Jūlijs paskrējis vēja ātrumā...

chika
chika 30. jūlijs 2015 13:49
1020

Tad nu beidzot saņēmos...

Šis mēnesis tiešām paskrēja ātri, laikam jau tāpēc, ka bija maz to dikti silto dienu. Bet man patīk šī vasara - nav "jāmirst nost" no karstuma. 

Dienas pārsvarā paskrēja pa dārzu ravējot vai kad nebij tik omulīgs, tad pie TV ar adīkli rokās. Un pirmais, kas tapa bija zeķes priekš sevis, beidzot sevi neapbižoju un visu pirms uzadīju sev ko vilkt kājās, pēc tam dziju maisā tika atrastas kaut kad pavasarī iesāktas zeķes bērnam - tās pabeidzu, tad vēl parakājos pa ko krājumu maisu un uzgāju ziemā iesāktu šalli, tik neatceros kāpēc toreiz jau to nepabeidzu, tad nu tai arī ir darīts gals, būs silti rudenī un ziemā.

20150730132529-69503.jpg

Tad nu lolotas un auklētas ir arī lillijas dārzā - sākumā jau baidījos, ka neziedēs, bet cītiīgi laistot, kad nebija lietus, redz kas ir sanācis. Kreses ar pie mājas zied skaistām kupenām, tik pa šīm dienām izskatās diez gan pabēdīgi, jo lietus ziedus pie zemes sasitis :( . 

20150730132803-49823.jpg

 Pa vidam vēl sanāca nosvinēt savu jubileju, kūku šoreiz pati necepu - tika pirkta "Elvi" ar nosaukumu Zebra, tiešām garda iesaku arī citiem - ar brūno biskvītu, gardu krēmu, kas nebij ne dikti salds, ne dikti trekns. 

Ir ienākušies arī pirmie gurķi no lauka, šogad dikti slinkoju un neko nesedzu un redz izauga tā pat, pat nekāds mēslojums šogad nebija liets virsū un izlēmu, ka neliešu, redzēs kā tad izaugs un cik daudz, jo parasti augšanas sākumā apleju ar vircu diez gan, bet šogad viss aug pats no sevis vismaz manā dārzā. Arī kabači šogad padevušies un ēsti diez gan - šodien noņēmu šito milzeni, jo rīt jābrauc ciemā pie draudzenes, tad nu būs man ciema kukulis. Ir jau gan nedaudz par lielu, bet miza vēl mīksta un zinu, ka apēdīs tā vai tā pankūkās.

20150730133842-75560.jpg

Pagājušajā nedēļas nogalē bij tiešām ideāls laiks priekš došanās izbraucienā. Devāmies līdz jūrai - tā nu sanāca tikt pie jūras Vitrupē un tad aizklejot līdz Ainažiem paēst. Tāds neliels līkumiņš, bet tā kā bija silts un apmācies un nesvēpēja karstā saule, tad diena tiešām bija izdevusies. Šonedēļ jau tika nobaudīti arī pirmie burkāni un galda bietes no pašu dārza, tagad gaidu, ka izaugs pupas, jo pavēlu iesēju, bet var jau redzēt, ka pākstis taisās.

Vai pavisam aizmirsu - tika arī savārtas zaptes - zemeņu, jāņogu želeja ar banāniem, jāņogu sula nedaudz, melleņu zapte ar un kā tad bez upeņu želejas, atliek vēl tik ķirši, bet man tāda dīvaini vēla šķirne - tautā saukti par ūdens ķiršiem, tad nu nākam nedēļ ceru būs gatavi tiešām un varēs vārīt.

Rīt dodos nelielā atpūtā no savējiem - nedēļas nogali pavadīšu Ogrē pie draudzenes. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 30. jūlijs 2015 16:51

Uh jums visām LV tagad lilliju posms, smuki (Y)

chika 30. jūlijs 2015 16:38

P.S. piemirsu par jaunu sejas masku, kas mitrina un baro. Protams, no dabīgiem produktiem, kas te pat vien virtuves plauktā ir atrodami.

Kerstyna 30. jūlijs 2015 14:20

(Y) dinamiski :)