Kā pareizi uzrakstīt blogu?

14. aprīlis 2014 00:00
1558

Vēlies kļūt par mūsu patstāvīgo blogotāju vai piedalīties konkursos, kuros jāiesūta blogi, bet nezini īsti, ar ko sākt? Un kā vispār uzrakstīt blogu? Sieviešu Klubs piedāvā instrukciju!

 

Patiesībā viss ir pavisam vienkārši! Pirmais blogu rakstīšanas noteikums ir tāds – nekādu noteikumu nemaz nav! Lai arī kā uzrakstīsi un ko uzrakstīsi, būs pareizi, jo blogs ir tāda kā publiska dienasgrāmata, kurā tieši autors nosaka, cik daudz no savas dzīves, pieredzes un šī brīža pārdomām vēlas atklāt publiski.

Taču, lai atvieglotu bloga rakstīšanu, Sieviešu Klubs ir sagatavojis nelielu instrukciju.

PIRMAIS SOLIS

Vispirms savā prātā (vai kaut kur uz lapas) piefiksē, kas ir galvenā doma, kuru vēlēsies savā blogā izklāstīt. Lai vieglāk būtu savu domu uzlikt arī uz datora ekrāna, gluži kā skolā vari izveidot nelielu plānu – ievads, iztirzājums, nobeigums – un pēc šāda scenārija sākt rakstīt.

OTRAIS SOLIS

Izvēlies, kādā formā uzrunāsi lasītāju. Mans personīgais ieteikums – rakstot blogu, iedomāties, it kā tu sūtītu vēstuli draudzenei. Kādus izsaucienus pa vidu taču arī ieraksti, vai ne? Tikai atceries – Sieviešu Klubu lasa ap daudz cilvēku, izvērtē, cik personīgu informāciju par sevi esi gatava sniegt.

TREŠAIS SOLIS

Saliec visus punktiņus uz i! Tas nozīmē – savu uzrakstīto pārlasi, apskaties, vai nav palikušas kādas kļūdas vai kāda neprecīzi izstāstīta doma. Visus blogus pārlasa arī redakcija, mēs paturam tiesības pavirši uzrakstītus blogus nepublicēt. Ak, jā – ja raksti blogu, kaut arī esam interneta vide, gribam, lai tekstā izmanto garumzīmes. Sarakste epastu valodā Sieviešu Klubam nederēs!

CETURTAIS SOLIS

Nosaukums un ievads! Žurnālistikā šo ievadu sauc par līdu. Tajā pavisam īsi un koncetrēti (bet ar intrigu!) ir jāieraksta, par ko ir tavs blogs. Tu vari intrigai uzrakstīt kādus retoriskus jautājumus, iepīt svarīgāko un galveno bloga domu vai pavisam vienkārši – aprakstīt savu spilgtāko emociju. Bet zini – līds NEKAD nav garš! Tikai daži teikumi. Saturiski tas aizņem apmēram trīs rindiņas! Ja tajās nevari iekļauties, tātad – neesi pietiekami skaidri formulējusi galveno domu! Mēģini vēlreiz.

Pievērs uzmanību arī nosaukumam! Daudz interesantāk ir lasīt tādus rakstus, kuriem ir intriģējošs nosaukums! Tas var būt noformulēts gan jautājuma, gan izsaukuma gan vienkārši – stāstījuma teikuma izskatā. Esi radoša! Tiesa gan redakcija patur tiesības nosaukumu mainīt pēc ieskatiem – tā, lai precīzāk būtu raksturota bloga tēma.

PIEKTAIS SOLIS

Bildes! Savam blogam vari pievienot arī sev tīkamu bildi. Tad gan norādi uz to atsauci, lai viss ir godīgi.

SESTAIS SOLIS

Iesūti savu blogu Sieviešu Klubam. Lai tev tas izdotos, ir jākļūst par reģistrētu mūsu biedru. Lai iesūtītu blogu, spied te...


Un lieta darīta! Nesatraucies, ja blogs uzreiz pēc tā iesūtīšanas nav jau publiski apskatāms. Dators to apstrādā un 20 minūšu laikā tam būtu jāparādās. 

Vēl pēdējā piebilde - interneta vide diktē arī savus noteikumus bloga apjomam. Vidēji viens blogs ir 2000 līdz 5000 zīmju garš. Kur apskatīt zīmes? Rakstot tekstu wordā, spied File/Properties/Stastistic (un skaties tās zīmes, kas ir kopā ar atstarpēm). Protams, ir izņēmumi un blogi var būt garāki, tomēr Sieviešu Kluba ieteikums - garos rakstus sadalīt pa vairākām daļām un publicēt ar turpinājumiem.

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi jautājumi un neskaidrības tev vēl ir par blogu rakstīšanu? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā