Kādēļ Jaunais Laikmets tiek saukts par Zelta jeb sieviešu laikmetu? Atbild Andris Buiķis

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 9. novembris 2011 13:00
550

Kādu lomu Jaunajā laikmetā spēlēsim mēs – sievietes? Kā mainās mūsu dzīves uzdevums? Un cik ļoti lielu nozīmi šajā laikmetā spēlēs tieši intuīcija? Sieviešu Klubs jautā matemātikas profesoram Andrim Buiķim.

 

 

Sieviešu Klubam stāsta profesors Andris Buiķis


 

Ir jau sācies sieviešu laikmets. Patriarhātu nomaina matriarhāts. Latvija starp citu bija viena no pirmajām valstīm, kurā šīs pārmaiņas bija skaidri redzamas. Atceraties, cik lielu lomu Latvijas attīstībā spēlēja bijusī prezidente Vaira Vīķe – Freiberga. Viņa ir tik liela autoritāte un veica lielu soli uz priekšu Latvijas starptautiskajās attiecībās.

 

Pēdējos gados arvien vairāk sieviešu pasaulē ieņem vadošus amatus.

 

Tā ir tikai viena no pazīmēm, kas liecina – pārmaiņas jau sākušās. Bet raksturīgākā Jaunā laikmeta iezīme – sievietes kļūs vēl intuitīvākas un vēl vairāk ar zemapziņu uztvers apkārt notiekošo. „Sievietes smalkāk uztver informāciju un garīgās lietas saprot daudz labāk. Sievietes sirds bieži vien jūt, kur ir taisnība, un to arī izvēlas. Viņas smalkā un intuitīvā puse ir ļoti attīstīta,“ skaidro Andris Buiķis. Turpmāk intuitīvā sievietes puse attīstīsies vēl vairāk.

 

Bet ko tad, ja šobrīd ir sajūta, ka viss dzīves smagums gulstas uz sieviešu pleciem? Ko tad, ja šķiet, ka vīrieši jau tā ir stumdāmi un grūstāmi un kur tad paliek vēlme būt vājajām un īpašajām? Šīs īpašības sevī jāizskauž?

 

 

Andris Buiķis atzīst, ka daudzu sieviešu dzīves situācija šobrīd diemžēl ir ļoti grūta. Šo brīdi ļoti ietekmējusi Latvijas vēsture – Pirmais un Otrais Pasaules karš. Tos enerģiskākos, drosmīgākos un gudrākos iznīcināja. Palika vājie, kuriem pašiem patīk galvu ielikt sievietes klēpī un pažēloties, nevis otrādāk. Savā ziņā tāda ir Latvijas karma. Lai savā dzīves ceļā nesalūztu, Andris Buiķis aicina sievietes stiprināt savu garīgo dzīves pusi. Bērnos un bērnu bērnos ir mūsu nākotne, bet sieviešu aicinājumam šobrīd jābūt darīt visu, lai būtu laimīgas gan pašas, gan visa ģimene.

 

„Mammām ir jābūt stiprām un jāsaprot – jūs darāt milzīgu darbu valsts labā,“ teic Andris Buiķis.

 

Ko vēl varam sagaidīt no jaunā Zelta laikmeta?

 

Būs mazāk karu. Cilvēki iemācīsies dzīvot mierā. Un katrs pats sevī meklēsim un vairosim stiprumu. Ja paskatās uz pasauli šobrīd, tad visas tās jomas, kurās pietrūkst garīguma, sabrūk. Kas tam ir pamatā? Alkatība.

 

Vienīgais, kas šobrīd ir nepieciešams, attīstīt sevī garīgumu. Tam var palīdzēt rīta un vakara meditācijas. Ja būsi garīgi stipra, viss pārējais sakārtosies. „Ja meklē sevi garīgumu, tas nozīmē – tu meklē sevī Dievu. Bet, ja meklē sevī Dievu, tad Dievs tev palīdzēs,“ tā Andris Buiķis.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Vēlies uzzināt ko vairāk par Jauno laikmetu? Nāc uz Sieviešu Kluba semināru pie Andžeja Reitera jau 16. novembrī. Lai pieteiktos, spied šeit>>

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Varbūt tev ir vēls kāds jautājums, kuru tu labprāt uzdotu profesoram Andrim Buiķim?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
9. novembris 2011 19:58

Kā tieši izpaudīsies mierā dzīvošana?
Vai naudas loma cilvēkiem jaunajā laikmetā būs otršķirīga? Kā to mēs, vienkārši cilvēki spēsim saskatīt?