Kā Sieviešu Klubā notiek meditāciju vakari? Lasi atsauksmi pēc iepriekšējās kopīgās meditācijas

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 20. novembris 2011 00:00
613

Kaut esmu pavisam iesācēja meditāciju praksē, pēc vakardienas meditācijas vakara Sieviešu Klubā, jūtami palielinājusies mana enerģija. Kādas tehnikas pielietot, lai atbrīvotu prātu no domām? Kā meditēt? Lasi turpinājumā! 


Stāsts tapis pēc iepriekšējā meditācijas vakara Sieviešu Klubā, kas notika 13. oktobrī. 

 

 

 

Tikai šodien, paskatoties kalendārā un ieraugot, ka ir jau 14. oktobris, sapratu, kādēļ mana ceturtdiena bija tik emocionāli briesmīga. Pilnmēness, 13. datums, aizgulēšanās... Kur nu vēl ideālāku komplektu smagai dienai, vai ne?

 

Par laimi pašā vakarā arī es biju ieplānojusi apmeklēt Sieviešu Kluba meditācijas vakaru. Tas pilnībā izdzēsa visas negatīvās domas un satraukumus. Paldies semināra vadītājai Dacei Daliņai, kas dalījās savā meditācijas pieredzē, pastāstīja, ar ko atšķiras dažādās meditāciju prakses un kopā mūs pavadīja lieliskā reiki meditācijas pieredzē. 

 

Vakara gaitā mēs visas piedzīvojām pat divas meditācijas pieredzes. Sākām ar ci gun praksi. Nostājāmies ērti kājās un domās virzījām saules gaismu cauri visam ķermenim. Tas bija tik sildoši, attīroši un tik, tik ļoti priecīgi! 

 

 

Tāpat, tagad zinu, ko darīt ar simtiem domu, kas iezogas prātā, kad esmu nolēmusi meditēt. Jādara pavisam vienkārši - jāļauj domām nākt un iet. Ja kāda ienāk prātā, jāļauj tai aizslīdēt, nepiegriežot lielu vērību. Esi kādreiz mēģinājusi meditēt? Pati kopš speru savus pirmos soļus šajā praksē, beidzot aptveru, cik ārkārtīgi daudz esmu šajā dzīvē uzņēmusies. Iesāktie darbi, nepabeigtie darbi, plānotie darbi, jaunas idejas, attiecības, darba kolēģi, viņu dzīves notikumi, draugi un viņu stāsti, rēķini, brīvdienu plāni, vēlmes un idejas... Galu galā arī vakariņas un vēlme pēc kādām izpriecām... Domu tiešām ir ārkārtīgi daudz. Kā viena beidzas, tā otra uzreiz vietā. Sākuma stadijā jau laikam tas ir dabiski - cīnīties ar savām domām un saprast, cik ārkārtīgi atkarīga esmu tieši no tām. 

 

Tomēr jūtu - meditācija ikdienā noteikti man palīdzētu. Man jau ir iegādāts meditāciju disks, esmu noskatījusi savās mājās vietu, kur varētu iekārtot savu meditāciju templi... Atliek tikai ieviest savā dzīvē jaunu ikdienas rituālu. Meitenes, kas vakar bijāt seminārā, Dace man jau ir atsūtījusi informāciju, kur iegādāties meditācijas mūziku (Ci Gun praktikai mūzika -   http://qiclass.ru/fonoteka.html un ļoti daudz reiki mūzikas atrodamas Jāņa Rozes un Rēriha grāmatnīcās. Gaidiet, drīzumā jums pienāks arī epasts ar sveicieniem no Daces :). 

 

Tām, kuras vakar nebija, padalīšos ar vienu no meditāciju tehnikām! Miera meditācija. Lasi tālāk un noskaidro, kas jādara...

 

1. solis: apsēdies ar sakrustotām kājām uz grīdas vai ar taisnu muguru krēslā, abas pēdas balstot pret grīdu. Svarīgi, lai mugura būtu taisna un būtu ērti sēdēt visu meditācijas laiku. 

 

2. solis: noregulē modinātāju, lai tas zvanītu pēc 30 minūtēm un tad centies nedomāt par laiku. Sēdi brīvi, bet ar taisnu muguru. Daļēji vai pilnībā aizver acis. Rokas turi klēpī. 

 

3. solis: pievērs uzmanību savai elpošanai, ieelpo un izelpo, apzinies sajūtu nāsīs. Jūti savu elpu, neformulē spriedumus par procesu, necenties mainīt elpošanas ritmu, vienkārši ievēro to.

 

4. solis: kad esi apzinājusi savu elpošanu, izproti, ko nozīmē būt dzīvai. Koncentrēšanās uz elpas dabisko ritmu nomierina un apskaidro. Lielāko daļu laika pat neapzināmies, ka elpojam, jo elpošana neprasa apzinātu piepūli vai kontroli (ķermenis elpo pats, nekas nav jādara).

 

5. solis: ja prāts aizklīst pārdomās un jūtās, maigi atgriezies pie meditācijas, bet nenosodi sevi. Tas ir dabiski, ka prātā rodas domas, ikdienā parasti domājam brīvi, tāpēc meditējot pirmo reizi ir normāli, ka neizdodas apturēt prātu no blakus domām. Lai arī cik reižu domas aizvirzās citur, prātīgi atgrieziet tās pie elpošanas.

 

6. solis: kad nozvana modinātājs, atver acis un pirms piecelšanās maini pozu. Ja jūti sasprindzinājumu muskuļos, veic dažus vienkāršus stiepšanās vingrojumus. Velti laiku, lai pārdomātu meditācijas sesiju un novērtētu laiku, ko varēji izmantot, lai atrastos šajā miera stāvoklī.

 

 

Lai izdodas!

 

Kāda ir tava pieredze pēc meditācijas? Kādas pārdomas pēc vakardienas Sieviešu Kluba meditācijas vakara? Ir plānā tādus organizēt reizi mēnesī vai divos. Tevī būtu vēlme tos apmeklēt? Pačukstēšu katru reizi būtu cita meditācijas vienojošā tēma. Iespējams jau nākamreiz meklēsim iekšējo bērnu sevī un mācēsimies ar to draudzēties.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Vēlies piedalīties nākamajā Sieviešu Kluba meditācijas vakarā? Tās tēma - kā atrast savu iekšējo es? Savu iekšējo bērnu? Piesakies meditāciju vakaram šeit>>

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 14. oktobris 2011 18:17

Nemāku meditēt un nesaskatu vajadzību..vismaz sev;) Bet,ja kādam palīdz,tad tik uz priekšu!

Ilze_Liekmane 14. oktobris 2011 15:15

http://www.travisdharma.com/?page_id=97 Te ir guided reiki un in jan meditācijas :) Es tikai mācos meditēt, Daces pavadībā izdodas, vienai pašai tomēr nē, iespējams laika jautājums :)

banderoso 14. oktobris 2011 14:19

Nemāku meditēt :( Esmu centusies apturēt iekšējos runas plūdus, bet neveiksmīgi.

Noelle 14. oktobris 2011 10:49

Paldies Dacei un arī visām meitenēm, kas vakar piedalījās pasākumā. Ir tieši tā, kā Dace teica - tas, ka mēs bijām vairākas, tikai pavairoja to enerģiju, kas virmoja telpā un laikā. Pēc meditācijām man pa ilgiem laikiem beidzot bija iestājusies tāda iekšēji harmoniskāka un sakārtotāka sajūta un beigās izdevās lielisks vakars. Turklāt, šorīt piecēlos par stundu agrāk kā ierasts un diena iesākās burvīgi. :)

Turklāt, man šķiet, ka es joprojām "virmoju" :)

kintijasieviesuklubslv 14. oktobris 2011 10:48

jā, ar Daci vienmēr ir tā īpašā sajūta - it kā satiktu mīļu draudzeni :)

intasanta 14. oktobris 2011 10:34

Paldies, Kintija, par dalīšanos! Lai gan pie Daces ne reizes neesmu bijusi, šķiet, ka jūtu viņas enerģiju. Reiz, pat tikos SK kāpnēs ar Daci, abas sasmaidījāmies un pasveicinājām viena otru- man bija sajūta, ka esmu satikusi draudzeni. Redz, uz ko ir spējīga SK vide :)
Iekšējais bērns- man bija interesanta pieredze meditējot pie Andžeja Reitera. Tiešām ļoti interesanta.
p.s. Jums ir bijusi ļoti jauka vide meditācijai- tāaa saulainā telpa!!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam