Katarses asaras jogas festivālā jeb elpojiet, manas čakras!

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 25. augusts 2011 17:40
671

Tā raudājusi nebiju sen..patiesībā, laikam gadiem. Tagad,kad pagājis kāds labs laiciņš pēc piedzīvotājā jogas festivālā "Gara Vasara", varu piesēst un apkopot domas, atmiņas, emocijas.

 

Šī vasara man tiešām ir garīgiem atklājumiem pilna. Varbūt tāpēc, ka gadu skaits neizbēgami tuvojas Jēzus vecumam:) Cilvēkiem ap šo laiku notiekot dažādas life changing atklāsmes un es, acīmredzot, neesmu izņēmums:) Tāpēc, kad nejauši no draudzenes uzzināju par jogas festivālu, acis nepamirkšķinot nolēmu turp doties.

{smallpic:1}

Lietus mākoņi festivāla GaraVasara laikā jeb tā ir ZĪME man, ka būs daudz jāraud!

 

Festivāls "Gara Vasara" Latvijā notiek jau otro gadu, Līgatnes pusē, "Ratniekos" uz vairākām dienām pulcējot visdažādāko jogas, meditācijas un garīgo ceļu Skolotājus un tos, kas atrodas patiesības meklējumos sevī. Es pati pirmo reizi piedalījos šāda veida festivālā un patiesībā arī neesmu nekāda izteiktā, veiklā jogas sekotāja. Lai gan meditācijas un garīgās attīstības ceļš man ir aktuāls no pusaudzes gadiem, tādai vienai skolai tā arī neesmu pieslēgusies. Mani saista garīgie meklējumi visdažādākajās kultūrās, tāpēc festivāla bagātīgā programma ļoti iepriecināja - iedomājieties, varēja izvēlēties jebko, sākot no šamanisma, transa tehnikām, tantras, sūfiju, un vēl un vēl dažādiem novirzieniem. Spēj tik turēt!

 

Es biju atvērta visam un gatava klausīt savai intuīcijai - ko dvēselei vajadzēs, tur iešu un to izmēģināšu... O, piedzīvojumus tiešām savai dvēselītei sagādāju ne pa jokam, bet par visu pēc kārtas!

 

 elpojiet, manas čakras!


Pirmajā festivāla dienas programmā ar mani notika kas tāds, kas agrāk pat sapņos nebija rādījies, ka tādā pasākumā vispār piedalīšos. Čeroki indiāņu čakru cilpu elpošana - ko tas jums izsaka?

 

Pasākums notika lielā baltā teltī pļavas vidū. Ieeju teltī, kopā ar vēl vismaz 100 cilvēkiem. Neviena indiāņa gan nav manāma, toties skaļa jo skaļa bungu un transs mūzikas rīboņa. Tā kā esmu atnākusi uz šo pasākumu viena pati, pārņem jocīgas sajūtas, jo pēkšņi skan komanda no mikrofona - VISIEM JĀSĀK DEJOT!!! Dejot? Kur tad indiāņi? Telts priekšā iznāk angļu valodā runājošs ukrainis no Ņujorkas - izrādās, viņš ir šīs tehnikas pasniedzējs un gatavs senās Ziemeļamerikas čeroki cilts zināšanas nodot arī mums.

 

Kādas 20 minūtes pavadījuši jestrā dejā, ķeramies klāt pie solītā indiāņu "pārejas rituāla" - īpašas elpošanas tehnikas, kas sola atbloķēt enerģijas plūsmas. Esmu diezgan stīva un nespēju dejojot atbrīvoties, tāpēc čakru elpināšanas sākšanās nāk kā atvieglojums, tomēr mani priecē ļoti lustīgā un brīvā publika - dažādu tautību festivāla apmeklētāji. Sajūtas ir kā īstā disenē:) Skat VIDEO zemāk>>

 

Bet nu pie lietas - īpašā elpošanas tehnika nozīmē aizvērt acis un atvērt muti un tā pavadīt..apmēram stundu! Elpošana notiek tikai caur muti, acis taisīt vaļā nedrīkst - pēc tam sapratu, kāpēc. Stāvu ar aizvērtām acīm, muti vaļā, kakls jau sauss, ausis džinkst no skaļās mūzikas, bet sajūtas - ļoti interesantas! Sākam elpināt čakras. Tas notiek apmēram tā kā cilpās. Sākam ieelpot domās gaisu it kā caur pirmo čakru un "izpūst" caur otro. Un tā kādas vismaz 10 minūtes katrai čakrai. Cilpas met arvien lielākus lokus - no pirmās uz otro, no pirmās uz trešo, no otrās uz trešo un tā tālāk - līdz sanāk vesela cilpa no pirmās līdz septītajai.

 

Visu laiku acis jātur cieši aizvērtas, ķermenim brīvi jākustas mūzikas ritmā kā vien tas vēlas, elpošana tikai caur muti. Interesanti ir tas, ka elpai nokļūstot katrā čakrā, ķermenis izmaina savas kustības - piemēram, ja pirmajā čakrā jūtamas tādas smagnējas sajūtas,  tad "domu elpai" nonākot otrajā, gurni sāk kustēties līgani un šādā pustransa stāvoklī, domās koncentrējoties uz juteklības čakru, kas atbildīga par jūtām, emocijām, kustību un arī seksualitāti, pilnībā izprotu vēderdejas - tik līgani kustas mani gurni!

 

Katra čakra ir kā brīnums, jo ķermenis un balss, palaista brīvā vaļā, bez prāta kontroles, izpaužas ļoti spilgti. Labi, ka acis ir ciet, jo ausis dzird, ka apkārt ir gluži kā trako nams! Cilvēki auro, gāžas gar zemi, rēc, spiedz, vaid, ņaud, dzied, smejas pilnā balsī, kāds nu kuram trakums nāk ārā. Bet sajūtas- ļoti atbrīvojošas. Tiešām var izjust katru čakru un tās ietekmi uz ķermeni, emocijām, kustībām.

 

Vislielākais pārsteigums ar mani notiek, elpai nonākot sirds čakrā - asaras sāk līt aumaļām... sirdi spiež milzīgas skumjas un sēras. Pati acīm ciet sevi it kā vēroju no malas, fiksējot katru savu reakciju un atklājumi pārsteidz - ak tā, izrādās esmu noskumusi par to un vēl to un vēl to... Mans augums turpina kustēties mūzikā un emocijas it kā "izdejojas", "izelpojas" ārpus ķermeņa. Tās vairs nenospiež. Beidzot tiešām saprotu, ko nozīmē atbloķēt čakras. Vai arī vienkāršākā valodā runājot - saprotu, ka ķermenis sevī slēpj milzum daudz neizpaustu, sakrājušos emociju. Ja atbrīvo prātu un izkustās, tās izplēn, izgaist.

 

Pēc 2 stundu šādas ņemšanās ap čakrām un sausu muti elpojot, iznāku no telts ārā skaistā Latvijas vasaras naktī. Debesīs spoži mirdz zvaigznes un es jūtos, nu tā riktīgi, izkratīta, no iekšām, naturāli:) Bet patīkami un droši. Labi, ka čeroki čakru elpošanas seansā piedalījos jau pašā pirmajā festivāla dienā, jo nekas vairs nekas mani nespēs pārsteigt - cilvēku īpatnējās reakcijas, atbrīvotie prāti un ķermeņi. Fantastiska brīvības sajūta!

 

OŠO dinamiskā meditācija


Pamostos ļoti priecīga, nedaudz gan galva tāda pusdulla, no vakarā piedzīvotā ar čakru elpināšanu, bet rīts jogas festivālā sākas jau septiņos - pirmā meditācija. Esmu izvēlējusies OŠO dinamisko meditāciju. Kas ir OŠO, varbūt esat dzirdējušas. OŠO ir viens no pēdējās simtgades populārākajiem Skolotājiem, kura vadībā izskolojušies neviens vien Rietumu guru. Vispār OŠO - tas ir ļoti populāri, tikai līdz manīm agrāk īpaši nebija nonācis:)

 

Es meditēju diezgan pasen, bet nekad nebiju piedalījusies tā saucamā dinamiskajā meditācijā. Ja iedomājamies meditēšanu, tad parasti tā ir sēdēšana klusībā, lotosa pozā vai guļus, acis ciet, taču ne OŠO tehnikā. Dinamiskā meditācija notiek mūzikas ritmu pavadā, vairākos secīgos posmos, stāvot kājās un aktīvi kustoties! Nu ko, atkal esmu gatava izkratīt savas čakras un tieši to liek darīt - ļoti spēcīgi un augstu palēkties, ar uzsvaru uz Muladharu jeb pirmo čakru - visa pamatu. Lēkšanu nomaina atkal kādas divdesmit minūtes pilnīgi no prāta kontroles atbrīvota kustēšanās un izpausmes. Var kliegt, bļaut, dejot vai vienkārši kratīties, kas nu kuram liekas, kas jādara. Lai gan man atbrīvoties pēc iepriekšējā vakara čakru elpošanas ir vieglāk, tomēr tādu brīvības pakāpi kā apkārtējie, sasniegt nevaru:) Acis jātur ciet! Interesants moments pienāk vienā brīdī, kad apstājoties mūzikai (kā rotaļā "STOP"),visiem jāsastingst tādā pozā, kādā ķermenis bijis mirklī. kad mūzika apstājusies.

 

Par spīti, mūzika apstājusies brīdī, kad es stāvu ar paceltām rokām gaisā - kā padevusies policijai:D Turklāt, šādā pozā nekustīgi jāstāv kādas minūtes divdesmit...acīm ciet, rokām gaisā, pilnīgi nekustīgi. Pēc mirkļa jau sabrūku uz grīdas rīdama nevarības asaras un klusi pie sevis nosolos šo sarežģīto meditāciju vairs nekad neatkārtot.

 

Taču tas vēl nav viss - atkal sākas dejošana un ķermeņa locīšanās mūzikā, kas man neizprotamu iemeslu dēļ no krūtīm izlauzina jaunu asaru gūzmu un atlikušo meditācijas laiku vienkārši atkal noraudu! Pēc nodarbības gan ir tāda tīri feina sajūta - it kā no jauna piedzimusi. Nu ko, esmu gatava doties tālāk savos jogas piedzīvojumos!

 

Ko es vēl piedzīvoju jogas festivālā, padalīšos vairākos atsevišķos Garīgo atklājumu klubiņa blogos, jo bija tiešām ļoti interesanta satikšanās ar Skolotāju Neeru, kas drusku norāva jumtu un ...vaginālā dziedāšana. Tas bija KAUT KAS!

 

Turpinājums sekos...

 

Interesantas jogas pieredzes un nodarbības meklē www.garavasara.com>>

 

PIELIKUMĀ - Video ieskats ar Čeroki indiāņu čakru elpošanas tehniku, ko pasniedza tieši šis pats Skolotājs. Lai gan šis video nav no GaraVasara, bet tomēr tieši tā apmēram tas notika:)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
intasanta 26. augusts 2011 08:17

Jā, arī man dinamiskās meditācijas bija pārsteigums. Esmu mēģinājusi ko tādu darīt mājās, tomēr... īsti nav tā rezultāta. Pulciņā tomēr jautrāk :)
Paldies, Sandija!

smukaa 25. augusts 2011 21:22

OMG!Izrādās,ka dziedāt var VISI! ROFL

sandijasieviesuklubs 25. augusts 2011 18:20

man vēl ir krājumiņā dažas pieredzītes:D Nākamo jau rakstu par VAGINĀLO DZIEDĀŠANU!

kintijasieviesuklubslv 25. augusts 2011 18:09

paldies, ka padalījies savās pārdomās! Gara vasara tiešām bija viens raudāšanas un organisma attīrīšanas festivāls! man arī būs jāsaņemas uzrakstīt blogu, beidzot emocijas nosēdušās :)