Liekam punktu oktobrim

Autors: nosiguldas, 2015. gada 1. novembris, 10:06:01
Liekam punktu oktobrim

Šis oktobris patiesi saucams par bagātu. Krāsojās lapas un priecēja ar siltām dienām.Tā kā mēnesis bija sauss, lapas izskatās īpaši krāšņas. Vakar tīrot celiņu mežā, kur mums ir avotiņš nevarēju nopriecāties, cik skaisti izskatās dzeltenais lapu paklājs starp staltajām eglēm un priedēm.

Protams neatceros nevienu oktobri, kad laistīju dārzu, jo zeme bija tik sausa kā pulveris un šāds laiks nepatīk rododendriem.

20151101095122-34498.jpg

Piedzīvojām kārtīgu kailsalu un protams mana kompozīcija aizceļoja uz siltāku vietu. Skaistā efeja ir Vesmas SK atvesta no Vācijas kā mazs stādiņš.

Tagad atliek gaidīt, kad visas lapas būs nobirušas un tās draudzīgi ieņems vietu puķu dobēs. Pagaidām vismaz manā dārzā ābeles ir visas ar lapām. Par to, ka lapas ir labs mēslojums un siltinātājs dobēm esmu pārliecinājusies vairāku gadu garumā. Tāpat arī siltumnīca neapvainosies par kādu kaudzīti lapu. Ja turēsies tik silts un sauss laiks būs tomēr dārzs vēl kādu reizi jāaplaista. 

Atvestie stādi no Baltezera jūtās labi un nu jau tā pierasts, ka viņi aug manā dārzā, ka liekas, ka savādāk nemaz nav bijis. 

Ir aizvadīti ķirbju svētki. Mūsu mājā mēs tos īpaši neizceļam. Teikšu godīgi, man žēl bojāt skaistos ķirbīšus. Kad ārā būs sniegs, griezīšu un gatavošu ko īpašu. Skaistā krāsa būs patīkams atgādinājums par aizgājušo vasaru. 

20151101100111-21220.jpg

Vienīgais mūsu mājas iemnītnieks, kas gatavs ziemai ir kaķis, tas guļ un murrā. Tas liecina, ka ziema nav aiz kalniem.  Bet kamēr vēl ir laiks, jādodas uz mežu pēc sūnām, čiekuriem un citiem dabas brīnumiem, jo palikušas tikai četras nedēļas līdz pirmajai adventei.