika. labprāt gribētu sev katru no šiem, pluss vēl tos vīriešu kreklus uzdizainēt sievišķīgus, lai arī es varētu valkāt attiecīgās zīmes apģērbā. Linai Leen & komandai 10+ par šo veikumu!!!!

leksija 26. jūnijs 2012 11:51

Man ļoti, ļoti patīk kleitas ar taureņu apdrukām!

lotte 26. jūnijs 2012 11:13

super! smuki un stilīgi :)

astronija 26. jūnijs 2012 11:08

Koši,skaisti,grezni,sievišķīgi(vīrišķīgi), ar skaistu ,latvisku filozofiju,ar stāstu un leģendu, ar izglītojošu momentu. Ar lielu potenciālu iekārdināt sirdis LV un ārzemēs. Man patīk.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā