Liekam punktu oktobrim

nosiguldas
nosiguldas 1. novembris 2015 10:06
1800

Šis oktobris patiesi saucams par bagātu. Krāsojās lapas un priecēja ar siltām dienām.Tā kā mēnesis bija sauss, lapas izskatās īpaši krāšņas. Vakar tīrot celiņu mežā, kur mums ir avotiņš nevarēju nopriecāties, cik skaisti izskatās dzeltenais lapu paklājs starp staltajām eglēm un priedēm.

Protams neatceros nevienu oktobri, kad laistīju dārzu, jo zeme bija tik sausa kā pulveris un šāds laiks nepatīk rododendriem.

20151101095122-34498.jpg

Piedzīvojām kārtīgu kailsalu un protams mana kompozīcija aizceļoja uz siltāku vietu. Skaistā efeja ir Vesmas SK atvesta no Vācijas kā mazs stādiņš.

Tagad atliek gaidīt, kad visas lapas būs nobirušas un tās draudzīgi ieņems vietu puķu dobēs. Pagaidām vismaz manā dārzā ābeles ir visas ar lapām. Par to, ka lapas ir labs mēslojums un siltinātājs dobēm esmu pārliecinājusies vairāku gadu garumā. Tāpat arī siltumnīca neapvainosies par kādu kaudzīti lapu. Ja turēsies tik silts un sauss laiks būs tomēr dārzs vēl kādu reizi jāaplaista. 

Atvestie stādi no Baltezera jūtās labi un nu jau tā pierasts, ka viņi aug manā dārzā, ka liekas, ka savādāk nemaz nav bijis. 

Ir aizvadīti ķirbju svētki. Mūsu mājā mēs tos īpaši neizceļam. Teikšu godīgi, man žēl bojāt skaistos ķirbīšus. Kad ārā būs sniegs, griezīšu un gatavošu ko īpašu. Skaistā krāsa būs patīkams atgādinājums par aizgājušo vasaru. 

20151101100111-21220.jpg

Vienīgais mūsu mājas iemnītnieks, kas gatavs ziemai ir kaķis, tas guļ un murrā. Tas liecina, ka ziema nav aiz kalniem.  Bet kamēr vēl ir laiks, jādodas uz mežu pēc sūnām, čiekuriem un citiem dabas brīnumiem, jo palikušas tikai četras nedēļas līdz pirmajai adventei.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 1. novembris 2015 11:18 Marta Marta

daļa satrūdēs daļa paliks. Šogad redzēju kā ar lapām mulčē dobes, lapas safrēzē vai sasmalcina ar zāles pļaujamo :), lapas sastrādājas, ja tās apsedz ar melno plēvi, pirms tam apber ar sauju slāpekli.

LosOjosVerdes 1. novembris 2015 11:16

Foršs minkāns(Y)(hug)

Linduchy 1. novembris 2015 11:13

Oktobris paskrējis nemanot, novembris gan jau arī paskries līdzīgi, tāpēc piekrītu, ka jāsāk domāt par gada gaidītākajiem un siltākajiem svētkiem - Ziemassvētkiem :)

chika 1. novembris 2015 11:05 Marta Marta

Es arī puķu dobes sedzu tikai ar pamatīgu kārtu lapām - un viss līdz pavasarim neizsalst. Arī tā daru jau vairākus gadus, jo skujas tak neko īsti piesedz, tik skatam vien.

Marta Marta 1. novembris 2015 10:53

Tev lapas paspēj satrūdēt līdz nākamajam gadam? Tu plānu kārtuņu liec? Varbūt izklausās muļķīgi, ka tā jautāju :D bet es nekad neesmu likusi uz dobēm, tāpēc nezinu :)