Kerstyna "Bīstamajos sakaros"

Kerstyna
Kerstyna 25. maijs 2019 00:56
390

Lābvakar, Dāmas.

 Gribu padalīties ar fantastisku piedzīvojumu. Šodien es biju uz Dailes teātra  pirmizrādi…. Parasti es nemīlu iet uz pirmizrādēm, jo tās ir vēl “pajēlas”, bet šis nav tas gadījums.

 Uz ko tad es biju? Uz Šaderlo de Laklo “Bīstamajiem sakariem”  ….  Grāmata, pēc kuras tapusi šodienas pirmizrāde man bija zināma jau sen, interesantā, epistulārā stilā uzrakstīta, bet tik saistoša…. Autora spalvai pieder tikai šī grāmata, kas viņu padarīja slavenu un kādu laiku arī aizliegtu.

Pēc “Bīstamajiem sakariem” ir uzņemtas vairākas filmas, seriāls un iestudējumi, ļoti vilinošs darbs scenāristiem. . Dailes teātrī to ir iestudējis  “importēts”  režisors Jans Vilems van den Boss un scenāriju pēc romāna motīviem ir uzrakstījis Kristofers Hemptons

Lielisks aktieru ansamblis -  ciniķu duets -  Vikonts Valmons A. Skrastiņš un marķīze de Merteija – Rēzija Kalniņa.  Vēl Ilze – Ķuzule-Skrastiņa  De Turvela kundzes lomā un Dailes teātra zelta fonds – Lilita Ozoliņa un Indra Briķe un vēl daži citi.

Lai arī man šis darbs ir labi pazīstams, es neatslābu ne mirkli, jo mani interesēja, KĀ režisors būs atrisinājis  dažādās situācijas… Bet scenogrāfija, mūzika, gaismas bija tik piemēroti – pat specefekti iederējās.

 Man patika, ka izrādes darbības laiks un vide nebija pārcelta uz mūsdienām un bija saglabāts daudz autora teksta, gan ironiski – ciniskais runas veids, gan aizplīvurotie mājieni un divdomīgās replikas.

Publika vietām smējās, bet manuprāt šī izrāde un stāsts patiesībā ir ļoti traģiski. Cilvēks bez morāles un tikuma iemīlas… nezinot, ko ar šo mīlestību iesākt, un mēģinot šīs jūtas iznīcināt, iznīcina pats sevi…. Cietsirdīgās spēles pašiem ar sevi un citiem noved pie …. nekā.

Iesaku aiziet un noskatīties, iesaku no sirc

Raksti blogus Sieviešu Klubā un laimē grāmatu

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 25. maijs 2019 07:27

(Y) Paldies! Būs jāiet skatīt izrādi :)