Lieldienas mūsmājās

nosiguldas
nosiguldas 31. marts 2016 11:18
876

 Kad svētki vairs nav aiz kalniem arī mēs sākām gatavoties Lieldienu svētkiem. Mājas pušķošanai izmantoju plaucētus zarus, kurus rotājām ar krāsainām oliņām. Kopā ar bērniem gatavojām pirmos Lieldienu gardumus.  

Lieldienu ieskaņai gatavojām Lieldienu cālīšus.

Tās bija pildītās oliņas un mēs tās gatavojam visi kopā . Sagatavošanas darbus veicu es: Olas novārītas un līdz pusītei nolibītas. tad  attīrīto pusīti nogriezām un izņēmām atlikušo dzeltenumu. Visus sīki sagriezām un sajaucām ar majonēzi. Masai pievienojām kurkumas pulveri, bet ja kādam ir šafrāns, tas būs īsti vietā, jo pastiprinās dzelteno krāsu.

Tagad pie darba var ķerties bērni un pildīt olu pusītes, līdzināšanas darbi bija mans darbs. Actiņas liek Gustiņš, bet knābīšus Katrīne. Visu jauno olu paaudzi kārtojām zaļā kāpostu pļaviņā un rotājam ar gurķu šķēlītēm un tomātiņiem, kurus nācās laiku pa laikam atjaunot no jauna, jo Gustiņš tos ir apēdis.

Te arī rezultāts.

 20160313230442-28005.jpg

Nedēļu pirms Lieldienām, sestdienas pēcpusdienā veicām olu krāsošanas eksperimentu.

Izvēlējāmies krāsot olas ar:

karija pulveri- dzeltenas

bietes- sarkanas

kumelītes - zaļas

sīpolu mizas - brūna

Olas tika nomazgātas un noslaucītas un gatavas eksperimentam. 

Tika sagatavoti dažādi šķidrumi, bietes nomizojām un vārījām ar mizām, kad bietes bija gatavas, šķidrumam pievienojām sāli un etiķi. Pievienojām arī biešu sulu. 

Rezultāts-  ola nokrāsojās pelēka

Izlasīju internetā, ka pie garšvielām ir pieejams arī biešu pulveris, pameklēšu un mēģināsim vēlreiz.

Karija pulveri izbērām visu paciņu un pievienoju tējkaroti kurkumas pulveri. Olas vārījām kopā ar šķidrumu un tad likām nostāvēties līdz rītam.

Rezultāts, skaista dzeltena ola 

Kumelīšu tēju vār'jām kā novārījumu un tad ielikām olu uzvārījām un nolikām nostāvēties līdz rītam. Ola nebija nokrāsojusies, bet tā kā eksperimenta dalībnieki vēl gulēja un bija jāglābj situācija, krūzītē iepilināju pioktinīnu. Mazo bērnu mammas noteikti zin, kas tas par šķidrumu. Pastāvēja stundu.

Rezultāts- skaista violeta ola.

Par sīpolu mizām neko nestāstīšu, jo tas ir vecs un pārbaudīts rezultāts, oliņa tumši brūna bez problēmām.

NOVĒROJUMI

OLAS DAŽAS STUNDAS BIJA NOTURĒTAS ISTABAS TEMPERATŪRĀ. Tad pirms likšanas karstā šķidrumā 5-10 minūtes tika ievietotas bļodiņā ar ļoti siltu ūdeni. Vāroties neviena nesaplīsa un ļoti labi mizojās.

Lūk arī eksperimenta iznākums.

Beidzot ir pienākušas Lieldienas .

Piektdien visi kopā draudzīgi kopām māju un gatavojāmies svētkiem. Sestdiena mūsu mājā bija olu krāsošanu diena un atklājām desu cepšanas sezonu. Jāpiebilst,  ka šoreiz oliņas nebija tik izturīgas kā pirmajā reizē, bet neskatoties uz to, pēc omīšu ciemošanās, trauks ar olām ir tik pilns un krāsains, ka jādomā kā ar to bagātību tagad tikt galā. 

Sestdienas vakars beidzās ar jauku filmiņu par Lieldienu trusīti, kura gaidīšana mūsu mājā sākās jau sestdien. Bez Lieldienām Gustaviņam svētdien ir vārda diena un trusītis garām skrienot noteikti ieskatīsies arī puisēna guļamistabā. Ar nosacījumu, ja viņš būs paklausīgs.

Svētdienas rīts, 6.00, dodos sarunāties ar Lieldienu trusīti. Pēc produktīvas sarunas dārzs piebārstīts ar krāsainām šokolādes oliņām un Gustavam pie gultiņas stāv maiss ar dāvanām.

9.00 no rīta, dzirdu no istabas klusus čukstus un papīru čabināšanu. Klusiņām ieskatos, Katrīne un Gustavs izsaiņo dāvanas. 

 20160329100351-24725.jpg

Beidzot ir rokā mīļais vilcieniņš Tomas. Bet nu ir laiks doties ārā, un paskatīties , ko trusis visu rītu darīja dārzā. 

 20160329100542-58034.jpg

 Ar groziņiem rokās bērni  devās meklējumos un ilgi nebija jāgaida, kad groziņš piepildījās ar šokolādes oliņām un Lieldienu kinder olām, kurās smaida lieldienu zaķīši.

Kad nu darbs bija padarīts devāmies svētku  brokastīs. Vārītās olas tika gan sasistas, bet ēst nācās mums, abi mazākie pieteica šokolādes diētu un centīgi cienājās ar saviem atradumiem.

Diena paskrēja ātri, un nu jau pienāca otrās Lieldienas un mēs devāmies turpināt svinēt svētkus, devāmies uz teātri.  Pēc izrādes Gustavs no sirds izpriecājās bērnu laukumā, bet Katrīne baudīja izjādi ar zirdziņu. Vakars beidzās dārzā ar kopšanas darbiem un pirmo badmintona spēli.

Konkurss: Lieldienu reportāžas

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 1. aprīlis 2016 09:38

Šokolādes diēta Lieldienu brokastīs - nu protams, ko gan citu varēja sagaidīt no bērniem :D Foršas Lieldienas! :) (Y)

mazaa raganina 31. marts 2016 18:05

Ļoti ģimeniski un mīlīgi!