Kas mums sagādā prieku?

18. jūlijs 2010 00:00
901

Kas tevi visvairāk iepriecina? Lielākā daļa cilvēku portāla TVNET un "Snapshots" aptaujā atzina, ka šobrīd, atvaļinājumu laikā, visvairāk priecājas par trīs lietām - labajiem laika apstākļiem, ģimeni un atpūtu.

 

Taču vienlaikus ļaudis Latvijā priecājas arī par dažādām praktiskām un fundamentālām lietām, piemēram, cerību nopelnīt ģimenei iztiku.

{smallpic:1}

Ģimenes laime - uzreiz aiz laika apstākļiem

 

Visvairāk jeb 43% cilvēku priecājas par labajiem laika apstākļiem. Tikai nedaudz mazāk (42%) cilvēku vislielāko prieku gūst ģimenē, bet 38% ļaužu prieka avots ir atpūta.

 

"Tas, ka tūlīt būs atvaļinājums!:)" kāds cilvēks stāstījis par saviem prieka avotiem. Par esošu vai gaidāmu atvaļinājumu priecājas ļoti daudz cilvēku: "Tuvojošais atvaļinājums un labais laiks, un jauki nosvinētie Jāņi!"

 

Par atpūtu vispriecīgākie ir jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem (66%), kuri patlaban bauda vasaras brīvlaiku. Savukārt vecāka gadagājuma ļaudis visvairāk priecājas par labajiem laika apstākļiem.

 

Priecājas par bērniem un suņiem

Vismaz piektajai daļai aptaujāto prieka avots ir arī bērni (21%) un darbs (20%).

Interesanti, ka darbs vairāk prieka sagādā vīriešiem (27%) nekā sievietēm (13%).

 

Tāpat par darbu vairāk priecājas laucinieki (26%) nekā pilsētnieki - tikai 14% rīdzinieku un piektā daļa citu pilsētu iedzīvotāju visvairāk priecājas par darbu.

 

Prieks par dzīvi


Cilvēki aptaujā minējuši arī citus prieka avotus - tie pārsvarā saistīti ar nemateriālām lietām, piemēram, pati dzīvošana.

 

Tāpat prieku sagādā tuvie cilvēki, piemēram, "mans mīļotais cilvēks" vai "draugi un otrā pusīte". Iepriecina arī mājdzīvnieki un personīgie sasniegumi, piemēram, maģistra grāda iegūšana vai atveseļošanās no depresijas.

 

Latvijā ļaudis arī ļoti priecājas par "cerību nopelnīt iztiku ģimenei".

 

Tāpat prieku Latvijā dzīvojošajiem sagādājušas arī Pasaules kausa spēles futbolā un fitnesa treniņi.

 

Tvnet.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rozhuks 18. jūlijs 2010 13:59

Dacīt,jaunnedēļ sola jau no 22 līdz 27 rādiem,tā kā varēsim cepurēs un džemperos ģērbties=DDD
Es arī par visu priecājos,cenšos sevī radīt tikai pozitīvismu,kaut vai dzīvē ir savas bēdas,bet bez tām jau nebūtu interesanti dzīvot=)))

18. jūlijs 2010 12:32

Atvaļinājums man ir beidzies,bet vienalga priecājos par vasaru,varētu būt kāds grāds zemāks!:)Priecājos,ka gimenē viss kārtībā,esam veseli un nedzīvojam trūkumā.Priecājos skatoties kā aug mazā meitiņa.Vienvardu sakot priecājos par dzīvi,jo viss ir labi!:)