Kā pareizi izvēlēties dīvānu?

16. maijs 2012 08:15
1033

Kā pareizi izvēlēties dīvānu? Kam pievērst uzmanību, kas jāņem vērā un kā pieņemt lēmumu? Atbildi uz šiem un citiem jautājumiem sniedz Interjera klubs.

Mēbeles izvēle ir svarīgs un atbildīgs pasākums, jo tās tiek pirktas uz ilgu laiku. Mīksto mēbeļu, tajā skaitā dīvāna izvēle, pieprasa dubultuzmanību. Tāpēc, lai izvēlētos dīvānu vai krēslu, kas kalpos ilgus gadus, būs ērts un tīkams, jāņem vērā daži aspekti.

Izmērs un pielietojums. Protams, jāsāk ar izmēru, lai nenokļūtu situācijā, kad nopirkts dīvāns neieiet istabā vai to nevar izvilkt, jo pietrūkst vietas. Ņemt vērā pielietojumu ir ļoti svarīgi, jo ne visi izvilkamie divāni ir piemēroti ikdienas lietošanai. Proti, divānos, kas ir izstrādāti ikdienas gulēšanai, ir ielikts labāks matracis, labāks mehānisms tā izvilkšanai. Tāds dīvāns būs ērts un kā gulta kalpos ilgāk, nekā divāns, kas nav paredzēts šādiem nolūkiem.

Stils un krāsa. Izvēloties jebkādas mēbeles, ir jāievēro šie punkti. Visām mēbelēm telpā jasaskan savā starpā! Ja izvēlēts divāns ir krāsā, kas nav pielietota istabā, tad jāiegādājas aksesuāri vai mēbeles šinī krāsā, lai tā atkārtotos vismaz trīs reizes – tad krāsa istabā izskatīsies lakoniski. Kā arī jāsaprot vai dīvāns būs akcents istabā, vai papildinājums, proti, vai telpā atrodas kādas aktīvas mēbeles vai aksesuāri: koši aizkari vai sienas, glezna, grīda no ekskluzīviem materiāliem. Ja tādi akcenti jau ir, tad dīvānu jāizvēlas mierīgos toņos, lai neradītu telpā haosa sajūtu.

Materiāli. Jāņem vērā lietošanas nolūkus, bērnu un mājdzīvnieku esamība, kā arī jāsaprot, cik daudz laika esat gatavi veltīt mēbeles kopšanai un tīrīšanai. Ādas dīvāni mājokļos, kur ir bērni un mājdzīvnieki, vai divāniem-gultām nebūs labākais variants, kā arī ļoti gaišas mēbeles nebūs īsti piemērotas.

Tehniskie aspekti. Izvēloties dīvānu, obligāti jāpievērš uzmanība izvilkšanas mehānismiem, ja tas ir izvilkams dīvāns, kā arī jāpārbauda, kā atveras veļas glabāšanas kastes. Tas ir būtiski, lai iegādājoties dīvānu, nebūtu grūti to izvilkt un tas neskrāpētu grīdu. Svarīgi arī uzzināt, kur un no kādiem materiāliem dīvāns ir izgatavots, jo, neskatoties uz Eiropas Savienības prasībām, nekvalitatīva produkcija tomēr nokļūst veikalos.

Ērtība. Ir zelta likums: nekad nelūgt padomu, kurš dīvāns vai matracis ir visērtākais, jo komforta jautājums ir ļoti individuāls! Kas vienam cilvēkam liekas ērti, otram var tā nelikties. Tāpēc būtiski, izvēloties dīvānu, pasēdēt uz tā, lai sajustu vai tas der. Taču, ja dīvāns, kura dizains ir iepaticies un tas derētu telpai, ir neērts, var pajautāt konsultantam vai ražotājs piedāvā tam citu pildijumu, jo dažiem ražotājiem pastāv šāda iespēja.

 

Ja ir jautājumi par interjera dizainu – jautā un saņem atbildi no Interjera kluba.

Viktorija Aizkalna speciāli SieviešuKlubs.lv

Par bildi paldies http://www.housetohome.co.uk

Sieviešu Kluba diskusijai:

Pēc kādiem kritērijiem tu izvēlējies savas mājas dīvānu? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies