Kur pazuda janvāris???

Linduchy
Linduchy 2. februāris 2017 07:22
2104

Sveiciens apkārt!

Kur pazuda janvāris? Dzīvē viss tik ātri virzās uz priekšu, ikdiena ir piepildīta ar darbiem, cilvēkiem, notikumiem, ka brīžiem gribās nospiest "pauzes" podziņu - tā, lai viss apkārt sastingst, bet tu vari uz visu paskatīties no malas. 

Laiks salikt janvāri pa plauktiņiem :)

Mēneša citāts

20170201165139-49321.jpg

Nevērtē katru dienu pēc ražas, ko esi ievācis, bet pēc sēklām, ko esi iesējis. /Roberts Lūiss Stīvensons/

Janvārī man bija sējas laiks. Nē, uz palodzes, diemžēl, es neizveidoju mini-dārziņu :D Sēju dzīves un darba sēklas. Tad jau redzēs, kas no tām izdīgs, izaugs un kādus augļus nesīs. Galvenais kārtīgi samēslot visu to procesu :D

Mēneša izstāde

20170201170222-31107.jpg

Ārā plosījās pamatīgs putenis, bet es devos uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zāli skatīt Edītes Pauls-Vīgneres izstādi "Vecās mežģīnes". Izstādē apskatāmos mākslas darbus veido mākslinieces portreta gleznojumi, kas papildināti ar senām mežģīnēm. Smalka, trausla, sievišķīga un iedvesmojoša izstāde. Mežģīņu raksti kā leduspuķes uz loga stikla. Un sildoša krāsu palete. Mirklis atelpai, apstāties un izbaudīt. Nekādas steigas, nekādas jezgas, tikai miers.

Mēneša deserts

20170201170451-35816.jpg

Pēdējā laikā ļoti maz ļaujos eksperimentēšanai virtuvē, taču ar šo gardumu nevarēju nepadalīties - auzu pārslu, kuskusa un valriekstu "trifeles". Nosacīti nekaitīgs našķis :) Sākumā domāju, ka tas būs našķis tikai man, bet beigās lielāko daļu noēda vīrs - ja vīrietis saka, ka ir gardas, tātad ir gardas :) Vislabāk garšo, kad ir vēl nedaudz siltas.

Mēneša kino

Janvārī ar pilnu sparu atsākām skatīties kino. Tika noskatīts vesels lērums ar lieliskām un dažām ne tik lieliskām filmām.

Izcelšanas vērta ir "Hidden Figures". Lieliska filma par gudrām sievietēm un viņu cīņu netaisnīgajā dzīvē - drosme, neatlaidība un spēks pierādīt, ka dzimumam un ādas krāsai NAV NOZĪMES.

Atmiņā palika komēdijdrāma "Florence Foster Jenkins" ar fantastisko Merilu Strīpu galvenajā lomā. Aizkustinošs stāsts par sapni kļūt par operdziedātāju...ak vai, bet, ko darīt, ja Dievs nav apveltījis ar dziedātprasmi un skaistu balsi? Man šī filma tomēr bija vairāk drāma.

Bet par galveno janvāra skatāmgabalu kļuva režisora Paolo Sorrentino fantastiskais darbs "The Young Pope". Seriāls, kuru skatījos ar baudu - nu kā var neiemīlēties seksīgajā Džūdā (Jude Law)? :D Mani burtiski apbūra veids, kādā skatītājiem tika pasniegts katrs kadrs. Kādam šis seriāls varētu likties izstiepts un garlaicīgs, bet man ļoti patika. Es pat varētu teikt, ka šis seriāls pietuvojas mākslas līmenim. Neskatoties uz sākotnējo intrigu, nebija seriālā baigo notikumu un pārsteigumu. Tomēr seriāls man ļoti patika ar savu skaistumu. Jā, tieši tā - vienkārši skaists seriāls, neskatoties uz visām "šmucēm", kuras notiek katoļu baznīcas dzīvē.

Mēneša lasāmviela

Diezgan švaki - janvārī izlasītas vien 2 grāmatas (trešā grāmata ar dažām lapām palika uz februāri :D ) - detektīvromāns par templiešu dārgumiem un šis-tas par laimes meklējumiem. Atskatoties atpakaļ, pagājušajā gadā man bija Austrumu mānija dzīvē, kura spilgti izpaudās izlasītajās grāmatās, pasākumos, ēdienkartē un pat garderobē. Šogad lasītajam un redzētajam ir vairāk reliģiska piegarša. Ļoti interesanti, jo arī dzīvē gluži nejauši ir ienākuši īpaši garīgi cilvēki, ar kuriem ir forši pavadīt brīvo laiku - nekāda alkohola un citu kaitīgo vielu, tikai sirsnība, atvērtība, jautrība un nebeidzams pozitīvisms.

Pagājušajā gadā viss bruka un juka, bija jāpielāgojas, pamatīgi jāstrādā ar sevi un savu iekšējo enerģiju. Šogad lielais tukšums sāk pamazām piepildīties - ar jauniem un interesantiem cilvēkiem, jaunām iespējām un aizraujošiem projektiem, pamatīgu darbu ar sevi gan fiziskā, gan emocionālā, gan garīgā līmenī. Janvāris ir devis skaistu saullēktu pēc trakojošas nakts vētras. Jā, tēlaini izsakoties, apkārt vēl mētājas iepriekšējās dzīves vētras saplīsušās paliekas, bet pamazām, pamazām viss sāk sakārtoties. Tikai jāturpina strādāt, nedrīkst nolaist rokas, jātic saviem spēkiem, jāpaļaujas uz sevi. Un, ja saproti, ka kaut ko nemāki vai nevari, tad ir jārod risinājums - jaunu prasmju apguve vai palīdzības lūgšana citiem :) Ļoti būtiski ir runāt. Ja glabāsi savas problēmas tikai sevī, nespējot tās atrisināt, tās grauzīs un grauzīs tevi, līdz nograuzīs līdz nopietnām slimībām. Ir jārunā - ja ne ar cilvēkiem, tad ar Visumu vai kādu Augstāko spēku, kam nu tu tici :) 

Būsim kopā, atbalstīsim viena otru, palīdzēsim ar padomu un priecāsimies kopā!

Linda

20170202125218-96899.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 5. februāris 2017 14:32 LosOjosVerdes

Jā, laikam dzīvē tāds periods, ka beidzot ir jādomā un tad jādar, nevis pa taisno jābliež kā līdz šim :D

LosOjosVerdes 5. februāris 2017 14:16

Izstāde izskatās ļoti simpātiska. Bet Tev kā allaž pārdomas, pārdomas, pārdomas. Svētīgi!

nosiguldas 2. februāris 2017 17:53

(Y)(Y)

Linduchy 2. februāris 2017 13:58 Kerstyna

Līdz 16. martam :) Var apvienot ar Ledus skulptūru festivālu - 10.-12.febr. :)

Kerstyna 2. februāris 2017 13:01

(Y) :) Gandrīz specijāli jāauj kājas uz Jelgavu, uz izstādi. Cik ilgi tā būs ?