Kā mana dzīve pārvērtās ar Kundalini jogu

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 00:00
739

Ar Kundalini jogu esmu pazīstama kādu gadu. Jogas nodarbības sāku apmeklēt vien šo vasar. Taču Sandija pirms 3 mēnešiem un tā, kas tagad - ir divas atšķirīgas būtnes.

Kā tik īsā laikā iespējama tāda iekšējās laimes sajūtas transformācija?

Uguns rituāls pie Gangas, kurā pirmo reizi sastapu Kundalini jogas praktizētājus. Foto: Andis Gruntmanis

Pirmo reizi ar Kundalini jogu sastapos Indijā - pavisam nejauši (lai gan Indijā nekas nejauši nenotiek...). Piedalījos uguns rituālā pie Gangas un tur manu uzmanību piesaistīja dīvaini, baltās drēbēs un turbānos tērpti ļaudis, cik varēja noprast -amerikāņi. Toreiz vēl par viņiem nedaudz pasmaidījām, jo tik apgarotus ģīmjus reti kad nākas redzēt:) Greznās, baltās drēbēs tērptie vīrieši un sievietes uzvedās un izksatījās diezgan dīvaini, bet tai pat laikā, no viņiem staroja tāda kā prieka un laimes sajūta.

 

Protams, garīgās pieredzes ir ļoti būtisks labsajūtas un laimes avots. Nekas cits tādas sajūtas cilvēka dzīvē nespēj dot. Taču savai jogas pieredzei biju gatava tikai pēc nepilna gada, kad nomocījusies ar stresa pilnām situācijām gan mājās, gan darbā, attapos tuvu uz nervu sabrukuma robežas.

 

Es nepatiku pati sev. Skatījos spogulī un man riebās tas, ko redzēju. Lai gan darbā man vienmēr bija jābūt ļoti labā formā, bieži vien pēc intensīvi pavadītas darba nedēļas sestdien un svētdien vienkārši nogulēju tādā kā komā - pārgurusi, bez intereses pret pasauli, arī nobijusies no milzīgās atbildības un riska, ko ik dienas man kā uzņēmējai bija jāuzņem uz sevi. Es biju nogurusi no saviem ēšanas traucējumiem, fiziskā ķermeņa, kas mani absolūti neapmierināja, un..iekšējā dvēseles bada, ko nekādi nevarēju nomākt.

 

Kādu vasaras dienu, kad tikko biju atgriezusies no skaista un romantiska ceļojuma ar vīru pa Itāliju, es internetā uzdūros kādai mantrai. Mūzika tik ļoti aizkustināja, ka es pilnīgi attapos kā saņēmusi sitienu ar strāvu: "MAN TO VAJAG!".

Papētot mantru, kas nejauši bija uzklīdusi sērčojot pa youtube,.es pamanīju saistību ar Indijā satiktajiem balti tērptajiem ļaudīm - kaut kur pavīdēja teksts par Kundalini jogu un es sāku pētīt tālāk.

 

Kundalini joga - spēka avots tiem,kas strādā sabiedrībai


Izrādās, tā ir ļoti sena jogas mācība, tūkstošiem gadu veca, pie tam, līdz pat pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, tā bija absolūti slepena pat Indijā un pieejama tikai dažām kastām. Kundalini jogas pamatā ir, protams, pašas Kundalini enerģijas celšana cilvēkā, līdz tas sasniedz totālu atmošanās stāvokli. Tā kā Kundalini enerģijai ir milzīgs spēks, tas nedrīkstēja nonākt neizglītotu masu vidū. No vēstures zināms, ka šīs jogas prakses izmantoja tie, kuru pārziņā bija sabiedrības pārvalde.

 

Kundalini joga ir ļoti ātra un efektīva. Ja salīdzinam ar Hatha jogu, kas balstās grūtos vingrojumu kompleksos un askēzē, lai pēc 30 gadu prakses sasniegtu apgaismību, Kundalini jogā tas notiek ātri - cilvēkiem, kas ar to nodarbojās, nebija laika ilgstošām sēdēšanām alās, viņiem vajadzēja šo spēku tagad un tūlīt.

Kundalini jogā tiek praktizētas īpašas pozas un krijas. Noteiktā leņķī novietojot rokas, tiek stimulēti noteikti smadzeņu apgabali

 

Pagājušā gadsimtā slepeno mācību uz Rietumu pasauli pārveda Skolotājs Jogi Badžans (Yogi Bhajan) - viņa dzīves uzdevums esot bijis šo jogas sistēmu nodot tālāk Rietumiem. Viņš personīgi apmācīja neskaitāmus Rietumu skolotājus, kas tālāk šo mācību ir nodevuši pasaulei-  sākot no Amerikas un līdz pat Eiropai.

 

Slepenības plīvurs no Kundalini jogas ir zudis, tomēr nekas nav tik vienkārši kā izskatās...

 

Nu tātad, es šo vienu vasaras dienu sēžu mājās un domāju, ko darīt ar savu "strāvu", ko esmu dabūjusi no mantras? Uzsērčoju, vai kaut kas tāds nav pieejams Latvijā un izrādās IR! Tā es jau nākamajā dienā nonācu Miervidos un palēnām sāku savu Kundalini jogas praksi.

 

Pirmais šoks

 

Aizejot uz nodarbību,satieku atkal cilvēkus baltā:) Lai gan viņi nav tik uzposušies kā Rišikešā satiktie, tomēr pārsteidz viņu miers un dabiskums. Jogas nodarbība iet pusotru stundu un tā ir diezgan intensīva. Par laimi, kaut ko no šiem vingrojumiem var izpildīt ikviens. Es neesmu nekāda lokanā, sports pēdējā laikā bija tikai skriešana no rītiem. Taču pati joga man ļoti patīk, jo vingrojumu ir daudz, bet katrs no tiem izpildāms un salīdzinoši īss. 

 

Pirmo reizi sastapos ar intensīvajām meditācijām - proti, tās norit vien 3 minūtes!

Ja par meditāciju standartā domājam kā nekustīgu un ilgstošu sēdēšanu ar koncentrēšanos, tad Kundalini jogas meditācijas ir speciālas pozas ieņemšana, elpošana un nereti arī mantru skandēšana. Šādas meditācijas, lai gan īsas, tomēr ir ļoti spēcīgas.

 

Jau pēc pirmās nodarbības es sajutu - efekts ir un pārsteidzoši stiprs! Pirmo reizi pa ilgākiem laikiem es savā ķermenī sajutos kā mājās. Cauri mugurkaulam plūda enerģija kā silta straume, bija uzlabojies garastāvoklis, mazliet reiba galva, taču pāri visam bija sajūta ŠEIT un TAGAD. Es apzinājos sevi kā daudzdimensionālu būtni, kurā rit dzīvība un kāds augstāks mērķis.

 

Katru reizi dodoties mājās no Kundalini jogas nodarbības, es burtiski paplašinājos - gan savās sajūtās, gan apziņā. Pats galvenais - es vienkārši jutos konstanti labi!


Mani ieguvumi no Kundalini jogas


1. Miers - pateicoties vingrinājumiem un īpašajām krijām (par tām lai pastāsta Miervidu Kundalini jogas skolotāji savā blogā šeit, kas tas ir un kā tas darbojas), iekšēji iestājas tāds jocīgs stāvoklis. Tas ir miers jeb harmonija. Kāpēc jocīgs? Tāpēc ka ikdienā to ir ļoti grūti panākt , dzīvojot tādos stresa apstākļos, kādos mēs pārsvarā uzturamies.Jau pēc pirmā mēneša nodarbojoties ar Kundalini jogu, izzuda trauksme un nemitīhās bažas, kas mani ēda nost! Es vienkārši sāku uzticēties sev, apzinoties tos milzīgos enerģijas resursus, kas iekšā slēpjas.

 

2. Enerģija un spēks - vingrojumu rezultātā, kas kombinējas no dažādām pozām un elpošanas, ievērojami palielinās enerģija, turklāt, nevis uz ēdiena vai kafijas rēķina, bet tieši izmantojot ķermeņa iekšējo spēku. Šī joga spēcina sirdi, izturību, prānajamas rezultātā palielinot dzīvības enerģiju, uzlabo asinsriti, piegādājot smadzenēm vairāk skābekļa. Tā kā pamatu pamats šai jogai (vismaz kā es to saprotu), ir enerģijas virzīšana pa mugurkaulu, sakārtojas visa ķermeņa sistēma.

 

3. Intuīcija - pārsteidzošas lietas sāk notikt, pateicoties Kundalini jogai. Pēkšņi ir sajūta, ka zini visu, kas tev ir jāzina. Lielāka pārliecība par saviem lēmumiem, lielāka uzticēšanās sev! Šajā mācībā viens no galvenajiem aspektiem ir, ka īstais Skolotājs ir katrā mums pašā. Mēs varam lūgt patiesību SEV, savam Augstākajam ES - tas zinās visas atbildes un izpaudīsies caur spēcīgu intuīciju. Katrā ziņā, šis aspekts mani ļoti ievilināja šajā jogā, jo es to sajutu ikdienā. Ir tāda sajūta, ka es zinu, ka es varu, ka man sanāks...un tas ir DAUDZ!

 

4. Atbrīvošanās no atkarībām - Kundalini jogas rezultātā enerģija sāk plūst brīvi cauri čakru sistēmai, atbrīvojot daudzus nevajadzīgus blokus, kas rada bailes, pieķeršanos, dažādas atkarības. Kas ir atkarība? Tas var būt aizraušanās ne tikai ar alkoholu, narkotikām, bet arī mierinājuma meklēšana ēdienā, stimulējošos dzērienos utt. Tā kā jogas rezultātā ļoti ievērojami palielinās pašam sava dabiskā enerģija, tad daudzas atkarības, kas ikdienā nomāca prātu un miesu, vienkārši atbirst kā nevajadzīgas. Priekš kam dzert kārtējo vīna glāzi vai kafiju, ja daudz spēcīgāka un patīkamāka sajūta rodas praktizējot, teiksim, kādu no prānajāmām? Rodas tāda sajūta, ka vienkārši viss liekais, kas ķermenim nav vajadzīgs, aiziet prom...dabiski un bez pūlēm. Arī liekais svars, starp citu!

 

5. Ausgtāks apziņas stāvoklis - praktizējot šo jogu, ko esmu ievērojusi, ir tāda kā saplūsmes un laimes sajūta. Ja agrāk šādu stāvokli izjutu reti, vai kaut kā īpaši meditējot un aizejot prom no ikdienas dzīves, tad tagad man tā vairāk vai mazāk ir konstanta. Vienkārši ir kļuvis ļoti patīkami dzīvot uz šīs pasaules, saskarties ar Zemi, ieelpot gaisu, tikties ar cilvēkiem, darīt savu darbu - viss kopā ir it kā integrējies vienotā mērķa apziņā.Fakts, ka nervi ir nomierinājušies, nemoca tik ļoti krasi emocionāli stāvokļi (starp ļoti labi vai ļoti slikti), rada dzīvošanai ļoti labvēlīgus un patīkamus apstākļus!

 

Apkārt notikumi var griezties, bet iekšēji es palieku nemainīga. Vēroju no malas, neiesaistoties ar visām emocijām. Ļoti patīkami ir uzturēties dabā, jo krāsas ir kļuvušas spilgtākas, gaiss - smaržīgāks, es pati - vienkārši laimīgāka, kā atgriezusies bērnībā...

 

Nu tā lūk man iet ar to Kundalini jogu! Vēl jau visādi brīnumi notiek un atgadās, par tiem citu reizi...

 

Kur meklēt papildus informāciju par šo jogu? http://www.3ho.org/

Kur praktizēt ikdienā: Miervidi.lv

Sieviešu Klubā vēl par Kundalini jogu blogā>> Ceļš pie sevis

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 09:50

Kundalini awakening - tas ir kaut kas cits, nekā praktizēt jogu. Kundalini joga ir ļoti sena sistēma, kas šo atmošanās procesu tur stingrā kontrolē. Man patika vienas jogas skolotājas teiktais, ka Kundalini enerģija kā elektrība - bez vadiem tā ir bīstama, bet joga ir tie "vadi", tā elektrības drošības sistēma.

zobens 20. oktobris 2011 09:48

Izklausās ļoti interesanti!
Enerģija, brīvība... Bet kā ir, es atradu diezgan mulsinošu informāciju, ka atmodinot kundalini spēku, cilvēks var zaudēt kontroli pār sevi - riet, kaukt, raudāt, histēriski smieties, raustīties, krist gar zemi utml.. Kā ar šādām izpausmēm? Latviešu valodā par to ļoti maz rakstīts, bet angļu valodā ir ļoti daudz materiālu par to.

sandrulish 19. septembris 2011 13:31

Ļoti interesanti izklausās, labprāt pamēģinātu ko tādu...
būs jāpapēta netā, kas tur rakstīts... :)

sandijasieviesuklubs 18. septembris 2011 18:27

njā, kolēģi laikam iegūst :D

sandijasieviesuklubs 18. septembris 2011 18:26

Pagaidām nē. Lai gan neesmu stingra veģetāriete - ja ļoti sagribas kaut ko, apēdu bez sirdsapziņas pārmetumiem:)
Šobrīd vairāk vai mazāk esmu uz svaigēšanas pusi, bet ne 100%. Vienreiz nedēļā ēdu kaut ko no jūras produktiem

kintijasieviesuklubslv 18. septembris 2011 18:24

arī es esmu pamanījusi, cik ļoti esi mainījusies! Kundalīni joga noteikti jāturpina :)

anastasija 18. septembris 2011 17:45

ļoti interesanti uzrakstīts!
Sandija, gribēju prasīt, vai jūs ēdat gaļu?

Ilze_Liekmane 18. septembris 2011 13:03

Prieks par Sandijas sasniegumiem un atklājumiem :)

ine 18. septembris 2011 11:56

(Y) Lasīju ar aizturētu elpu. Mani ļoti interesē joga, meditācija un viss par un ap, tikai saņemties vēl nedroša jūtos.