Kas Jauns Janvārī

Ciao
Ciao 6. februāris 2016 09:51
2031
Queen of the Desert. Šomēnes esmu noskatījusies neskaitāmas filmas, kuras protams var aplūkot manis izveidotajā kino kluba lapā Facebook, taču Sieviešu Klubam esmu pataupījusi kaut ko citādu. Šī ir burvīga drāma, stāsts par ceļotāju, rakstnieci, arheoloģi, atklājēju, fotogrāfi un arī Britu impērijas vēlākos gados diplomāti Bellu Ģetrūdi. Šī sieviete ieņēma nozīmīgu lomu Irākas valsts radīšanā un Tuvo Austrumu robežu noteikšanā 20.gadsimta sākumā. Bella savu dzīvi veltīja ceļošanai, taču ar īpašu mīlestību uz tuksnesi panāca to ko neviens cits nevarēja iedomāties pieeju Rietumu pasaulei, izmantojot diplomātisku taktiktu, vadot sarunas ar vietējiem līderiem, izpelnoties cieņu Bella tiek dēvēta arī šodienā par Tuksneša karalieni un nāciju veidotāju. Galvenās lomas atveidotāja ir šarmantā Nikola Kidmena. Skaists stāsts, apbrīnas vērta sieviete ar bagātīgu pienesumu pasaulei, tērpi un domu graudi, daļa eksotikas, tas viss ierindo šo filmu Sieviešu kino listē!
Echeveria. Mans ziemas sukulents. Šis ir unikāls sukulents, kas pavisam īsā laika periodā braši izaug un izplešas. Ir viegli pavairot kā jau jebkuru citu sukulentu no sraudeņa, bet var pietikt arī tikai ar vienu lapiņu. Ziedēšanas laiks ir atkarīgs no siltuma. Šogad tas mani priecē jau janvārī. Manai Echeveria ir dzelteni ziedi, lai gan tie var būt arī citās krāsās. Var audzēt gan podiņos iekštelpās, gan siltākā laikā izstādīt dārzā dobēs, bet tikai uz vasaras periodu. Jo pie aukstiem laika apstākļiem, tās stingrās un gaļīgās lapas pārvēršas pļockās. Šis ir arī viens no tiem augiem, kuriem vajag pēc iespējas mazāk uzmanības, labāk lieku reizi aizmirst apliet, pilnībā attiecas uz šo sukulentu. Vienkārši lapas bez ziediem izskatās dekoratīvi viscaur gadu. Labs un nemaz nav cimperlīgs augs.
Pūra Mednieks. Sieviešu romāns ar vēsturiskiem personāžiem, piemēram, imperatore Sisi, viņas dēls Rūdolfs un arīdzen karaliene Viktorija. Grāmatas aprakstā kā galvenā persona tiek uzsvērta Sisī, taču grāmatu lasot ātri vien iezīmējas stāsts par bagātu mantinieci Šarloti Bērtu. Kuras māte atstājusi lielu pūru un slavenos briljantus. Tik lielu, ka precinieki veidojas rindām. Šarlote ir meitene, kuras aizraušanās ir fotografēšana un kuru nodarbina jautājums, vai tās pielūdzēji tīko pēc viņas vai viņas pūra. Šarlote iepazīstas saviesīgā vakarā ar kavalērijas virsnieku Beju Midltonu, labāko jātnieku valstī izslavinātu brunču mednieku. Abu starpā veidojas jūtu ķīmija un kādu dienu Bejam ir jākļūst par Imperatores Sisī medību pavadoni. Atstāšu stāsta kulminācijas lasītāju pārziņā, vien gribas pieminēt, ka grāmata ieturēta smalkā britu ironijas manierē un lasot smaidīt gribas visu laiku. Mazliet kritiskāk gribētos teikt, ka francūzis kaislīgās ainas būtu pieslīpējis nerātnāk un pikantāk. Kopumā viegla lasāmviela.
Hiperkeri izaicinājums Sieviešu Klubam – Kas ir Tavā somiņā? Kā jau sākotnēji minēju man soma kalpo par aksesuāru, tāpat kā šalles, cepures, cimdi. Līdz ar to, tajās neko vairāk par atslēgām, naudu un telefonu neatradīsiet. Arī maks nevienmēr tiek ielikts somās, jo kā jau redzat, tā izmērs ir derīgs tikai vienai somai. Ņemot vērā, ka man īsti nav ar ko palielīties, bet izaicinājums pieņemts, tad sanāk atrādīt vairāk aksesuārus. Grozs, tas man kalpo tuvējam veikalam un tirdziņam (nelieliem iepirkumiem). Mazā satīna soma ir mana mīļākā vakara soma ar topāza akmentiņiem pie aizdares, bet savukārt krokodīlis ir transformējams gan dienas, gan vakara pasākumiem. Visbeidzot mana lielākā zilā ādas soma ar iespiedumiem ir vienīgā lielākā soma, kurā reizēm, ja nu sirdsapziņa mani ir piebeigusi, ielieku arī lūpu krāsu, riekstu paciņu un pudelīti ūdens. Garlaicīgākais somas saturs Sk vēsturē, yeeee. Es to izdarīju, parādīju!
Mēneša vīkends gar zilo pērli. Spontāni izdomāts un pieteikts vīkends ar draugiem ir vienmēr tas labākais. Mūsu mērķis bija dzīties pēc sniega, kas nenācās viegli. Taču šo to mēs paspējām arī noķert. Vislielākais uzsvars šādās nogalēs ir izrauties no rutīnas mājās un gardi paēst vietējos ēdienus. Albānija ir tā valsts, kur restorānos, krodziņos jūs saskarsieties ar nacionālajiem ēdieniem 90% un tikai pavisam neliela daļiņa būs citu tautu virtuve un arī ne visos krogos. Mūsu mērķis bija Korčas pilsēta, taču ceļš līdz tai gar maģisko Ohridas ezeru ar skatu uz Maķedonijas sniegotām kalnu virsontēm. Šī ir maģiska vieta un ne velti… Ohridas ezers ir pasaulē viens no vecākajiem ezeriem vairāk kā 5 miljoni gadu, vai spējat iedomāties? Šodienā iekļauts UNESCO. Tās unikālā ekosistēma ir ļāvusi tai saglabāties līdz pat šodienai. Kaut kas ir tajos ūdeņos tāds….un kalnos tāpat.
Korča tiek uzskatīta par pilsētnieku pilsētu ar iesakņotām tradīcijām. Vēl tā tiek dēvēta par serenādes pilsētu. Protams staigājot pa vietējo bulvāri var izjust komunisma cienīgas nostaļģiskas ainiņas arhitektūrā, veikalu bodītēs, bet tas viss piešķir pilsētai šarmu. Ne mazāk svarīgi tieši šajā pilsetā ir atvērta pirmā pamatskola Lielalbānijā (šodienas Albānijas, Kosovas, maza daļa Serbijas, daļa Maķedonijas, daļas Ziemeļgrieķijas un arī lielākā daļas Melnkalnes teritorijas) un katru gadu tiek rīkots alus festivāls. Un kā gan bez Korčas ēdiena, mmm īpašu ievērību ieņem Čoftes , kas ir ļoti līdzīgas mūsu kotletēm un protams daudz gaļas, kazas, aitas, cūkas, truša, gliemja un pat varžu. Jap te var izēsties. Bet bez tā visa, lai vēderam nebūtu pārāk smagi un pabaudītu vietējo ciematu kolorītu, vidusslaiku pieskārienu var aizdoties uz Voskopoje un Dardhu, ciemati kuru pieejas pie liela sniega, tiek pavisam aizputinātas uz ilgu laiku.
Sātīgās rudzu maizes sendviči. Bet cik var stāstīt, kas ēsts, jārāda arī kas pagatavots janvārī! Visu janvāri nu gandrīz, baudīju rudzu maizi un šoreiz tad arī versijas par sātīgājiem sendvičiem ar tunci, olām un salātiem, kas kalpo kā vesela maltīte. Rudzu maizi ierīvē ar ķiploku daivu un uzkarsētā pannā apgrauzdē. Salātlapas nomazgā, nosusina, kārto bļodā, kurai pievieno, ķiršu tomātu pusītes, pavasara lokus, sāli, sinepju sēklas, medus sinepes, piparus, čia sēklas, olīveļļa un mazliet ķirbju sēkļu eļļu. Visu samaisa. Uz rudzu maizes izkārto novārītas olas šķēles, kārto salātus pa virsu tunci no bundžiņas. Otra rudzu šķēle pa virsu un voilā. Pusdienu maltīte gatava priecēt vēderu. Šīs mūsmājās ir slinkās pusdienas, dažādās variācijās izpildāmas, bet rezultāts vienmēr gards.
Cālis ar karamelizētām bietēm un burkāniem. Cālis, vista vai gailis mūsmājās pildītā veidā sen jau nekalpo kā svētku ēdiens, tādu ir tik viegli pagatavot, ka tas iekļuvis mūsu ikdienas mīļāko ēdienu sarakstā. Piedevas protams pēc variācijas un vēlmēm. Uzsilda krāsni 180 grādus karstu. Cāli pamatīgi ierīvē ar sāli, pipariem un kaltētu timiānu. Cāli pilda ar notīrītu galos apcirptu citronu. Sasien kājas un kārto karstumizturīgā traukā . Apslaka ar olīveļļu un krāsnī uz 50 minūtēm. Tikmēr uz pannas nelielā eļļa daudzumā cep burkānu šķēles , kuriem paliekot viegli mīkstiem pievieno medu. Šo pašu procesu atkārto ar bietēm. Un vēl zaļie salāti, jo tieši janvārī tie liekas īpaši gardi , zināmas ilgas jau pēc vasaras. Ziemīgas, siltas un sātīgas janvāra pusdienas.
Cepta jūras karūsa ar zaļajām pupiņām. Ļoti gards ēdiens, viegli un ātri pagatavojams kā brīvdienu pusdienās tāpat arī darba dienas vakariņās. Karūsu ierīvē ar sāli, pipariem un apslaka ar olīveļļu. Atstāj atpūsties. Uzkarsē pannu pavisam karstu, tad liek tajā karūsas, no sākuma apcep brūnas no abām pusēm, tad ar vāku pa virsu ļauj viegli pasautēties līdz 20 min. Paralēli uz citas pannas uzkarsētā nelielā eļļas daudzumā ber zaļās pākšu pupiņas un cep līdz tās ir mīkstas, beigās pievieno sāli, svaigi maltus piparus un piciņu sviesta, lai pupiņas ir mīkstākas. Var pasniegt ar pārkaistītu cieto sieru pirms pasniegšanas vai sēklām.
Janvāra BOMBA – burkānkūkas kapkeiki Uzkarsē krāsni 180 grādos. Traukā ber 130 gr miltus, 0.5.t.k., sodu, 1. t.k., cepamā pulvera, šķipsna sāls un 1 t.k., kanēļa, samaisa. Citā traukā iesit istabas temperatūrā turētas 2 olas sakuļ ar mikseri līdz olas ir sajaukušās. Mikserim darbojoties pievieno vairākas reizes pūdercukuru 150gr kopā, miksē līdz iegūst pufīgu, biezu masu. Turpinot mikserim darbojoties pievieno lēnām pusglāzi saulespuķu eļļas. Visbeidzot ar pāris piegājieniem pievieno miltu maisījumu, miksē līdz viendabīgai masai. Pievieno notīrītus, sarīvētus burkānus 170gr un sakapātus 50gr valriekstus. Kārtīgi samaisa, pilda mafinu pannā paredzētajās papīru formiņās, cep 30 min . Glazūrai bļodā mikserim darbojoties pievieno istabas temperatūrā turētu 25gr sviestu un 120 gr krēmsieru. Miksē līdz viendabīgai konsistencei, pievieno vairākos piegājienos 100 gr pūdercukura. Beigās iegūstot krēmīgu, gaisīgu konsistenci pievieno pusglāzi citrona sulas un rīvētu miziņu. Pilda konditorijas tūtē un dekorē kapkeikus.

20160206093644-18933.jpg

Mana pirmā atskaite šogad, skan tik lieliski! Vienu brīdi jau gribētos domāt, nekas tāds jau nemaz nav sadarīts, taču tad pārskrienu pāri nedēļām….un vēl mēneša sākumā es biju Latvijā un pat Turcijai caurskrēju. Kādu brīdi atgriežoties likās dzīve mierīgāka, vairāk mājas, iekrājušies darbi.. un tad mazs izbrauciens pēkšņi it kā plānots, bet tai pat laikā ne tik ļoti plānots un hops mēnesis jau galā. Vienvārdsakot, lai runā bildes, manā vietā. 

20160206093836-24612.jpg

Atziņas un secinājumi, viens ir skaidrs - nedrīkst slinkot. Tāpēc, tas arī mans novēlējums jums, neatliekat uz rītdienu to, ko varat paveikt šodien.

Ziemassvētkos klausos savu mīļāko koncertu tas ir Andre Rieu Vīnes Ziemassvētku koncerts, taču šogad mīļākos gada svētkus pavadīju pie vecākiem un atkārtojumu baudīju janvārī. Tamdēļ tā ir mana mēneša dziesma arī, garīga bauda.

p.s. bildes no personīgā arhīva

VIT@

https://www.instagram.com/koci.vita/

Konkurss - Kas jauns janvārī?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 9. februāris 2016 09:31 Kerstyna

paldies, tās burkānkūkas ir dikti garšīgas, noteikti iesaku!!!! :) Slinkums būs sajūsmā :D

Kerstyna 8. februāris 2016 22:03

Skaisti, interesanti, pavedinoši... mani paveda burkānkūkas groziņos :)

Ciao 7. februāris 2016 19:40 Catwoman

Paldies lakatiņu man draudzene taisīja (inlove) šis un Nymph jūrnieku ir mani mīļākie lakatiņi

Linduchy 7. februāris 2016 19:32

Filmu man ir jāredz. Paldies par ieteikumu :) (Y)
Lakatiņš ar tauriņiem (inlove)(inlove)(inlove)
Paldies par mēneša atskaiti. Kā vienmēr - zuperīga :) (Y) (F)

Ciao 7. februāris 2016 18:26 °sarkangalvīte°

(hug):$:*:P paldies!

Aggie 7. februāris 2016 17:54

super, super, super... to filmu arī vēlos noskatītos, un ceļojums skaists, un maizītes garšīgas... ;) un tada sukulenta man nav... gribētos ;)

Ciao 7. februāris 2016 09:26 hiperkeri

Heheiii paldies (angel) Lakatu vai citu drāniņu es parasti izmantoju, bet gadās kad lietus laikā nelieku neko, īpaši zīda šalles kurām krāsiņa nāk (emo)kas ir normāli.(hi)

Ciao 7. februāris 2016 09:22 Shalako

Izklausās kā uz karalisku pieņemšanu (party)

hiperkeri 6. februāris 2016 21:55

Ak,pilns skaistu iespaidu,kā vienmēr! Un man konča uz kārā zoba:) Cienu un novērtēju par somām;) Foršs grozs! Vienmēr izklāj ar lakatu? Ļoti eleganti:):)
Filmu par tuksneša valdnieci noteikti noskatīšos,un pagatavošu cāli ar karamelizētajām saknītēm:) Fantastiš!

Shalako 6. februāris 2016 18:26 VIT@

Vīram iespējams darba darīšanās vajadzēs uz Milton Keynes (aiz Londonas), tad nu pie reizes varētu izbrīvēt vēl dienas, lai apskatītu Londonu.

Ciao 6. februāris 2016 18:19 Shalako

Londona? Kāpēc Londona? :)

Shalako 6. februāris 2016 18:18 VIT@

Oj nezinu, baigi būtu jāieplāno tieši to pusi skatīt ;) Tagad atkal sāk aktuāls palikt jautājums par Londonu :D

Ciao 6. februāris 2016 18:15 Shalako

Paldies (hug) Kad brauksi uz Ohridu? :)

Shalako 6. februāris 2016 18:01

Mmm, dikti laba somiņu kolekcija, ļoti patīk tādas akurātas, retro (inlove) Un Ohridas ezers, protams, pasaka!

Ciao 6. februāris 2016 12:10 Nikte

Muças gracias :*

Nikte 6. februāris 2016 11:57

(Y)(F)(F)

Ciao 6. februāris 2016 10:32 LosOjosVerdes

Paldies, filma ir pieejama jau torentos (ja nav problēmas ar angļu valodu, lādē tik iekšā)! Jāņem vērā, ka filma būs mierīga kopumā :) Jā, Ohridas ezers ir unikāla vieta, krasts no abām pusēm ir iespaidīgs, bet fotogrāfijas vienmēr sanāk labākas uz pretējā krasta pusi ( var paņemt to bildi lielāku kopumā ) :)

LosOjosVerdes 6. februāris 2016 10:21

Bildes super! Es labprāt redzētu ieteikto filmu, kā arī aizbrauktu uz to skaisto ezeru. Kalni tā fonā ir vienkārši debeșķīgi!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam