Kādas ir līzinga iespējas, iegādājoties lietotu automašīnu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. oktobris 2020 11:15
598

Līzings Jūsu iecerēm var dot iespēju attīstīties. Lai kāds arī būtu plānotais mērķis, nedrīkst aizmirst, ka līzinga izvēlei jābūt pārdomātai. 

Ar lielisku reputāciju apveltītas līzinga kompānijas vienmēr būs ieinteresētas, lai klienta pieredze būtu laba un lai sadarbība kļūtu ilglaicīga. Nepārdomāti darījumi vienmēr noved pie nepatīkamām situācijām, kurās neapmierinātas ir abas puses - klients un līzinga kompānija. Lai nerastos šādas situācijas, klientam labāk būtu jāvēršas pie lielajām kredītiestādēm, kas vienmēr rūpīgi izvērtē klientu maksātspēju. 

Līzinga kompānijas izmanto Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datus, lai noteiktu, vai klienta maksātspēja nav mainījusies kādā no maksājuma posmiem. Ja automašīnu iegādāties plānojat nedaudz vēlāk, tad Jums ir iespēja pašam pārliecināties par dažādiem izmaksu variantiem, ko aprēķinās līzinga kalkulators. To var viegli atrast jebkurā līzinga kompānijas vai bankas mājaslapā. 

Līzings, lai iegādātos jaunu un lietotu auto

Latvijā lielāko automašīnu tirgus daļu aizņem lietotas automašīnas, kas nav zaudējušas savu popularitāti. Lietotu automašīnu finansēšanai tiek izmantots finanšu līzings. Auto kredīts ir alternatīva līzingam, kur nav nepieciešams veikt pirmo iemaksu, nav jābūt obligātajai KASKO apdrošināšanai. Šāda alternatīva būs izdevīga, ja plānojat iegādāties automašīnu, kas nepārsniedz 5000 eiro. 

Reputācija un uzticamība 

Ja ar līzinga palīdzību vēlaties iegādāties lietotu automašīnu, pirms tam pārliecinieties par tās tehnisko stāvokli un vēsturi CSDD vai pie automašīnas oficiālā dīlera. Lai finansējums tiktu piešķirts, ir nepieciešams novērtēt automašīnu, kā arī tās pārdevēju. Šāda veida pārbaudes paildzina automašīnas iegādāšanās procesu, bet šādi Jūs būsiet drošs, ka neesat iegādājies auto ar slēptiem defektiem.

Finanšu līzings 

Finanšu līzings sniedz lielākas brīvības iespējas, kur tēriņi ir prognozējami, un līzinga beigās Jums ir pilnīga rīcības brīvība. Ikmēneša maksājums ir lielāks kā operatīvajam līzingam, kā arī automašīnai netiek piešķirti strikti nobraukuma limiti. Kad automašīna kļūst par līzinga ņēmēja īpašumu, viņš ar to var rīkoties pēc saviem ieskatiem. 

Ir izņēmumi, kad transportlīdzekļiem tiek piedāvāts tikai finanšu līzings, tas attiecas uz smago komerctransportu, būvniecības, lauksaimniecības un meža tehniku.

Operatīvais līzings 

Izvēloties operatīvo līzingu Jūs neiegūstat savā īpašumā automašīnu, bet gan nomājat uz līgumā norādīto laika periodu. Šo līzinga veidu var izmantot luksusa auto mīļi, kuri nevēlas strauji samazināt savu ikmēneša budžetu. 

Operatīvais līzings var sniegt priekšrocības, ja tiek veidots uzņēmuma auto parks vai tiek iegādāti transportlīdzekļi, lai ar tiem sniegtu pakalpojumus. 

Atgriezeniskais līzings

Nevēlaties iztērēt visu savu iekrāto naudu, lai iegādātos automašīnu? Atgriezeniskais līzings būs izdevīgs naudas aizdevuma veids. Tā kā Jūs nevēlaties atdot visu naudu, lai iegādātos auto, daļu summas aizņematies, taču naudas atdošanas termiņš ir īss, šajā situācijā Jums var palīdzēt atgriezeniskais līzings. Pirkuma darījumā iztērētā naudas summa tiek ieskaitīta līzinga ņēmēja kontā, no tās atņemotpirmajai iemaksai līdzvērtīgu summu. 

Procentu likmes 

Izvēloties atbilstošāko līzingu, ir jāatceras par procentu likmi, ko nosaka līzinga kompānija. Katra līzinga kompānija nosaka savu individuālo procentu likmi, kas var būt fiksēta vai mainīga. Pirms izvēlaties kādu no kompānijām, iepazīstieties ar līzinga noteikumiem, jo ne vienmēr zemākās procentu likmes var būt izdevīga darījuma rādītājs. 

Nedrīkst aizmirst par papildu izdevumiem, ko rada automašīna: 

  • apdrošināšana,
  • tehniskā apkope,
  • tehniskā apskate,
  • remonta izmaksas,
  • degviela,
  • nodevas.

Iegādājoties automašīnu, izvērtējiet visus darījuma plusus un mīnusus, lai būtu drošs, ka darījums notiek bez nepatīkamiem starpgadījumiem. 

Foto: www.pixabay.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies