Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 23. februāris 2015 00:00
22735

Jau sen esi sapņojusi par iespēju kaut ko uzrakstīt, padalīties emocijās un savās sajūtās ar citām, bet nespēj saņemties? Vai arī nevari izprast tās dāmas, kas pie mums teju ik dienu iesūta kādu blogu? Esam apkopojušas biežākos iemeslus, kādēļ ir forši atklāt jaunu hobiju - blogošanu! Ieskaties! Kas zina, varbūt jau drīzumā tu kļūsi par mūsu klubiņa dalībnieci?

Kādēļ ir forši blogot?

  • Blogošana ir ļoti interesants un radošs process. Tas vairo pozitīvās emocijas un sniedz gandarījumu, kad zini - ar savu padomu vari palīdzēt vēl kādai.
  • Blogojot vari sakārtot savas domas, saprast, ko patiesībā domā un atbrīvoties no negatīvajām emocijām, ja nu tādas ir sakrājušās.
  • Ja grūti ikdienā pildīt apņemšanos - vismaz stundu dienā veltīt laiku tikai sev - tad blogošana Sieviešu Klubā ir viens no veidiem, kā šo apņemšanos īstenot. Rakstot blogu, tu apzināti aizpildi laiku tieši tā, kā to vēlies. Sakārtojot savas emocijas un domu mutuļus. 
  • Un vēl, blogošana Sieviešu Klubā var nest arī reālu labumu, jo Sieviešu Kluba redakcija regulāri dāvina dāvanas, rīkojot dažādus konkursus. 

Vai latvietis ir gatavs blogot?

Divi izplatītākie blogu veidi, neskaitot korporatīvos blogus:

1) Tēmu blogi, piemēram, recepšu blogi, rokdarbu blogi, daiļdārzniecības blogi, modes blogi, kas tiek veidoti ar mērķi apkopot zināšanas, apkopot uzzināto, varbūt kādam citam noderēs. Un, protams, tas vispirms ir hobijs. 

2) Personiskie blogi jeb dienasgrāmatas, kurās cilvēks raksta par sev aktuālajiem jautājumiem, par savām pārdomām par kādu tēmu. Un tās ir VIŅA pārdomas, viņš nekonkurē, kā iepriekšējā blogā, uz sava veida izziņas literatūras statusu. Viņš raksta dienasgrāmatu, pavisam subjektīvu skatījumu uz kādu lietu. Vienu dienu varbūt gribas uzrakstīt pārdomas par redzēto ceļu satiksmi vai Latvijas ceļu stāvokli, bet citā dienā par grupveida seksu. Te nav robežu.

Tātad, ja piemēram, recepšu bloga autore saraksta galīgās muļķības, lasītājs viņai var piekasīties, norādot, ka tur un tur bijusi kļūda. Normāli. Autors varbūt pats nepamanīja, izlaboja, viss labi. 

Bet dienasgrāmatas tipa blogos autoram NEKAS NAV JĀLABO, jo TĀS IR VIŅA DOMAS. Tev var būt citas. Ja gribi iesaistīties dialogā, vari arī tā rakstīt: "Eu, man nebija ne jausmas, ka kāds šitā to lietu skata, jo es to uztveru tā - ...........". 

Mazi padomi blogotājām: 

1. Izvēlies bloga veidu. Vai tu rakstīsi par konkrētu tēmu, vai arī rakstīsi dienasgrāmatu.  Pirmo veidu jāizvēlas tām, kurām ir kāda nopietna sirdslieta. Piemēram, man patīk rakstīt par modi, ēdieniem un seksu. Kāds ir tavs hobijs? Bet, ja nekas konkrēts uzreiz prātā nenāk, vai arī liekas, nu ko tad es tur par to sav aizraušanos varētu rakstīt - izvēlies otru tēmu - dienasgrāmatas tipu. Kas tev šodien ir aktuāls? Kādus cilvēkus satiki?

2. Iesaku rēķināties, ka var būt visādi komentāri, jo to lielo masu no ziņu portāliem jau neizmainīsi, bet kā rēķināties? Ignorēt. Tiešām, tas nav nekas personisks! Tādi cilvēki vienkārši ir, un miers ar viņiem. Skatieties uz to no pozitīvās puses, varbūt viņi savu žulti, ierakstot jums komentāros, to neizgāzīs vakarā mājās uz bērniem. Taču cik novērots Sieviesuklubs.lv ir vieta, kur dzēlīgi kometāri ir retums un, ja nu tiek izteikta kritika, tad tas notiek kulturālāveidā. 

3. Tie cilvēki, kas raksta regulāri, vēlāk noveco, jo ir pierādīts, ka smadzeņu aktivizēšana palēnina novecošanas procesus. Rūpējieties, mīļās par sevi, un rakstiet. Ja ne publiski, privāti. Domu skaidrības labad. 

Nu? Vai esi gatava blogot? Vai esi gatava blogus lasīt? 

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies