Kā "atsaldēt" savu sapni? Praktisks vingrinājums vēlamā sasniegšanai

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 26. oktobris 2011 08:00
609

Pēdējā laikā esmu iedvesmojusies savas zvaigznes meklējumos - kas ir īstais dzīves ceļš? patiesais talants, kas ļauj darīt to,ko šūpulī ielikušas visas laimes mātes un fejas, lai dzīvotu mūžu laimīgi?

 

Oktobris ir īstais laiks, jo straujiem soļiem tuvojas oficiālais Jaunā laikmeta sākums, kas sakās būt tāds, kur tieši patiesajiem talantiem un īstajiem dzīves ceļiem būs vieta. Dzīvosim, redzēsim, taču šoreiz papraktizēsimies atkal sakontaktēties ar seniem sapņiem.

{smallpic:1}

Kāpēc ir svarīgi reanimēt sapņus?


Bieži vien dzīves sākums ir ok. Kā bērns tu zini, kas tev patīk, kas nepatīk. Arī ķermenis nemelo - tu jūties labi, ja dari to, kas ir sirdij tuvs , un spurojies pretī, ja galīgi šķērsām. Pieaugot un sava Īstā Es vietā izvēloties dzīvot ar sociālu masku, daudz kas tiek zaudēts no tā bērnišķīgā dzīvesprieka, kas ļauj baudīt dzīvi lieliem malkiem.

 

Sapnis par kaut ko Lielu un tikai Tavu nav nekāds joks un muļķība. Ja tas kādreiz ir bijis un tagad aizmirsts kaut kur tavas sirds nekurienē, padomā, kādi apstākļi lika to darīt, kāpēc?

 

It kā tas varbūt sen jau liekas neaktuāls, piemēram, iemācīties zīmēt vai braukt ar vēja dēli, vai sākt nodarboties ar alpīnismu,vai uzņemt dokumentālo filmu, varbūt aizbraukt uz Indiju vai vispār - apkārt pasaulei, tas kādu laiku lika vibrēt sirdij un tiekties pēc tā,bet tā arī palika nepiepildīts.

 

Katru savu sapni mēs spējam piepildīt, ja vien mazliet piepūlamies! Ja nepiepildam un iesaldējam, tas traucē dzīvot. Jā, jā, pat, ja tu par to ikdienā nedomā, dzīvei paliek nepiepildījuma piegarša. It kā viss labi, bet kaut kas būtiski pietrūkst....un ja sāk pētīt kas, tad sanāk,ka tieši aizmirstais, novārtā atstātais sapnis. Nav nekādi brīnumi,ja krājoties šādiem vienam aiz otra nepiepildītiem sapņiem, sāc justies kā galīgākais lūzeris, lai gan varbūt sociālā ES veidotā karjera nes naudiņu un liek citu acīs izskatīties pareizai un visnotaļ kārtīgai meitenei.

 

Taču kur palika tavi wild dreams??

 

Tie, kas veidoja tavu neatkārtojamo individualitāti, tavu īSto , patieso ES?

 

Kāpēc mēs tik bieži apbrīnojam trakos un tos, kas atļāvušies iet savu ceļu, ejot pretī sabiedrībai pieņemtajām normām un tradīcijām. Jā, viņi uzdrošinājās, jo gāja savas zvaigznes, savu sapņu ceļu. Saņēmās, drusku papūlējās un rokās ir! Arī ar tevi tā var notikt. Netici? Pamēģini šo vienkāršo vingrinājumu zemāk. Izdari visu tā, kā tur rakstīts. Es pamēģināju ar sevi un saviem tuvajiem draugiem - zini, visiem baigi patika un es ticu, ka arī tev izdosies!

 

Vingrinājums "Kā atsaldēt sapni":

 

Paņem lielu papīra lapu un uzraksti tai augšā kā virsrakstu pašu trakāko sapni, kas tev ir bijis. Sadali lapu it kā divās daļās. Kreisajā pusē tu rakstīsi frāzi "Mans sapnis piepildās" un labajā pretī - visus tos argumentus vai domas, kas nāk prātā, kāpēc tad tas nevarētu piepildīties?

 

Tā dari tik ilgi, kamēr izbeidzas argumenti un to vietā sāk nākt gluži konstruktīvas domas, kas diezgan interesantā veidā parāda sapņa realizācijas ceļu - nu vismaz parāda,ka tik nerealizējams tas nemaz nav!

 

Ilustrācijai viena "sasaldētā" sapņa atsaldēšanas piemērs (ilustratīvs:)

 

Gribu sākt gleznot! Neesmu to darījusi 15 gadus, bet tagad jūtu,ka gribu!

Mans sapnis piepildās , bet

    Man nav laika tagad gleznot, jāstrādā! Kas tās par muļķībām!

Mans sapnis piepildās, bet  Es jau droši vien vairs nemaz nemācēšu
Mans sapnis piepildās, bet  Kur tad lai es to daru, johaidī?? Tam vajag laiku un naudu
Mans sapnis piepildās, bet  Ko par mani teiks mājinieki? Jau tā bērniem veltu tik maz laika, vēl te sākšu ākstīties ar gleznošanu..
Mans sapnis piepildās, bet Es varētu vismaz nopirkt kaut kādas pirkstiņkrāsas un paniekoties mājās, paskatīties,kas tur sanāks. Tā gribas taču!!!
Mans sapnis piepildās  Es esmu nopirkusi beidzot profesionālu papīru un krāsas.Pagleznoju pa drusku mājās, klusās dabas vai to, ko redzu aiz loga. Tas mani atslābina un rada patīkamas pārmaiņas
Mans sapnis piepildās Bērniem patīk, ka es gleznoju. Viņiem arī gribas. Viņi man drusku arī sāk traucēt, tāpēc izdomāju, ka gribu iet uz kaut kādiem Mākslas akadēmijas vai tamlīdzīgiem kursiem
Mans sapnis piepildās Esmu atradusi kursus. Eju gleznot un zīmēt sava prieka pēc reizi nedēļā. Nevienam tas netraucē. Bet mani padara laimīgu!!!
Mans sapnis piepildās Esmu atradusi vasarā plenēru, kur pagleznot brīvā dabā. Man taču ir draugi-  mākslinieki. Tā ir forša kompānija. 'Es ieeju sevī, gleznojot.
Mans sapnis piepildās Es gleznoju tad,kad man patīk un jūtu pēc tā meditatīvu vajadzību. Zīmēšana un kompozīcijas apguve man palīdz arī radošāk izpausties savā pamatdarbā.

 

Cik interesanti! Pilnīgi zosene uzmetās!! Kā no sasaldēta bērnības sapņa tas atkal atdzīvojās un parādīja ceļu, kā realizēties. Protams, man līdz tam gleznošanas piederumu veikalam vēl ir jāaiziet, jāsapērkas otas, pat jāatrod kursi,lai gan domāju, ka mūsdienās ne viens, ne otrs nav nekāda problēma.

 

Tagad, kad esmu savā ķermenī sajutusi atsilušā sapņa dzīvās trīsas, uzdevumā ir jāiet tālāk. Jāiedomājas intervija ar sevi, pieņemsim, kādā sieviešu žurnālā vai Sieviešu Klubā, pēc kāda laika,kad iekšēji jūtu , sapnis būs piepildījies. Šajā intervijā it kā ieraugi , kāda esi nākotnē,kad realizētais sapnis ir ar tevi. Tas ļaus apzināties,ka tas ir iespējams un iesēdinās realizācijas bildi galvā.

 

Tas, ko mēs spējam iztēloties notiekam, arī spēj notikt! Un nekad ne savādāk!

 

Pamēģini šādā veidā atsaldēt kādu savu sapni! Paņem priekšā lapu un raksti, raksti, kamēr tev izbeidzas argumenti,, pat ja talkā jāņem otra lapa. Raksti tik ilgi, līdz sajūti,ka sapnis patiešām ir spējīgs piepildīties,jo tu pati esi izdomājusi viņam ceļu ārā no sasaluma.

 

Lūk, cik interesants un radošs eksperiments, vai ne:)

 

Iedvesmu guvu grāmatā  Martha Beck "Finding Your Own North Star" - fantastiska grāmata, kā atrast savu Īsto ES!

 

Lasi vēl manu blogu "Kā atrast savu Zvaigzni?" šeit>>

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
intasanta 27. oktobris 2011 10:02

Ir pienācis laiks blogam :) Brīvdienās kas taps!
Paldies, Sandija, par to, ka esi mums blakus!

intasanta 27. oktobris 2011 10:00

Neticami.
Par gleznošanu. Pagājušā gada nogalē, kad taisīju savu DREAM WALL ieliku arī tādu ziņu- es gleznoju (pēdējo reizi to darīju 17 gadus atpakaļ, viss tad sākās superpieaugušā cilvēka dzīve).
Šogad tas notika. Ar Aizputes sieviešu kluba atbalstu ir tapusi mākslas studija (īstenībā mājutrības kabinets skolā, kurā pārbīdam solus :)) un es tur gleznoju. Ar 25 gadus vecām krāsām! Un...šķiet, ka .... apstātties otrreiz vairs nespēšu. Es varu kaut ko uzgleznot! Urā!

Ivetta 26. oktobris 2011 11:57

Oj, patiesībā, jā, ja ir spars uz tirgošanos ogu, sēņu vai ko tml. laikā, tad var sakrāt naudu sapņiem. Mana radiniece, kas ir ļoti jau gados, bet žirgta, sakrāj naudiņu tirgojoties un katru gadu kaut kur aizceļo - Itāliju, Ziemeļvalstīm... Aprīnoju viņu :)

avokado 26. oktobris 2011 11:21

Man arī ir kāds sapnis. Pat divi. Bet viss apstājas pie naudas.

nosiguldas 26. oktobris 2011 10:24

man kāda meitene teica, kad nebija naudas, bet es zināju, ka gribu to sev iegādāties, devos uz mežu un lasīju brūklenes divas nedēļas pa pāris stundām un kārotās lietas bija manas. Makvin tu esi cīnītājs, es noteikti varu teikt ka tā ir tikai atruna, ja tas būs tavs mŗķis atradīsies arī nauda :)

mazaa raganina 26. oktobris 2011 08:54

Manam sapnim ir tikai viens pamatīgs pretarguments(pārējos var atrisināt)-nav finansiālā seguma un tur es neko nevaru mainīt, bet pasapņot jau var!!! :)