Kad sapņi sniedz atbildes

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 9. novembris 2011 10:09
642

Par apzināto sapņošanu man iemācīja aizdomāties draudzene, kas studē psiholoģiju un sapņu tulkošanu bija iekļāvusi savā zinātniskajā darbā. Sapņi tiešām ir unikāls dvēseles spogulis  - tas viss, ko ikdienā domā, piedzīvo, jūt, ar ko racionālais prāts netiek galā, tas paliek sapņu utilizētājiem, kas naktī veic milzīgu darbu, uzturot normā ikviena cilvēka psihisko veselību.

 

Man ir bijuši periodi, kad sapņi ir īpaši spilgti; arī ļauni sapņi, no kuriem pamostos ar slapju muguru un trīcošām rokām. Ir bijis laiks, kad šķietami nesapņoju nemaz.

 

Tagad ir laiks, kad katra nakts man ir kā milzīgs atklājums - es sapņoju apzināti un saņemu atbildes praktiski uz visiem saviem jautājumiem.

 

Kā sapņot apzināti?

 

Pirmkārt, svarīgi pirms miega kārtīgi apguties gultā, atslābināt ķermeni un pajust - līdz mielēm izjust to, kā patiešām jūtos. Pat ja tā nav pārāk laba sajūta - dienas pārdzīvojumi vai stress, kaut kādas gruzdošās baiļu sajūtas vai varbūt dusmas - arī negatīvās sajūtas, kas pa dienu sakrājušās, ir jāapzinās pilnībā. No tām nevajag bēgt, jo tās ir klātesošas ķermenī, kurš visu uzsūc sevī.

 

Tās var izpausties kā nelielas sāpes, sasprindzinājums,varbūt vēdera rajonā tāda kā "neapmierinātības" griešanās - svarīgi ir konstatēt jebkādas sajūtas un saprast, kurā vietā tās lokalizējas. Varbūt tas ir prāts, varbūt sirds, varbūt vēders vai skausts.

 

Kad sajūtas lokalizētas, jānosauc tās vārdā. Katru vakaru var būt pilnīgi citas sajūtas - aktualizēties tieši šai dienai svarīgākais. Būs tādas, kas atkārtosies - tātad, ar tām visvairāk arī jāstrādā.

 

Piemēram, darba/ naudas vai ģimenes problēmas - tās parasti nav vienas dienas jautājums, jo ir jau ielaistas un hroniskas, tāpēc kaut kur "sāp" - sākumā sirdī, vēlāk jau ķermenī.

 

Ja arī Tev ir kāda šāda konsanta sajūta, piemēram, neizskaidrojamas bailes vai satraukums par nākotni, vai nedrošība darot savus ikdienas pienākumus, varbūt tas ir kauns vai dusmas - nosauc šīs emocijas vārdā un tālāk nodod tīrīšanas un izskaidrošanas darbiņu darīt sapnim.

 

Otrkārt, uzdod sapnim jautājumu!

 

Jautājums ir ļoti svarīgs. Kad nepatīkamā sajūta konstatēta, ne uzreiz racionālais prāts ir spējīgs sniegt atbildi. Tas labāk padosies sapnim, zemapziņai, kurai nav nekādu robežu un aizspriedumu. Sapnim var palūgt: "Es vēlos šonakt saprast, kāpēc pēdējā laikā jūtos tik nogurusi un slikti, kāpēc man sāp vēders?". 

 

Tad, kad jautājums uzdots, atliek vien atslābināties un aizmigt.

 

Treškārt, pamošanās un atbilde.

 

Pamostoties no nakts miega, atkal atceries savu jautājumu (to pat var pirms miega pierakstīt kaut kur uz lapiņas, ko turēt uz naktsskapīša). Un atcerēties naktī piedzīvoto - ja pirmajā brīdī haotiskajiem sapņiem šķietami nav nekāda sakara ar pavisam konkrēto pirms miega jautājumu, tomēr nesteidzies, apdomā.

 

Sapnis pilnīgi noteikti BŪS devis kādu atbildi.

 

Ceturtkārt, simboliskā sapņa valoda un tulkošana.

 

Es esmu pretiniece sapņu grāmatām, jo sapņi ir katra dziļi individuāla simbolisma ābece. Tulkojumu saviem sapņiem vari saprast un atrast vien Tu pati. Taču labi strādā arī tāda lieta, kā sapņa pastāstīšana tuvam cilvēkam - piemēram, vīram vai draudzenei, ar kuru vari labi izrunāties par to, kā jūties.

 

Es katru rītu izstāstu savu sapni, paskaidrojot arī , kādu jautājumu iepriekš tam biju uzdevusi. Cits cilvēks, klausoties sapņa aprakstu, redz to kā bildes un saista kopā ar manu uzvedību un paradumiem. Šādā veidā ļoti ātri un precīzi var saprast, ko sapnis gribējis pateikt.

 

Tiesa gan - tulkojot sapņa simbolus, jāatbrīvojos no visiem aizspriedumiem un racionālisma. Ja sapnī rādījies kāds konkrēts cilvēks, tas ne vienmēr (un visbiežāk) nenozīmē, ka tam arī ir kāds sakars ar konkrēto personu reālajā dzīvē. Visbiežāk sapnī redzētie personāži ir dažādas pašas psihes un personības daļas. Tad ir svarīgi saprast, ar kādām sajūtām un īpašībām man dzīvē asociējas konkrētais cilvēks? To tas norādīs.

 

Sapņi parasti ir crazy, vai ne?

 

Man nesen bija diezgan jautrs un pirmajā brīdī pastulbs sapnis. Es redzēju sevi bordelī - es it kā tur strādāju, gribēju pamēģināt, kā tas ir. Mans pirmais klients bija valsts prezidents:) Tālāk sekoja dažādi notikumi, kas paskaidroja , kādēļ esmu bordelī, ko tur daru, kā es tur jūtos utt.

 

Kad no rīta pamodos un domāju par sapņa tulkošanu, atcerējos jautājumu - mani nomocīja viena nepatīkama sajūta, kas saistīta ar manu darbību "valsts labā". Prezidents to arī norādīja - šajā valstī darot šo konkrēto lietu, es jūtos kā , atvainojos, m...ka bordelī. Ar to arī nepatīkamās sajūtas izskaidrojas - darot šo darbu, ir tāda sajūta, jo valstī ir tāda situācija. Kad to apzinājos, nepatīkamā sajūta mani vairs nemoka, un, ja arī uzrodas, es jau to protu nosaukt un saprast tās "saknes".

 

Un tā var darīt katru nakti, kamēr neapnīk un nebeidzas aktuālie jautājumi!

 

Sapņu tulkošana ir aizraujoša un terapeitiska nodarbe. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
banderoso 9. novembris 2011 10:55

Vienu brīdi ļoti praktizēju apzinātu pamošanos sapnī un spēles ar situācija maiņu, bet tad atslābu un ļavos vienkāršai sapņu baudīšanai :)

ewe 9. novembris 2011 10:37

Jāpiebilst,ka kādu laika sprīdi pirms tā sapņa jutos morāli un fiziski "izpumpēta", depresīvā noskaņojumā...

ewe 9. novembris 2011 10:36

Apzināti man tas nav izdevies (jo neesmu mēģinājusi :) ) bet ir bijuši sapņi, pēc kuriem pamostos, kā ar mietu pa pieri dabūjusi. Pēdējais spilgtākais - nelīst,kur man neprasa, jo ar savu "palīdzēšanu", cenšanos - neizdaru gandrīz neko labu, tikai apkrauju nevajadzīgi sevi un nodaru sev vairāk pāri, nekā citiem no tā - labuma.

Pureniite 9. novembris 2011 10:25

Sandija paldies par rakstu. Arī pati izmantoju apzināto sapņošanu, ne vienmēr nostrādā, bet tas varētu būt tādēļ ka jautājumi nav bijuši tik nozīmīgi lai man būtu bijusi nepieciešamība pēc sapņa. Toties tajās reizēs kad atbilde tiešām ir ļoti nozīmīga, apzinātais sapnis izdodas. Esmu šādā veidā piedzīvojusi daudz atklāsmju.