Jūnija piezīmes

thezeezee
thezeezee 5. jūlijs 2016 16:15
1792

Vasarā visa kā tik daudz, ka pat nākas atšķirt gmail kalendāru, lai saprastu, kas redzēts un piedzīvots jūnijā. Tad nu par visu pēc kārtas.

Jūnijs šogad iesākās ar dikti siltu un vasarīgu laiku, kas mani mudināja doties laukā – gan uz brīvdabas koncertiem, gan pavadīt daudzas jo daudzas stundas minoties ar velo pa pilsētu. Es un mans vīrietis sadomājām, ka jāiepazīst pilsēta, izbraukājot ar velosipēdu mazāk zināmus Rīgas rajonus. Izrādās, ka var atklāt tik daudz jauna. It kā zināmas vietas, zināmas ielas, bet līdz ko nedaudz nobrauc no ierastā maršruta, paveras jaunas ainavas, jauni apskates objekti. Un galu galā velobraukšana nāk par labu kā ķermeņa aprisēm, tā garastāvoklim.

20160705161258-30286.jpg

Jau daudzus gadus pēc kārtas, jūnija sākumā dodos uz Brīvdabas muzeja amatnieku tirdziņu, kur var iegādāt oriģinālas, interesantas un skaistas lietas, ko ar rokām darinājuši pašmāju meistari. Man ir liels prieks, ka katrs iztērētais eiro uzreiz nonāk amatnieku rokās, turklāt sanāk lētāk iegādāt preces, par kurām suvenīru veikalos sanāktu maksāt daudz vairāk. Protams, man ļoti patīk arī tā iedvesma, ko gūstu šādā tirdziņā aplūkojot simtiem dažādu rokdarbu, uzreiz sagribas atrast iesākto adīkli, vai ķerties pie šujmašīnas. Lieliski pavadīts laiks – iesaku izmēģināt!

20160705161313-29517.jpg

20160705161322-34827.jpg

Sasmēlusies iedvesmu, izdomāju uzšūt sev svārkus, par kuriem rakstīju šeit. Nezinu, kāpēc izdomāju “man vajag tilla svārkus”, jo šķiet tā mode jau pagājusi, bet ķēros tik pie darba. Tik sen nebija šūts, taču šī nodarbe kādreiz man sniedza tādu prieku un piepildījumu, ka izdomāju – jāatjauno iemaņas. Jāatzīst, ka šūšanu neesmu mācījusies, bet vados pēc DIY (do-it-yourself) pamācībām un konsultācijām no māsas. Nu rezultātu jau redzējāt šeit! :)

20160705160142-48333.jpg

Siltais laiks mudina doties arī tālākos un tuvākos pārbraucienos, izbraucienos un ceļojumos, tāpēc dikti priecājos, ka darba komandējums uz pāris dienām, iekrita tieši jūnija sākumā un varēju paklaiņot pa kaimiņvalsts galvaspilsētu burvīgā vasaras vakarā. Atpazīsti pilsētu?

20160705161531-20808.jpg

Šķiet vasara ir mans gada aktīvākais laiks, jo gribas gan izklaidēties, gan sportot, ka teju katrs vakars ieplānots kādai no nodarbēm. Protams, savs laiks arī skriešanai un peldēšanai. Skriešanas sezona jau tika atsākta februārī vai martā, jo laika apstākļi bija labvēlīgi, taču peldēšanas sezonu atklāju jūnija sākumā – bija taču jāpatveras no tveices, kas neraksturīga jūnija pirmajām dienām. Savukārt, skriešana ir jautrāka bariņā, tāpēc gandrīz katru mēnesi piedalos kādā skriešanas pasākumā, jūnijā tas bija Sieviešu skrējiens, kurā finišēju ar minūtes precizitāti savam tempam. Paveicās, ka nelija, un tiku arī pie glītas medaļas. Vai nav jauki?

Skrienu ne tikai es, bet arī laiks. Tā vien gribas prasīt – kur tie gadi paskrēja? – jo manai mazajai māsasmeitai jau 9.klases izlaidums. Atceros, ka man pašai tajos gados šis izlaidums bija vissvarīgākais, jo skaitījās pirmais lielais izlaidums. Tā nu remdējos savās atmiņās, klausoties izlaiduma priekšnesumu un priecājoties par jauniešiem. Skaisti!

20160705161543-51366.jpg

Vai zinājāt, ka pēc statistikas datiem kino skatās vairāk vasarā nekā ziemā? Jā, tā tas patiešām ir, man nesaprotamu iemeslu dēļ. Lai vai kā, bet varu ieteikt divas šobrīd kinoteātros skatāmas filmas – Franču sakari un Pirms atkal tiksimies. Viena – komēdija, otra – drāma, bet abas vienlīdz jaukas un emociju/ pārdomu veicinošas filmas. Noteikti iesaku noskatīties, ja sanāk aizdoties līdz kino teātrim!

20160705160437-16538.jpg

Protams, kā gan var būt pagājis jūnijs, ja nav kārtīgi noLĪGOTS? Nevar! Šogad Līgo svētki mūsmājās bija ļoti neierasti, jo pirmo reizi tos svinējām Rīgā. Jā, tie svētki, kas šķiet Rīgā pilnīgi neiedomājami, izrādās – var būt pat ļoti, ļoti feini un jautri – tieši tādi tie bija man. Izdomājām līgot Dzegužkalnā, kur cieņā latviskās tradīcijas. Godīgi jāsaka, ka šie bija jautrākie un foršākie Jāņi pēdējā piecgadē, jo danči un dejas līdz rītam