Kas atrodas tavā mājas bibliotēkā?

diegabiksis
diegabiksis 13. februāris 2012 09:15
771

Sieviešu Kluba literārais klubiņš prasīties prasās pēc kādas diskusijas. Zināms, ka liela daļa SK blogotāju un lasītāju tumšos ziemas vakaros dod priekšroku labai grāmatai. Tad nu šodien aicinu parunāt par grāmatām, kas ir jūsu mājās – par SK meiteņu mājas bibliotēkām. Tāda ir katrai no mums, pat, ja tā sastāv tikai no piecām, bet  sev svarīgām un nozīmīgām grāmatām.

Esam aktīvas, pastāstām par savām grāmatām!

Tad nu stāstām par to, kādas grāmatas glabājam savos grāmatplaukos, uz palodzes vai varbūt esam aizmirsušas pagultē. Kā šīs grāmatas pie Tevis nonākušas – pērc pati vai vairākums ir dāvinātas?

Kuras Tev mīļākās, varbūt ir tādas, kuras esi nopirkusi, bet  nemaz neesi lasījusi?

Kāda literatūra dominē Tavā mājas bibliotēkā – daiļliteratūra ( romāni, dzeja, stāsti, dramaturģija), ezotēriskā, zinātniskā, reliģiskā? Varbūt esi pavārgrāmatu fane?

Lasi tikai latviešu valodā vai arī svešvalodās?

Cik liela daļa no tām ir Tavas bērnības vai Tavu bērnu grāmatas?

Par grāmatām vai runāt un runāt...

Ja man jāsaka par sevi, tad man mājās šobrīd ir kādas 50 (bērna grāmatas ieskaitot) grāmatas, ne vairāk. Gribētos jau vismaz 10 reiz vairāk, taču šī brīža dzīvojamā platība nepieļauj to skaitu palielināt. Tām atvēlēti vien 2 nalieli plaukti manā vienistabas dzīvoklī, bet gribētos veselu istabu - tikai grāmatām, mieram un tējai.  Autrori – gan latviešu, gan ārzemju. Pārsvarā romāni, gan jaunākie, gan dažādu tautu rakstnieku klasiķu darbi. Pārsvarā tā ir daiļliteratūra, bet ir arī praktisko padomu grāmatas, pavārgrāmatas, mācību līdzekļi, kas noderīgi studijām. Parasti lasu vairākas grāmatas vienlaicīgi un, kad izlasītas, aizvedu glabāšanā pie mammas uz laukiem. Vai ir kas tāds bez kā es nevarētu iedomāties savu mājas bibliotēku? Jā! Tas ir Vinnijs Pūks un Klāva Elsberga dzeja un Ingas Ābeles proza, šīs grāmatas var lasīt katru gadu no jauna, bet allaž ieraudzīt tajās ko jaunu.

Vispār man tīri labi patīk bibliotēkas. Izlasi, aiznes atpakaļ, izvērtē. Ja patīk, tad vari nopirkt sev personīgo eksemplāru un kaut kad nākotnē pārlasīt vēlreiz, ja nepatīk, tad nav skumjās sajūtas, ka esi velti izsviedis naudu vējā. Jo diemžēl bieži vien labas grāmatas, labos iesējumos mēdz būt padārgas. Bet tas jau ir jautājums citai diskusijai...

 

Pastāstām par savām grāmatām! Kādas ir tavas iemīļotākās?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
spaara 13. februāris 2012 13:33

es arī esmu vecmodīga, lasu tikai papīra grāmatas. šobrīd lasu "Kad Ķīna valdīs pār pasauli", ļoti informatīva grāmata, īpaši, ja vēsturē ir robi (man ir). Pārsvarā pērku grāmatas par modes, arhitektūras vai mākslas vēsturi, vai arī populārzinātniskas grāmatas, kuras nezaudē aktualitāti.
Sieviešu romānus pērku tikai atlaižu laikos, kad ir 3 par 2 cenu vai citādi nocenoti. Kad izlasu, atdodu draudzenēm vai labdarībai. Esmu ibook.lv apmeklētāja, tur var atrast to, ko gribas izlasīt, bet negribas pirkt par dārgu naudu.

smukaa 13. februāris 2012 12:19

Mums arī ir e-grāmata,bet..uzskatu,ka pirkt grāmatas e-formātā ir padārgi :S
Šobrīd nākas izvēlēties starp "pirātiskajām" grāmatām krievu un angļu valodā;)

kalliope 13. februāris 2012 12:19

mūsmājās nav īpaši daudz grāmatu, jaunas ļoti reti pērkam, lielākoties bērnam.
mans plašais grāmatplaukts ir pilsētas bibliotēkā - ļoti patīk, ka iepriekš var paskatīties internetā, vai attiecīgā grāmata ir, pasūtīt un aiziet tikai paņemt, pašam nemeklējot :) un tomēr, lielākoties grāmatu lasu vinreiz. ja kāda ļoti ļoti iepatīkas, un droši zinu, ka ik pa laikam ielūkošos tikai tad pērku
e-grāmtas neesmu lasījusi un nealksu, jau tā daudz laika sanāk pavadīt pie datora, labāk patīk 'taustāmas' grāmatas - šai ziņā esmu vecmodīga ;)

13. februāris 2012 11:19

un arī grāmatu izvēle ir stipri lielāka, vai nē? :)
man ir e-grāmatu lasītais, bet nenāk pie sirds kkā.

sandijasieviesuklubs 13. februāris 2012 10:59

starp citu, kopš man ir Kindle, es tērēju grāmatu iegādei vairāk, jo vienkārši iepirkšanās ir tik ērta (viens klikšķis), ka es nevaru atturēties...:D

sandijasieviesuklubs 13. februāris 2012 10:58

Kopš man ir Amazon Kindle, visa mana bibliotēka atrodas vienā mazā elektroniskā grāmatiņā. Es to nēsāju līdzi somā un ik mīļu brīdi ir pieejamas visas manas grāmatas

13. februāris 2012 10:42

pašlaik grūti pateikt, kāda literatūra dominē, jo pēc pārcelšanas grāmatas vēl maisos stāv. bet pārsvara ir klasiska literatūra, filozofiska, reliģiska, kā arī profesionāla: arhitektūras, interjera un foto. Ir arī dažas pavargrāmatas. Kā arī vēsturiskas grāmatas, biogrāfijas, dzeja un pasakas... Ļoti daudz grāmatu saņemam mantojuma no vīra vecmammas, tur ir tiešām unikālas grāmatas, kuras tagad diez vai var atrast grāmatu veikalos.
Tā kā grāmatu ir daudz, un daudz tādas kuras vēl neesmu izlasījusi, veidoju sev grāmatu sarakstu pēc prioritātes: ko kādā kartā lasīt. :)
Grāmatas ir krieviski, angliski un latviski, bet lasu pārsvarā angliski vai krieviski, latvisti stipri mazāk.

mantra 13. februāris 2012 09:40

Manās mājās grāmatas dalās divās daļās - meitas grāmatplaukts, kurā ir bērnu grāmatas, un manas grāmatas, kuru vidū ir mazāk daiļliteratūras, vairāk dažādas psiholoģiskās un ezotēriskās. Istabā uz galda ir pāris kaudzītes, par kurām domāju, ka to lasīšana iekļaujas tuvākajā laikā, otrā istabā kaudzēs (jo pagaidām nav grāmatplaukta) - tās, kuras nav tik aktuālas. Manas grāmatas ir iegādātas visādās vietās - antikvariātos, grāmatveikalos, lietoto mantu veikalos, atceļojušas no mammas grāmatplaukta, dāvinātas, nopirktas ibook.lv utt. No bibliotēkām parasti neņemu, jo nekad nevaru laikā atdot, turklāt man patīk lasīt un iemest aci uzreiz daudzās grāmatās, reti kad ir tā, ka lasu tikai vienu. Tagad galvenā tematika ir joga un viss, kas ar to saistīts. Ir literatūra par budismu, hinduismu, čakrām. Tas saistīts arī ar to, ka tagad to visu mācos. Bez grāmatām vispār nevaru iedomāties nevienu dienu.