King's College, Britu skola Latvijā investē 15 miljonus skolas paplašināšanā

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 1. jūnijs, 12:20:45
King's College, Britu skola Latvijā investē 15 miljonus skolas paplašināšanā

30. maijā tika oficiāli atklāta King's College, Britu skolas Latvijā būvniecības otrā kārta. Šim notikumam īpaši veltītajā ceremonijā skolas vadība iepazīstināja ar plānotajām ēkas piebūvēm un sporta infrastruktūru, no kurām daļu ieplānots pabeigt jau 2020. gada vasarā.  

King's College, Britu skola Latvijā ir vienīgā britu izglītības iestāde Latvijā un tā durvis vēra 2017. gada rudenī. Pirms diviem gadiem mācības tajā uzsāka 72 bērni, bet šobrīd skolā mācās 122 bērni vecumā no 3 līdz 12 gadiem. Līdz ar skolas attīstību un stabilo skolēnu skaita pieaugumu, šī gada pavasarī ir uzsākti plānotie skolas ēkas paplašināšanas darbi. Skolas platība tiks palielināta no esošajiem 3400 mlīdz 7600mun ļaus nodrošināt pilnvērtīgu mācību procesu vairāk nekā 500 skolēniem.

“Ēkas paplašināšana sniegs iespēju atvērt vairākas jaunas sākumskolas klases, nodrošinot pa divām klasēm katrā vecuma grupā. Plānots izveidot arī klases pamatskolas specializētajiem mācību priekšmetiem, kas iekļautu gan pilnībā aprīkotas laboratorijas, mūzikas un mākslas, kā arī datorzinātņu klases, papildu bibliotēku un mācību centru,” stāsta Nikolas Fraijs (Nicholas Fry), King's Group viceprezidents.  

King's College, Britu skolā Latvijā tiks ievērojami paplašināta esošā sporta infrastruktūra - izbūvēts iekštelpu peldbaseins, kas būs pielāgots ne tikai vecāko klašu, bet arī pašu jaunāko skolēnu peldētprasmes apmācībai, kā arī ierīkotas atbilstošas ģērbtuves. Skolas teritorijā plānots izveidot daudzfunkcionālu sporta laukumu, kas būs piemērots gan futbola un tenisa, gan citu sporta veidu apgūšanai.  

Skolas ēkas piebūvi ar jaunajām klasēm plānots pabeigt līdz 2020. gada augustam - līdz ar 2020./2021. mācību gada sākumu, bet sporta infrastruktūru ieskaitot peldbaseinu plānots ierīkot līdz 2021. gada janvārim. King's College, Britu skolas Latvijā otrās kārtas paplašināšanā plānots investēt 15 miljonus eiro. 

Ceremonijā piedalījās Britu vēstnieks Latvijā Kīts Šenons, King's Group viceprezidents Nikolas Frajs, LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece, Britu padomes vadītāja Zane Matesoviča, Latvijas - Lielbritānijas tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Renāte Romanovska, skolas būvnieki, sadarbības partneri un vecāki.  

A. Muižniece pauda prieku par skolas straujo attīstību un augstajiem izglītības standartiem, nodrošinot bērniem lielisku mācību vidi. Atzinīgus vārdus Izglītības un zinātns ministrijas parlamentārā sekretāre veltīja plānotajam King's College, Britu skolas Latvijā atvērto klašu projektam, kas sniegs iespēju Latvijas pedagogiem gūt ieskatu britu mācību procesā. 

King's College, Britu Skolas Latvijā otrās kārtas būvniecība iekļauj: 

-      Skolas telpu paplašināšanu par vairāk nekā 4000 m2 

-      Infrastruktūras izbūvi iekštelpās un ārā

-      16 jaunas mācību klases

-      1 biblitoēku

-      Telpu darbiniekiem

-      2 zinātnes laboratorijas

-      Telpu mūzikas un mākslas nodarbībām

-      Peldbaseinu

-      Sporta laukumu 

Par King's College, Britu skolu Latvijā:

King's College, Britu skola Latvijā nodrošina skolēniem iespēju apgūt Britu Nacionālo mācību programmu ar plašu priekšmetu klāstu, ļaujot sagatavoties IGSCE, AS un A līmeņa eksāmeniem. Šī programma dod iespēju skolēniem startēt iestājeksāmenos tādās prestižās universitātēs kā Kembridža, Oksforda, Bērklija, Hārvarda un citās augstākās izglītības iestādēs visā pasaulē. 

“King’s College” ir daļa no starptautiskās izglītības organizācijas “King’s Group”, kas dibināta 1969. gadā un tās sastāvā ir skolas Lielbritānijā, Spānijā, Vācijā, Panamā un Latvijā. Grupu vada izglītības speciālists sers Rodžers Fraijs (Sir Roger Fry), kuru karaliene Elizabete II 2012. gadā iecēla bruņinieku kārtā par viņa ieguldījumu izglītības attīstībā Lielbritānijā. Šogad King's Group svin savu 50 gadu jubileju - atzīmējot piekto gadu desmitu kopš pirmās King's College skolas izveides. "King's College" grupas skolu ķēdē mācās vairāk nekā 8000 bērnu un strādā 1250 pedagogi un personāla darbinieki. 

King's College, Britu skolas Latvijā augstos standartus ir novērtējis Apvienotās Karalistes Izglītības departaments programmā British Schools Overseas (Britu Pārjūras Skolas), piešķirot skolai unikālu identifikācijas numuru Lielbritānijas Nacionālajā izglītības datu bāzē, Edubase:6154. King's College, Britu skola Latvijā ir vienīgā britu skola Baltijā, kas ir ieguvusi šo atzinību.