Lielā talka

pece
pece 26. aprīlis 2014 15:14
1687

Tā runā, ka Lielajai talkai šogad jubileja, esot jau veseli 10 gadi kā riņķī. Būtu jānosvin godam!

Pat jociņi parādījušies par Talku:

Lielā talka - tā ir diena, kad tie, kas nekad nemēslo, vāc atkritumus visu pārējo vietā!

Katram droši vien savas izjūtas par Talkošanu un aktivitātēm - vienam svarīgi daudz atkritumu savākt, citam sakoptā platība, vēl citam darbaudzināšana bērniem, citam pietiek ar tusiņu. Tā jau ir - katrs, lai vērtē pats!

Ar katru gadu manas izjūtas pret šo pasākumu ir kļuvušas nesaprotamākas tieši pasākuma popularitātes dēļ! Nē, man nav problēmu sakopt daudzdzīvokļu mājas apkārti, kādu citu Latvijas stūrīti, problēma rodas citur.

Vārdu sakot ir dilemma!

Darbā jau laikus tiek izziņots kur tad nu mums šogad būs talkot, lūgtum pieteikties un atbalstīt. Apkārtraksti klejo ar apskaužamu regularitāti. Laipni aicināti ar otrajām pusēm un bērniem piedevās. Varētu jau pievienoties kolēģiem un priekšniecībai, ja vien....

Tieši tāds pats uzaicinājums klīst dzīvesbiedra darba vietā. Bet kas tad tur liels, var tak katrs talkot ar savējiem!

Te nākamais uzaicinājums parādās pie mājas durvīm - var jau saprast netālu dāzs labs rotaļlaukums piemēslots un varētu palīdzēt sētniekam krūmus sapost pavasarim.

Bērna skola izsūtījusi uzaicinājumu būt aktīviem un talkot, savedod kārtībā skolas stadionu un apkārtni...

Par laimi bērnudārzā talkas nerīko!

Skaidrs ir viens būtu laiks iemācīties klonēties, jo "kod kurā pirkstā gribi - visi sāp", katrs atteikums vai neierašanās tiks traktēta pa savam un ne jau ar pluss zīmi manam imidžam!

Reizēm pazib galvā doma - štrunc par talkām, tāpat būšu slikta, labāk kāpšu mašīnā un došos sakopt savu dzimto sētu.

Vai jūs šogad Lielajā talkā piedalīsieties? Kā risināt dilemmas problēmu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 28. aprīlis 2014 09:10

es katru gadu organizēju talku savā ciematā un šogad varu teikt, ka cilvēki pievienojas arvien vairāk. Šogad paralēli darbam ciematā, tīrījām arī mežu un es no sirds esmu pateicīga tiem cilvēkiem, kas pievienojās un sakārtoja arī šo teritoriju. Es uzskatu, ka tikai mēs paši varam sakārtot vidi ap sevi un tas ir ļoti svarīgi. Nekas jau daudz mums nav palicis, tikai daba, kas pie mums vēl nav pavisam sabendēta.

Nikte 27. aprīlis 2014 17:06 lotte

ROFLROFL

pece 27. aprīlis 2014 09:53

Mums bij dalītais pasākums - es talkoju balkonā un mājās (ārstēju iesnas). Vīriec bij uz meitas skolu. Meita uz sporta sacīkstēm, bet mazais piedalījās Atpūtas talkā ko kaut kādi studenti rīkoja mums pagalmā starp lielajām mājām - esot kaut kāds apkārtnes iedzīvotāju sadraudzināšanas pasākums - sīkam patika, izklaides, aukstā zupa, desiņas.

vecsprofils 26. aprīlis 2014 23:51

uj nē, paskaitīju, man jau 6.diena rit dārza uzkopšanā. Ārprāts vispār, visus spēkus un laiku paņem :D

vecsprofils 26. aprīlis 2014 23:47

Man jau 4. dienu rit "talka" dārzā, rītdien ceru jau nobeigt ;)
Bet runājot par tavu dilemmu, nu, manuprāt, nevienam nav jāatskaitās par tādu sīkumu. Nezinu, es personīgi to talku uztveru par sīkumu, lai vēl galvu lauztu, vai esmu atteikusi vienam vai visiem...
Kā rezultātā pagāja tev tā? ;)

Emmy 26. aprīlis 2014 19:45

Būtu man māja, uzkoptu mājas sētu, pagalmu... bet aiz citiem negrasos vākt mēslus...!

lotte 26. aprīlis 2014 06:43

Pie mums bērnuudārzā rīko talku! (Y)

Noelle 25. aprīlis 2014 09:48

Nebūtu, protams, ne grūti, ne sarežgīti saņemties un piedalīties Lielajā talkā kādā no "oficiālajām" talkošanas vietām, jo tas jau savā ziņā ir arī tāds kā sociālizešanās pasākums, taču ir viens "BET":
Ir sajūta (domāju pat, ka pamatota), ka tiem lielākājiem mēslotājiem no šī pasākuma ne silts, ne auksts - mēslošana turpinās un tur, kur pāris nedēļas pēc talkas viss "spīdēja un laistījās" vasaras noslēgumā atkal pavērsies šķebinošs skats. Paši mēslotāji jau šajos pasākumos visdrīzāk nepiedalās.
Es, savukārt, aiz sevis miskasti neatstāju, līdz ar to ir gluži vai dabiska pārliecība aiz citiem viņu s**us nevākt. Šo dienu drīzāk pavadīšu sakopjot savu tuvāko apkārtni (uztaisīšu nelielu uzkopšanu dzīvoklī vai, iespējams, aizbrauksim pie drauga mammas palīdzēt viņai - tāpat jau pietiks ko darīt).

pece 25. aprīlis 2014 09:17

Pavasara apkrātnes tīrīšana man šķiet ir vēsturiska :)

mazaa raganina 25. aprīlis 2014 08:25

Mums katru gadu kopš neatminamiem laikiem ciematiņā pavasarī tiek rīkota talka,lai sakoptu apkārtni.Tam nav nekāda sakara ar Lielo talku. Darbā šodien ir talka, bet mēs ar sīci pa mājām un savā ziņā priecājos,jo uzkopšana būs telpās un ķīmiskie līdzekļi tiks pūsti vajag vai nevajag, nevienam jau neinteresē,ka man no tiem ir alerģija. Rīt netalkosim,jo mums ir liels pasākums ieplānots.

Nikte 24. aprīlis 2014 22:59

Man jau tā bonusā ir daži mīnusi,tāpēc vēl vienu nemaz nepamanīšu :D
Bet,ja nopietni,tad neiešu talkot ne ar kolēģiem,ne kā savādāk savas personīgās pārliecības dēļ ;)
Bet par bērnudārzu..tā ir laba ideja ROFL