Kas jauns Maijā

Ciao
Ciao 28. maijs 2015 19:23
2031
Maija mēnesī visiem zied rozes, arī maniem kaiminiņiem (tie paši, kuriem ik pa laikam pa kluso nošķērēju kādu rožu zariņu)..oficiāli to esmu nodēvējusi par rožu mēnesi, jo tikai maijā rozes zied krāšņi. Pēc lielajām lietavām rožu galviņas noplok, un rozes atmostas tikai augustā.
Šomēnes aizsāku pilnīgi jaunu kosmētiku no Dzintara sērijas, esmu sajūsmā. Āda liekas daudz tvirtāka, maigāka un dzīvāka. Eko kosmētika, kura spēcīgi mitrina. Viens no svarīgiem faktoriem ir ne tikai jau minētās īpašības, bet arī krēms ātri iesūcas ādā, un tam ir patīkama, neitrāla smarža. Vasaras hīts.. nav nekas labāks par Dzintara higiēnisko lūpukrāsu. Dievinu! Hīts.
Visām, kuras ir piemirsušas, ūdens! Dzerat daudz ūdeni. Motivācijai , lai labāk un vieglāk dzerās ūdens, pildat ūdens krūzi un dekorējat ar ogām un citiem augļiem, vai pat dārzeņiem un garšvielām, tas viss labi sader un piešķir vieglu garšu arī ūdenim. Dzeriet ūdeni!
Virtuvē ir ienākuši ķirši. Derīgi zināt, ka ķirši satur: A, C un PP vitamīnus, organiskās skābes, folijskābes, minerālvielas, mikroelementus (kalcijs, dzelzs, fosfors, magnijs, kālijs un daudz vara), pektīnvielas līdz 11%, fermentus, cukuru līdz 15%, slāpekli, miecvielas, krāsvielas un citas vielas. Ķirši satur asinsradošus mikroelementus: dzelzi, varu, kobaltu, kas ir ieteicams lietošanai pie mazasinības (anēmijas). Pektīnvielas veicina slāpekļa sārņu izvadīšanu no organisma. Ķiršu mīkstums satur arī baktericīdas vielas. Ķirši satur arī īpašas vielas, kas veicina asins sarecēšanu, tāpēc, lietojot uztura ķiršu ievārījumu, būtiski samazinās infarkta risks, kas ir saistīts ar trombu veidošanos. Ķiršos esošās vielas veicina holesterīna un cukura līmeņa samazināšanos asinīs, folijskābe ir svarīga imūnsistēmas un asins sistēmas uzturēšanai.
Maija dārzenis - cukīni visādos veidos. Šoreiz cukīni spaghetti ar kazas sieru un sēklām. Sagriez cukīni smalkās strēmelītēs (kā spaghetti), pārslaki ar olīveļļu, izpiestu ķiploku, sāli. Cep līdz mīksts. Beigās pievieno rīvētu kazas sieru un sēklas – sezama un linsēklas. Pasniedz nekavējoties.
Mēneša ceļojums Grieķija - Helēnisma pasaulē. Bilde ir uzņemta Olympā, kur, kā vēsta leģendas un nostāsti, pastāvēja svētais Orākuls. Antīkajos laikos cilvēki ticēja Orākula pareģojumiem, kurš pat esot paredzējis Grieķijas valsts izveidošanos.
Ledenītes ir viena no begonijas daudzajām šķirnēm... fifīgas, ātri un labi aug un ir dikti krāšņas.Tiešie saules stari varbūt nav labākie draugi, taču viegls agaismojums ieteicams. Noteikti iesaku, kam balkons un dārzs ir vieglā ēnā. Krāšņi zied un priecē skatītājus.
Mēneša filma, kārtīgs sieviešu kino - The Age of Adaline. Ļoti skaista filma, skaisti kostīmi, retro laiks, kas mijās ar mūsdienam. Skaistā aktrise Blake Lively. Un, liekas, viscaur filmai izjusti virmo sievišķība - romantiķēm patiks.
Maijs ir bijis burvīgs mēnesis. Šajā mēnesī apprecējās mana draudzene, tāpēc, jā, šis ir balto drēbju mēnesis. Mīļais lina jumpsuit nav nekāds jaunums garderobē, savā laikā iegādājos to Romā, taču vai tas ir svarīgi, ja drēbe labi izskatās un modelis labs. Salmu cepure, sākot ar maiju, ir must wear aksesuārs.
Apņemšanās nākamajam mēnesim - vairāk gulēt. Tik darbīgs mēnesis ir atstājis sekas - miegainību un vāju miegu. Vēl vairāk - arī ēdienkarte liekas pēkšņi dikti maza, jāēd vairāk! Un, iespējams, pat treknāk. Un noteikti gribas jūnijā aizdoties uz kādu skaistu vietu, bet par to jūnija jaunumos. VIT@

20150528202524-55289.jpg

Maijs šogad ir bijis bagāts ar jaunumiem. Liekas, tik daudz kas bija gaidīts, un pēkšņi viss pagājis. Ak, žēl, Maijs, ka Tu tik ātri paskrēji.

Viens no, iespējams, dīvainākajiem jaunumiem - esmu aizsākusi rakstīt dienasgrāmatu. Kāpēc? Man liekas, tas palīdz labāk organizēt domas un izjūtas. Kaut vai pierakstot kā jūtos šodienā. Un, protams, rokrasts. Vai jūs arī tā darat?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 4. septembris 2015 09:09 hiperkeri

Jap, to zināju, ledenes ir ēdamās puķes ;)

hiperkeri 30. maijs 2015 11:27

ahhh,skaisti skaisti!!!! Fun fact- ledenes var arī salātos un uz desertiem likt-kā skaists punkts uz deserta `i` :D:)

Ciao 29. maijs 2015 10:05 Catwoman

o jā, pati nezini, citi zinās :D

Ciao 29. maijs 2015 10:05 Kerstyna

Paldies :)

Linduchy 28. maijs 2015 21:55 VIT@

iedos ne tikai padomu, bet arī konta numurus, kur skaitīt materiālo palīdzību :D

Kerstyna 28. maijs 2015 21:55

Ļoti jauks blogs :) Iedvesmojošs.

Ciao 28. maijs 2015 21:55 Catwoman

Tu tik paprasi SK, Tev iedos padomu kā tērēt lielu naudu :D

Linduchy 28. maijs 2015 21:48 VIT@

Jā, vēl intensīvi domāju...akūti trūkst ideju :D

Ciao 28. maijs 2015 21:45 Catwoman

ā Tu vēl neesi izdomāju, kur to naudu tērēt? :D

Nikte 28. maijs 2015 21:37

(Y)

Linduchy 28. maijs 2015 21:31 VIT@

Es laikam vēl neesmu gatava tik pēkšņai bagātībai, kas uzkritīs uz galvas...ja ņem vērā, kādi ir finansiālie panākumi Greja nokrāsu grāmatām un filmai :D :D :D

Ciao 28. maijs 2015 21:23 Shalako

a jā dienasgrāmatām skolas laikā bija cits mīnings jau arī.. par cik man ir slikta atmiņa (nejokoju), tad dienasgrāmata vairāk kalpo lai saprastu kas ar mani notiek.. organismu. Nu piemēram, vai miegs labs, vai bijusi aktīva diena, vai sāp galva, ko esmu sākusi lietot, kādu efektu izjūtu utt... un jā protams arī svarīgo darbu pieraksti :D/cik maza loma tiem ir šoreiz/ :)

Ciao 28. maijs 2015 21:19 Catwoman

o paldies izskatās daudz labāk, ir titulilde :)

hm kopoti raksti .. tad jau varbūt vērts izlaists Catwomen nokrāsas un kino lenti? ROFL:P

vecsprofils 28. maijs 2015 21:12

Dienasgrāmatu rakstīju pusaudžu gados, atminos, ka to mēdza palasīt māsa, pēc tam mammai skrēja stāstīt "Tu zini, kādi zēni viņai patīk, a viņa uzrakstīja to un to..." un tādā garā :D Labi jau labi, es arī nebiju svētule un mēdzu iemest aci māšeles rakstiņos, pēc tam vienojāmies, ka katra mēneša beigās iedosim katrai palasīt un tālāk nenodosim :D

Laikam šis ir viens no tiem iemesliem, kāpēc negribu rakstīt dienasgrāmatu, jo nevēlos, lai subjektīvās mirkļa izjūtas (jebkādas - pozitīvas, negatīvas) kaut kad uzpeldētu un kas zin, varbūt kļūtu par kompromātu. ;) Interesantā veidā man ir tendence pirkt dienasgrāmatu blokus, tikai tie pārsvarā stāv tukši kā dekorācija. Vienu no tiem esmu izniekojusi citātiem, no vienas puses negribas "smērēt" bloku, no otras puses žēl, ka stāv neizmantoti... Citreiz kādu lapeli izplēšu, lai nosūtītu vēstuli pa pastu uz smukāka papīra...

vecsprofils 28. maijs 2015 21:03

Cik skaists blogs, ļoti patika jaunumu bildes, piestāv jumpsuit! Vajadzēs noskatīties arī šo romantisko filmu! (inlove)(Y)

Linduchy 28. maijs 2015 20:30 VIT@

Tagad ir ok ar bildi? ;)
Paldies par jauko blogu! :) (Y) (F)
Par dienasgrāmatu - o jā, rakstu...jau kopš skolas laikiem...man ir dienasgrāmatu sējumi :D Pēc manas nāves varēs publicēt Catwoman 75 nokrāsas ROFLROFLROFL

Ciao 28. maijs 2015 19:28

hm ir pazudusi bilde, kura bija domāta pie galvenā teksta :(