Lieldienas pavadītas

nosiguldas
nosiguldas 18. aprīlis 2017 10:56
1160
Mums Lieldienas sākās jau nedēļu iepriekš, kad mājas vīrieši gatavoja bērnudārzam izejmateriālu, lieldienu zaķīšiem, kas tagad rotā gan grupiņu, gan teritoriju.
Gustavs ziediņu veda no pašas Bauskas, tie tika saplūkti man pie Bauskas omes un netika izlaisti no rokām visu garo gabalu.
Šoreiz olas krāsojam vienkārši un bez rotājumiem.
Tagad oliņas kārtojās groziņā
Gustavam ļoti patīk olu sišanas pasākums. Bet vēl nav laiks, jāgaida līdz rītam.
Rīta olu meklēšana ir sākusies.
Atrādam rezultātu.
Beidzot var arī pacīnīties ar oliņām.
Lieldienu brokastis, klusumā ar mīļiem cilvēkiem.
Mūsu mājā no oliņām jau izšķīlušies cālēni.

Četras brīvas dienas skan kā mūzika un vēl Lieldienas. Perspektīvas vienkārši brīnišķīgas. Piektdiena iesākās ar darbiem dārzā. Mēslošanas darbi bija pabeigti un sākās sniegs, bet sestdienas rīts bija visu ietinis baltā sniega segā. Skaidrs, ka ārā neviens neies.  Bērni cēla mājas no segas un lai nevajadzētu saķert galvu šausmās, centos neskatīties uz māksliniecisko bardaku, kas valdīja viņu istabā. Kad māja bija saposta un olas nokrāsotas. Lieldienu zaķis varēja sākt gatavoties savam skrējienam pa  dārzu.

Zinot, ka olas sāks meklēt ap astoņiem, visi darbi bija jāpagūst pabeigt laicīgi. Attiecīgi modinātājs bija uzlikts uz septiņiem. Sniegs bija nokusis un spīdēja saulīte. Mānīgi, bet solījās jauka diena.

 

Pēc olu lasīšanas un brokastu ābolu pankūkām, bērni pazuda sāvā istabā un tur valdīja klusums pāris stundas. Tad nu bija laiks sākt gatavoties ciemos pie omes. Otra ome jau bija paspējusi atnākt un atnest Lieldienu cienastiņu. Viņa atnesa baznīcas svecītes un mēs abas  klusumā dzērām tēju un pļāpājām par sieviešu lietām. Jāmin, ka šoreiz domāju vīŗa māti, ar kuru mums ir ļoti labas attiecības. Es viņai esmu ļoti pateicīga par to dzīves gudrību, ko viņa man ir devusi un vienmēr priecājos, kad viņa atnāk paciemoties.

Pie otras omes notika olu kaujas un kad jau bijām gatavi doties uz Siguldas šūpolēm, sākās tāds putenis, ka mūsu izklaides nācās atlikt.

Tā nemanot pienāca pēdējā brīvdiena un  pavasarīgais noskaņojums , bet aukstais laiks lika palikt mājās un sākt pavasara tīrīšanas darbus. Tagad logi notīrīti un aizkari izmazgāti. Ir sajūta, ka vieglāk elpot. Un kā gribās silto laiku………. Bet tā vietā – 8 šorīt.

Oliņdienu konkurss

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā