Lieldienas pavadītas

Autors: nosiguldas, 2017. gada 18. aprīlis, 10:56:30
Lieldienas pavadītas

Četras brīvas dienas skan kā mūzika un vēl Lieldienas. Perspektīvas vienkārši brīnišķīgas. Piektdiena iesākās ar darbiem dārzā. Mēslošanas darbi bija pabeigti un sākās sniegs, bet sestdienas rīts bija visu ietinis baltā sniega segā. Skaidrs, ka ārā neviens neies.  Bērni cēla mājas no segas un lai nevajadzētu saķert galvu šausmās, centos neskatīties uz māksliniecisko bardaku, kas valdīja viņu istabā. Kad māja bija saposta un olas nokrāsotas. Lieldienu zaķis varēja sākt gatavoties savam skrējienam pa  dārzu.

Zinot, ka olas sāks meklēt ap astoņiem, visi darbi bija jāpagūst pabeigt laicīgi. Attiecīgi modinātājs bija uzlikts uz septiņiem. Sniegs bija nokusis un spīdēja saulīte. Mānīgi, bet solījās jauka diena.

 

Pēc olu lasīšanas un brokastu ābolu pankūkām, bērni pazuda sāvā istabā un tur valdīja klusums pāris stundas. Tad nu bija laiks sākt gatavoties ciemos pie omes. Otra ome jau bija paspējusi atnākt un atnest Lieldienu cienastiņu. Viņa atnesa baznīcas svecītes un mēs abas  klusumā dzērām tēju un pļāpājām par sieviešu lietām. Jāmin, ka šoreiz domāju vīŗa māti, ar kuru mums ir ļoti labas attiecības. Es viņai esmu ļoti pateicīga par to dzīves gudrību, ko viņa man ir devusi un vienmēr priecājos, kad viņa atnāk paciemoties.

Pie otras omes notika olu kaujas un kad jau bijām gatavi doties uz Siguldas šūpolēm, sākās tāds putenis, ka mūsu izklaides nācās atlikt.

Tā nemanot pienāca pēdējā brīvdiena un  pavasarīgais noskaņojums , bet aukstais laiks lika palikt mājās un sākt pavasara tīrīšanas darbus. Tagad logi notīrīti un aizkari izmazgāti. Ir sajūta, ka vieglāk elpot. Un kā gribās silto laiku………. Bet tā vietā – 8 šorīt.

Oliņdienu konkurss